Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

Re: GPW blisko zawału

marlowe / 2008-06-11 00:42 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
A ja trochę z innej beczki :)

Zapraszam do www.tnij.org/totalstore

:)
marlowe / 2008-06-10 23:42 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
to po kiego trzymasz Stalexport? Nie lepiej kupić za dwa lata, jak już się zarobi na dużych spółkach? :D:D
marlowe / 2008-06-10 16:52 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
z drugiej strony biorąc pod uwagę kondycję całego rynku w tym tygodniu, to akurat odbicie korpusem jest i tak pozytywem, bo mogło się w ogóle nie odbić :)
marlowe / 2008-06-10 16:46 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
jak w tym tygodniu na MSZ, choć tydzień się jeszcze nie skończył. Świeca z obecnego tygodnia stoi korpusem na linii trendu, a knot tę linię przebił... Oznaka słabnącego trendu? Czy silnego wyciągania?
marlowe / 2008-06-10 16:43 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
właściwie stan zamknięcia jest uwzględniany na wykresach liniowych. Na słupkowych uwzględnia się jak najbardziej cały przedział cenowy z dnia, jedną kropką znacząc otwarcie, drugą zamknięcie. Linie trendu najlepiej się sprawdzają na słupkowym, ale nikt tam kropek nie szuka tylko wali po minimach, które często są minimami intraday. Po przełożeniu tego na wykres świecowy, wychodzi, że warto uwzględniać knoty.
Dla przykładu mostostal zabrze: linia trendu, na której sie zatrzymaliśmy dziś na zamknięciu została stworzona przez korpus i dwa knoty w ciągu kilku lat, akurat dzisiejszy knot ją przebił, ale zamknięcie wyszło na linii, co dobrze wygląda, bo jest ewidentnym "wyciąganiem". Ale knoty były konieczne.
marlowe / 2008-06-10 16:38 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
półtora roku temu napisaliby to samo, ale w sensie kupna :)
marlowe / 2008-06-10 16:36 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
to też wiem, ale Igła lubi się czasem powymądrzać :))

Generalnie to z knotami różnie bywa. Czasem się świeczka knotem oprze na linii trendu, czasem korpusem. Są różne szkoły. Jedni w ogóle pomijają knoty (co dla mnie jest bez sesnsu, bo linii trendu na słupkowym nie rysuje się po otwarciach i zamknięciach tylko po minimach i maksimach z dnia, czyli właśnie po "knotach", chyba że minimum było otwarciem albo zamknięciem). Inni rysują tylko po korpusach (na słupkowym byłoby to nieco wkurzające, żeby znaleźć ta kropkę na słupku przy dłuższym terminie).

Re: GPW: Czeka nas wiele niespodzianek

marlowe / 2008-06-10 16:27 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"

2008-06-10 15:38:40 | *.*.*.* | needle [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy (15100 postów) ]
czytałem, że knotów nie powinno się uwzglądniać w analizach


Może najpierw zobacz tą świeczkę? 21.01.2008 - Otwarcie na poziomie 2670,22, najniższy poziom - 2669,46. Uważasz, że 0,76 punkta na W20 to knot? Co najwyżej knotek, albo knoteczek, no nawet mikroknotek. Dołek ze stycznia na W20 to 2670,22 (z knotem 2699,46). Usatysfakcjonowani wszyscy? I tak, biorąc pod uwagę, że odpowiadałem na słowa Wodnika Szuwarka, że przebiliśmy dołek, mówiłem zupełnie słusznie, że jeszcze nie.
marlowe / 2008-06-10 16:20 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
sprzedałeś i odkupiłeś? Ciekawe... :)
marlowe / 2008-06-10 15:30 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
od sierpnia minęło dopiero 9 miesięcy. Może to potrwać jeszcze z 7 i będzie normalnie.
marlowe / 2008-06-10 15:27 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
musiałaś napisać we wpisie słowo b u y lub słowo s e x

Tych dwóch słów nie da się wpisać na forum, choć za diabła nie wiem dlaczego, bo można wpisać kupowanie i seks i wtedy wejdzie...
marlowe / 2008-06-10 15:24 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
oczywiście, bo patrzę na świece, a one to uwzględniają. Dołek to dołek i to był najniższy punkt notowań w styczniu. Świece są modne od dawna na świecie, więc myślę, że od takiego poziomu nastąpi albo odbicie, albo masakra i panika :)
marlowe / 2008-06-10 15:18 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
to był ten raz kiedy się pomylił. On też się myli. Ale generalnie zauważ (albo prześledź jego wypowiedzi wieczorne) i porównaj do świec z kolejnych dni. Kenobi pisze o spadku na Rio Tinto i zapodaje same złe wiadomości - giełda next day spada; Kenobi pisze, że koniec wzrostów na ropie i pieniądze wrócą na giełdę - giełda leci na pysk. Skuteczność około 95%. Można według niego grać na kontraktach.
marlowe / 2008-06-10 15:07 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
22.01 Low: 2669,46

Niżej?
marlowe / 2008-06-10 15:06 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Przypomnę Ci co mi ostatnio napisałeś, jak łączyłem zapowiedzi Kenobiego z odwrotną zawsze reakcją giełdy:
2008-05-14 20:27:48 | *.*.*.* | needle
Marlowe...nie zajmuj się takimi sprawami
w tym tygodniu będą tylko wzrosty
mnie to akurat mało wzrusza bo ani nie sprzedam ani nie kupię
...ale miło...

Najnowsze wpisy