Forum

Komentarze użytkownika "mises"

Komentarze użytkownika: mises

mises / 2010-01-28 10:33
Żaden program nie pomógł ludziom biednym. Jak rząd chce pomóc ludziom biednym to niech ustanowi kwotę wolną od podatku na poziomie 50k zł i zlikwiduje obowiązek ZUS. Wtedy okaże się, że każdy ma zdolność kredytową. Natomiast sytuacja na dziś wygląda tak, że ludzie biedni z podatków finansują wyższe marże banków i developerów.
mises / 2010-01-27 09:31
Problemu złodziejstwa nie rozwiąże się poprzez zostanie złodziejem !!! Widzę natomiast, że wszystkie grupy mają tendencje do usprawiedliwiania swoich przywilejów w ten sam sposób.
mises / 2009-12-18 13:24
Dokładnie o tym samym myślałem. Wpisanie jawnego limitu wszystkich podatków do konstytucji, bo jak tak dalej pójdzie to 80% opodatkowania nie wystarczy. A Panu Modzelewskiemu czerwonemu ekonomiście dziękujemy.

Re: Gracze Lotto sfinansują leczenie hazardzistów

mises / 2009-11-20 15:14
Ale ile nowych miejsc pracy powstanie dzięki rządowi.
>>Oprócz ograniczenia dostępu do gier, nowe przepisy
>>przewidują też powstanie nowego Funduszu, z którego >>finansowana ma być m.in. pomoc dla osób uzależnionych
>>od gier losowych.
W takim funduszu na pewno znajdzie pracę wielu 'wybitnych specjalistów'.
Vivat Donald Tusk
Vivat Socjalizm
mises / 2009-10-27 09:21
Dokładnie jest tak jak napisałeś. Cały czas próbuje to ludziom tłumaczyć, ale jakoś większość nie jest w stanie tego pojąć. Dodam tylko od siebie, że niby to rząd podatki obniżył tylko, nikt nie zająknął się słowem, że podstawa ZUS została podniesiona z 85k do 95k.

Re: Minister Grad zapłaci Holendrom 10 miliardów złotych

mises / 2009-09-30 08:38
Niestety takie czasy, jak ktoś ukradnie 1 tys. złotych to idzie do więzienia, natomiast jak ukradnie 1mld albo 10 mld to zostaje ministrem :/. Oczywiście "niezależne" media nie domagają się ukarania winnych.

Re: Rośnie dług państwa

mises / 2009-09-21 19:08
Tak w Polsce wszystko rośnie z deficytem na czele. Jestem ciekaw jak wygląda całkowite zadłużenie sektora publicznego wliczając w to samorządy i instytucje państwowe, które same zaciągają kredyty w bankach. Jak ktoś zna jakieś źródło to niech poda w komentarzu.
mises / 2009-09-15 22:57
Dokładnie tak jest. Teraz wszystkie tęgie głowy się zastanawiają jak to jest możliwe. Kiedy podaż pracy rośnie a popyt maleje, a mimo to cena pracy idzie w górę. Natomiast praca w KE wre i wprowadzone są kolejne "udogodnienia" dla pracodawców. Vivat socjalizm Vivat komisarze !

Re: Boni: Nie mamy harmonogramu walki z deficytem

mises / 2009-09-10 20:57
"Z powodu globalnej niepewności rząd nie ma obecnie ścieżki schodzenia z wysokiego deficytu" . Że tak się spytam co ma piernik do wiatraka? . Nie wiem dlaczego, celem każdego rządu jest utrzymanie deficytu w ryzach. Celem powinno być przynajmniej zbilansowanie budżetu, a wypadku kraju zadłużonego dążenie do nadwyżek by móc spłacić zaciągnięty dług. Niestety dopóki rządzić będą nami byli SBecy nie ma co liczyć, że będziemy mieć zdrowe finanse, a co zadym idzie o obniżce podatków nie może być mowy.

Re: Budżet z wielką dziurą. Lepiej będzie za trzy lata

mises / 2009-09-08 09:45
Jestem ciekaw, czy za swojego życia doczekam się że Polska będzie miała zrównoważony budżet. Chyba to jednak tylko marzenia niepoprawnego optymisty.

Re: Deficyt pod kontrolą. Ale na poziomie 52,2 mld zł

mises / 2009-09-05 18:00
Proszę sobie wyobrazić, że prezes firmy na spotkaniu akcjonariuszy przedstawia plan finansowy. Plan przewiduje stratę w wysokości 50 mld zł, i kilkudziesięciu miliardów każdego następnego roku przez 10 lat. Oczywiście tego samego dnia ten człowiek przestałby pełnić swoją funkcję. Niestety znając nasze społeczeństwo, Donald Tusk za swoje "zasługi" zostanie wybrany na prezydenta. Natomiast ja nie zamierzam spłacać długów, których nie zaciągałem. Wyemigruje do kraju w którym potrafi się oszczędzać takiego choćby jak Szwajcaria. Pozostałym forumowiczom też radzę się zastanowić, czy chcą całe życie spłacać nie swoje długi.

Re: Dane nie wystraszyły graczy w USA

mises / 2009-09-05 10:40
Faktycznie na amerykańskim rynku pozostali już tylko gracze. Inwestorzy dawno ulokowali swój kapitał w Chinach. Jeśli chodzi o liczby to gdyby liczyli bezrobocie tak jak podczas wielkiej depresji to wynosiłoby obecnie ~ 17%, więc ta psychologiczna granica już dawno została przekroczona.

Re: Milion elektrycznych aut na niemieckich drogach. Do 2020 roku

mises / 2009-08-19 12:47
Polecam obejrzeć "Who killed the electric car". Po tej lekturze jasne jest dlaczego do tej pory nie jeździmy elektrycznymi samochodami.

Re: Liczba budowanych w USA domów rosła - już spada

mises / 2009-08-19 12:21
Przecież to bardzo dobra wiadomość. USA musi przestać marnować zasoby na konsumpcje tylko inwestować w środki produkcji z przeznaczeniem na eksport, aby móc spłacić długi. No chyba że wybiorą drogę spłaty przez drukowanie, co jednak zakończy się hiperinflacją.

Re: 780 mln zł na misję w Afganistanie

mises / 2009-08-19 12:11
Bardzo mnie to cieszy bo jak wszyscy wiemy, w budżecie jest duża nadwyżka, którą trzeba spożytkować. Wiadomo, że nie ma szczytniejszego celu niż niesienie demokracji. Dodatkowo postuluje uchwalenie specjalnego podatku celowego na walkę z terroryzmem. Nie może tak być, żeby do walki z pastuchami wysłać jakieś wozy opancerzone. Polska potrzebuje najnowocześniejszej broni myślę tutaj o setce F-16 i bombowców B2. Nasi żołnierze muszą zdobywać doświadczenie w takich misjach na wypadek wojny, bo wiadomo że na granicach Rzeczpospolitej mnóstwo koczowniczych plemion uzbrojonych w kałasznikowy i granaty, gotowych w każdej chwili zaatakować naszą umiłowaną ojczyznę.

Najnowsze wpisy