Forum

Komentarze użytkownika "mises"

Komentarze użytkownika: mises

mises / 2009-08-18 10:28

podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC), jeśli kwota
transakcji przekracza 1000 zł, ale ten podatek solidarnie
obciąża kupującego i sprzedającego

Proszę nie pisać głupot, że jakikolwiek podatek obciąża sprzedającego i kupującego. Każdy podatek w ostatecznym rozrachunku OBCIĄŻA KONSUMENTA !!!. Po prostu cena towaru jest wyższa o kwotę, którą musi zapłacić sprzedający.
mises / 2009-08-13 13:06
Tak faktycznie to koniec recesji dodrukowali kilka bln zielonych i cieszą, że będą mieli wzrost 2%. Deficyt budżetowy kilkanaście procent PKB. Najlepsze jest to, że ciągle pytają tych samych ekonomistów, którzy to zapewniali w 2005, 2006, 2007 że sytuacja jest fantastyczna i pokazywali jak to rośnie bogactwo w USA. Dla zainteresowanych polecam poszukać na youtube filmików z Peterem Schiffem.

Re: 56 mld zł w kasie NFZ. Na leczenie nie zabraknie?

mises / 2009-08-13 11:08
Trzeba skończyć z tym socjalizmem i zlikwidować obowiązek ubezpieczeń. Oczywiście pod żadnym pozorem nie może uchwalić preferencji podatkowych dla ubezpieczycieli prywatnych bo będziemy podobnie jak z OFE. Ludzie muszą dostać pieniądze do ręki sami decydować na chcą wydać i wtedy się okaże, że każdego stać na lekarza tak samo jak każdego stać na hydraulika. Jeśli okaże się, że ktoś faktycznie jest w ekstremalnej sytuacji to wtedy do działania powinny wkroczyć instytucje charytatywne. Wtedy też nie będzie sytuacji, że taki "bezrobotny", który ma olbrzymi majątek jest leczony, za pieniądze ludzi biednych.
mises / 2009-08-04 13:40
Chyba robimy zakupy w tym samym sklepie, bo też to słyszałem :)
mises / 2009-08-04 09:31
100% racji. W tym samym czasie kiedy klasa średnia jest gnębiona 30%-40% podatkiem poseł Palikot i mu podobni ukrywają majątki w rajach podatkowych. Niestety ostatnio przeczytałem jakie majątki mają nasi kochani europosłowie i po tej lekturze wiem, że podatek katastralny szybko wprowadzony nie będzie.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy