Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2010-11-24 20:53 / Tysiącznik na forum
Pamiętaj, że ciężko jest posiadać dowody przeciwko komuś, kto miał pełne możliwości, aby te dowody niszczyć. Myślę, że gdyby Hitler się postarał, to też byłby w stanie zniszczyć wszystkie dowody, że wiedział coś o holocauście.

Re: Komorowski: Prezydent może dużo, ale nie zmienić historię

studentMIM / 2010-11-24 20:20 / Tysiącznik na forum
Argumentacja Prezydenta jest do kitu, gdyż wystarczyłoby powiedzieć, że zaprasza się prezydentów wybranych wybranych przez Naród w wyborach powszechnych. Wówczas nie byłoby się konsekwentnym...
studentMIM / 2010-11-24 13:55 / Tysiącznik na forum
Ale jakie możliwe zmiany w konstytucji zostaną poparte przez PO+SLD+PSL+PJN, a nie zostaną poparte przez PiS. Jakoś ciężko mi takie znaleźć. Jakieś pomysły?

Re: Secesjoniści z PiS wesprą PO w reformach?

studentMIM / 2010-11-24 11:06 / Tysiącznik na forum
Tytuł sugeruje jakby:
1. Faktycznie PO chciało przeprowadzić jakieś reformy (a tu nie ma póki co żadnych projektów ustaw)
2. Tych 15 posłów miało na cokolwiek wpływ (tymczasem PO+PJN = 219 < 230, jeśli zaś brać pod uwagę PSL, to i tak PJN nie jest potrzebne)

Można by jednak bardziej rzetelnie tworzyć nagłówki artykułów....
studentMIM / 2010-11-24 01:04 / Tysiącznik na forum
Wybacz, ale nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi i teksty "pozbawieni umiejętności samodzielnego myślenia i formułowania opinii" są tu nie na miejscu.

Wyjaśniam:
To co mówią media ma istotny wpływ na to, jak postępują rządzący (jest to cecha demokracji, szczególnie tak młodej jak w Polsce). Zatem skoro media oburzały się, że zawodowych żołnierzy wysyłają za granicę, to tym bardziej oburzały się będą gdy będą chcieli wysyłać rezerwistów. Tego zaś obawiali się będą rządzący, więc najprawdopodobniej zrezygnują z tego pomysłu.
studentMIM / 2010-11-24 00:55 / Tysiącznik na forum

Jeżeli nie uważasz, że Polska to mało przyjazny kraj dla przeciętnego,
uczciwego obywatela to znaczy, że jeszcze nie znasz prawdziwego życia.

Oczywiście, że państwo polskie jest mało przyjazne obywatelowi. Jednak jeśli chodzi o sam kraj i naród, to nie ma w nim więcej "dzikości" niż w innych krajach europejskich.

To, że państwem rządzą układy i układziki, nieprzestrzeganie prawa oraz korupcja (niestety:/) jest faktem. Jednak jest to nasza ojczyzna, co powoduje, że niezmanipulowany obywatel i patriota uważa ją za coś miłego sercu, za co jest gotów walczyć. Wroga może być władza (także władza ludu), a nie cała ojczyzna, która jest wartością większą.
studentMIM / 2010-11-23 21:44 / Tysiącznik na forum
Punkt 1.2 jest tu dość mętny i trzeba przeczytać coś dokładniejszego aby wiedzieć, czy akcje poza granicami kraju wchodzą w grę.

Czy my nie mamy na co kasę wydawać tylko na następnych 10000
mundurowych nierobów może warto na to zamiast na awantury wojenne
"Wrocławskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i
Hematologii Dziecięcej grozi wstrzymanie przyjmowania pacjentów i
wykonywania zabiegów. NFZ zalega placówce z wypłatą ponad 4 mln zł
za nadwykonania."

Nie mam siły do pacyfistów. Najlepiej pozbyć się armii oraz nie należeć do żadnych sojuszy. A jak nas zaatakują to po prostu poddajmy kraj wspaniałemu najeźdźcy:/

Nowoczesna armia opiera się na służbie zawodowej oraz rezerwistach (patrz armia Amerykańska). Jak sam zauważyłeś "Obronę to mieliśmy też zapewnioną w 1939r" i niewiele to dało. Konieczne zatem jest posiadanie silnej armii, która będzie nas w stanie obronić choćby przed mniejszymi zagrożeniami.
studentMIM / 2010-11-23 21:01 / Tysiącznik na forum

Obronę to mieliśmy też zapewnioną w 1939r. tak samo będzie z gwarancjami
NATO

Możliwe, aczkolwiek trzeba posiadać sojusze, gdyż inaczej jest się "łakomym kąskiem". Musi także istnieć wrażenie, że jesteśmy chronieni.
Poza tym wciąż istnieje szansa, że jednak NATO pomogłoby nam w potrzebie (złamanie pkt. 5 byłoby końcem całego sojuszu).


ale też mało kto z Polaków dla większości jest to dziki i wrogi kraj

Nie znam wielu osób o poglądach, które prezentujesz. Ale moim zdaniem Twój opis tyczy się ludzi, którzy są łatwi do manipulowania przez media. Tacy i tak zmieniają swoją postawę jak chorągiewka...

P.S. Ustosunkuj się proszę do moich pytań z poprzedniego posta
studentMIM / 2010-11-23 20:32 / Tysiącznik na forum
A Ty jesteś tego pewny?
Możesz podać w którym punkcie?

Poza tym, nawet gdyby, nie wydaje mi się, aby w najbliższych latach zdecydowano się wysłać rezerwistów za granicę. Jeszcze nie dawno media oburzały się, że zawodowych żołnierzy wysyłają, więc wysyłanie rezerwistów wydaje się nierealne.

"wstyd mi za tych ludzi za judaszowe srebrniki sprzedają siebie i walczą za obce interesy ale moje podatki"
Wyraźnie nie orientujesz się, że jesteśmy członkiem NATO i jeśli chcemy mieć zapewnioną obronę, to musimy dawać chociażby odrobinę od siebie.
studentMIM / 2010-11-23 20:27 / Tysiącznik na forum
W sumie masz rację. Tylko nie ująłeś na swojej liście tych, co ostatnio głosowali na PiS, bo bali się rozkradzenia państwa przez środowisko związane z PO.
Zatem docelowa grupa może być jeszcze większa. Tylko pytanie, czy nowemu klubowi uda się przekonać do siebie ludzi.
studentMIM / 2010-11-23 20:24 / Tysiącznik na forum
Chyba przesadzacie z tym mięsem armatnim.
Mi się wydaje (choć nie jestem tego pewny), że kontrakt nie obejmuje wyjazdów na wojskowe misje zagraniczne.
A jeśli byśmy zostali zaatakowani w kraju (co na chwilę obecną wydaje się mało prawdopodobne), to i tak każdy patriota będzie chciał walczyć za ojczyznę.

Re: Tusk: Z Kaczyńskim bym tego nie zaryzykował

studentMIM / 2010-11-14 17:45 / Tysiącznik na forum
Zacytowane tu teksty premiera niestety nie grzeszą jakąś wysoką inteligencją. Na pewno zaś są agresywne, gdyż porównują oponenta politycznego do krwawego dyktatora.

Inna sprawa, że mówienie o "drugiej Korei" jest tak samo sensowne ja mówienie o "drugiej Irlandii". I tu i tu nie ma realizmu. Zamiast przekrzykiwać się, kto jakie państwo w Polsce zbuduje mogliby podać jakieś konkrety, pomysły reform.
studentMIM / 2010-11-14 10:38 / Tysiącznik na forum
A ja proponuję zalegalizować przechodzenie na czerwonym świetle jeśli nie tworzy się zagrożenia na drodze;)
studentMIM / 2010-11-07 20:48 / Tysiącznik na forum
Jeśli chodzi o reformy gospodarcze rzeczywiście nie ma co na PiS liczyć (będzie tak samo źle jak w wypadku PO - nic robić nie będą).
Jedyne, co mogłoby być plusem PiS to zmniejszenie korupcji i stopnia łamania prawa (jako że dzisiejsza władza tego problemu w ogóle nie dostrzega). Jednak ten scenariusz też jest nierealny, gdyż PiS nie ma szansy rządzić samodzielnie. Zbyt silny jest front medialny antyPiSowców.
studentMIM / 2010-11-07 19:02 / Tysiącznik na forum
Kapitalizacja TVN to 6 mld zł, kapitalizacja Agory 1.4 mld.
Myślę, że, przy całej "potędze" Radia Maryja, daleko mu do tego wyniku;P

Najnowsze wpisy