Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2008-07-22 21:58 / Tysiącznik na forum
No ale za czasów rządów SLD zadłużenie państwa rosło w dość szybkim tempie. A teraz maleje. I to chyba ta druga sytuacja powinna być tą normalną...
studentMIM / 2008-07-22 21:55 / Tysiącznik na forum
"który mu dupę grzeje" - postarajmy się utrzymać poziom tego forum i tak nie piszmy. Można przecież taką samą myśl napisać inaczej
studentMIM / 2008-07-22 21:53 / Tysiącznik na forum
Można i bez dodatków, wystarczy zainstalować Operę;P
studentMIM / 2008-07-22 21:51 / Tysiącznik na forum
A pieniądze do budżetu to dodrukować?
studentMIM / 2008-07-22 21:48 / Tysiącznik na forum
Warto obniżać podatki, ale czemu akurat ma to być akcyza? Akcyza jest przecież podatkiem chyba łatwym i tanim w ściąganiu, więc może lepiej na przykład nawet podnieść akcyzę, a zrezygnować z dochodowego?

Re: Fiskus nie będzie kontrolował znienacka

studentMIM / 2008-07-22 21:30 / Tysiącznik na forum

Zgodnie z nowelizacją, mali przedsiębiorcy będą mogli płacić podatek również gotówką, a nie tylko przelewem,

A czy przypadkiem nie powinno się iść w tą stronę, aby płatności realizować drogą bezgotówkową?
studentMIM / 2008-07-22 20:31 / Tysiącznik na forum
Inflacja wyliczana na podstawie "koszyka", czyli inflacja jest średnią ważoną wzrostu cen towarów i usług nabywanych przez przeciętne gospodarstwo domowe
studentMIM / 2008-07-22 20:23 / Tysiącznik na forum
Rosja bombowce na Kubie stawia wyraźnie, aby postraszyc amerykanów (bo niby w jakim innym celu)
Amerykańska tarcza z kolei raczej nie jest przeciwko Rosji (sami rosjanie argumentowali, że rakiety tarczy nie dogonią ich rakiet balistycznych)
studentMIM / 2008-07-17 20:25 / Tysiącznik na forum
Można zapytać co Ci nie pasuje w Jacku Kuroniu?

Re: PKO BP chce zmienić nazwę

studentMIM / 2008-07-17 12:49 / Tysiącznik na forum
Zastanawiam się jaki jest sens zmieniać nazwę, gdy ta stara jest chyba najbardziej znaną przez Polaków (wśród banków)

Re: McCain dogania Obamę

studentMIM / 2008-07-14 22:04 / Tysiącznik na forum
Zobaczymy, jak to wyjdzie, ale ciężko ukryć, iż kibicuję McCain'owi

Re: Miedwiediew: Rosja wykluczona z G8? To niepoważne!

studentMIM / 2008-07-03 14:18 / Tysiącznik na forum
Rosja jest na 10/11 miejscu na liście najpotężniejszych gospodarek. Tak więc jedyna sprawa, która trzyma Rosję w G8 jest jej dawna mocarstwowość
studentMIM / 2008-07-03 13:34 / Tysiącznik na forum
Zacznijmy od tego, że bez sensu zarzucasz mi brak zrozumienia tych wspaniałych rzeczy, które napisałeś;P
1. Jeśli mówisz o takim socjalizmie, jaki zauważasz w tym kraju (nie wiem czemu powiązujesz nacjonalizm z socjalizmem, to są rzeczy raczej nie zwiazane), to proszę podaj jakieś przykłady.
2. Wydaje mi się też, że odniosłeś mylne wrażenie, że ja popieram PiS. Otóż oświadczam, że tak nie jest. PiS rzeczywiście jest socjalistyczny, co skreśla go z mojej listy zainteresowań (jednak nie tak socjalistyczny jak Niemcy czy Francja). Głosowałem na PO, aczkolwiek też nie uważam jej za fantastyczną partię i zauważam jej wiele mankamentów.
3. Oczywiście nie osiągnie się super wyników sprzedając majątek państwowy na giełdzie, ale przecież nie tylko o to chodzi. Ważne jest, aby zmniejszyć pole styczności polityki z biznesem.
4. Jeśli chodzi o polski system prawny, to zgadzam się - nie jest on idealny, a nawet do tego ideału brakuje mu bardzo dużo. Jednak systemy w zachodniej Europie nie są wcale lepsze.
Prawu polskiemu potrzeba uproszczenia, w czym z pewnością UE nam nie pomoże.
Co zaś się tyczy konieczności szukania sprawiedliwości w Strasburgu, to polskie prawo się jeszcze kształtuje i właśnie po ten trybunał istnieje, aby można było w nim sprawiedliwości szukać. Inna sprawa, że czasem posuwa się za daleko, gdy uznaje, że umożliwienie kobiecie zabicia nienarodzonego dziecka jest prawem człowieka...
studentMIM / 2008-07-03 09:37 / Tysiącznik na forum
Sorry. Nie wiem jak mogłem popełnić taki błąd, chodziło mi oczywiście o protokół brytyjski:)
Eurosocjalizm, to wcale nie taki "mały pikuś", zwłaszcza, jeśli dojdzie do ujednolicenia podatków w całej Unii (a wiadomo, że będą one równane do Francji i Niemiec).
Oczywiście też nie popieram becikowego, ale jest ono jednak czymś mniej niż głupie ograniczenia (krzywizny bananów, wielkości kiwi), naciski na podporządkowywanie stóp w strefie euro do słabych gospodarek Niemiec i Francji czy nawet uznaniowe ograniczenia emisji CO2
Co zaś się tyczy ostatniej sprawy, a mianowicie prywatyzacji, to wydaje mi się, że po 4 latach rządów PO, to akurat w większości powinniśmy mieć z głowy.
Tak więc trzeba teraz myśleć o przyszłości, aby można było sukcesywnie obniżać podatki, by Polska mogłą się szybciej rozwijać
studentMIM / 2008-07-03 08:02 / Tysiącznik na forum
Jeśli mają zwyczaj zarabiać, to im się tylko chwali;)
A tak na serio, to rzeczywiście warto poczekać na faktyczne warunki, choć patrząc z perspektywy świata (mówię o naszej strefie kulturowej) to tarcza jest pozytywną rzeczą

Najnowsze wpisy