Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2009-03-21 09:35 / Tysiącznik na forum
Wybacz, ale wykazujesz się coraz większym zacietrzewieniem... Więc:
1. Zakaz aborcji nie jest po to, aby ograniczyć niechciane ciąże ale, aby nie zabijać niewinnych nienarodzonych osób (konstytucyjna ochrona życia)
2. Oczywiście, że biznes zawsze będzie miał powiązania z polityką. Ale ważne jest, aby te powiązania zmniejszyć
3
gdybym
był na ich miejscu postępowałbym identycznie

To oznacza tylko, że nie masz kręgosłupa moralnego. A nawet część (niestety tylko część) polityków taki kręgosłup ma.
4.
. Jak chcesz walczyć z korupcją
to walcz o ograniczenie władzy, a nie biznesu

a) chcę walczyć z korupcją na dwa sposoby (ograniczanie władzy i zmniejszanie ingerencji biznesu w politykę - zasada kija i marchewki)
b) ograniczenie ingerencji biznesu w politykę ma także (a może głównie) na celu wyrównanie szans pomiędzy bogatszymi i biedniejszymi
5.
jak ma nie być korupcji jak
przychodzi do mnie polityk i mówi, że jak nie wesprę jego partii to mi naśle
52 kontrole i będę musiał zwinąć biznes

To jest właśnie argument za tym, aby biznes nie mógł finansować partii. Dzięki temu takie działania będą przynajmniej trudniejsze.
studentMIM / 2009-03-20 16:43 / Tysiącznik na forum

1. Nie chodzę na polskie wybory

Jeśli nie chodzisz na wybory to znaczy, że dajesz wybrać innym (według Ciebie gorszym od Ciebie). To jest objaw głupoty...

Nawet jakbym chodził, to i tak nie mam wpływu na to, kto zasiada w sejmie. To
partia ustala, kto, z jakiej listy, gdzie itd.

to głosuj na partię, która ustala tak jak sobie tego życzysz. A jak takiej nie ma, to załóż własną i przekonaj ludzi, że się nadajesz.
. Nie dość że to nie ja decyduję, to jeszcze mogę głosować tylko na
starą, PRL'owską nomenklaturę,

Możesz głosować na kogo chcesz. Nie muszą być to ludzie związani z PRL (a powiedzmy sobie szczerze nawet dużo osób dziś w sejmie nie jest). A jak się nie podoba, to zamiast narzekać ZAŁÓŻ NOWĄ PARTIĘ i przekonaj do siebie innych. To jest jeden z elementów demokracji.

Jaka to demokracja, jak nie mam wyboru
ani nie ja decyduję?

Tak naprawdę, to decydujesz. Ale oczywiście łatwiej zrzucić odpowiedzialność na innych...
studentMIM / 2009-03-20 16:36 / Tysiącznik na forum

a to, że są ludzie bogaci i biedni jest zgodne z ideą demokracji?

oczywiście, że tak. Demokracja jest ustrojem politycznym a nie rozwiązaniem dla życia. Argument bez sensu

a kto zagłosuje na
taką partię?

Ludzi łatwo zwieść i każdy rozsądny to wie. Chyba nie ma przykładów kampanii (a przynajmniej są sporadyczne), gdy jedna partia miała 5krotnie więcej pieniędzy od drugiej i przegrała.

Jest to typowo polskie podejście do problemu

jesteś pewien, że w innych krajach europejskich nie jest to rozwiązane tak samo

może zakładać i finansować każdy kto
chce

Jak Ci pokazałem, to prowadzi do większego uprzywilejowania pewnych grup społecznych. Jeśli chcemy mieć demokrację zależną od pieniędzy, to powiedzmy to otwarcie.

wypaczanie idei wolności i demokracji

każdy może wspierać tak samo, więc nie wypacza to demokracji


jeśli jest konflikt polityki z
gospodarką, należy ograniczyć gospodarkę, broń boże politykę.

to jest bardziej ograniczenie polityki, gdyż to im zmniejsza się ilość pieniędzy. A poza tym jest to oddzielenie polityki od biznesu, co jest raczej dobre.
studentMIM / 2009-03-20 13:36 / Tysiącznik na forum
I będziemy mieli wzrost gospodarczy na poziomie Niemiec albo Francji...
Takie stwierdzenia nie mają sensu. Nie są poparte żadną analizą tylko Twoimi antypatiami (także do siebie samego jako Polaka)
Równocześnie reprezentujesz najbardziej popularną z negatywnych cech Polaków (każdy naród ma kilka takich cech), a mianowicie narzekanie na wszystko co się rusza i nie rusza.
studentMIM / 2009-03-20 13:23 / Tysiącznik na forum
Możliwe, że jest tu przesada(nie sprawdzałem Twoich informacji). Tylko zauważ, że w wielu firmach (i tak samo w urzędach) premia to jest po prostu część pensji, która się tylko inaczej nazywa.
I zlikwidowanie tej premii oznaczałoby po prostu obniżenie części ludzi (niekoniecznie związanych w jakikolwiek sposób z polityką) pensji
studentMIM / 2009-03-20 13:20 / Tysiącznik na forum

a nie banda
dorobkiewiczów czy nieudaczników - bez rodziny, bez konta w
banku, co nigdy nie prowadzili nawet warzywniaka - a mają
rządzić 40-sto milionowym krajem

Jak ludzie (m. in. Ty) ich wybierają, to tak, mają rządzić. To jest idea demokracji (a może jesteś jej przeciwnikiem?)
studentMIM / 2009-03-20 13:18 / Tysiącznik na forum
Komentarz ok. Ale słownik to by się przydał
studentMIM / 2009-03-20 13:17 / Tysiącznik na forum
Gdyby mogło to coś realnie pomóc, to by rozdali bez tego. Kwestią jest, jak zaznaczył maxymili, przykład z góry.
studentMIM / 2009-03-20 13:15 / Tysiącznik na forum
Dwie sprawy:
1. Zniesienie dotacji dla partii nie musi powodować finansowania ich przez biznes. Na dzień dzisiejszy ustawa o partiach politycznych na to nie pozwala i mogłoby tak zostać. Partie mogą utrzymywać się z mniejszych dotacji sympatyków (osób fizycznych)
2. Finansowanie partii przez biznes jest niezgodne z ideą demokracji. Jeśli chcemy mieć demokrację, to szanse każdej partii powinno zależeć tylko od poparcia społeczeństwa dla jej poglądów czy osób do niej należących. Jeśli zaś biznes będzie finansował partie, to będziemy mieli dyktat bogatych (wtedy nie można nazwać tego demokracją)
studentMIM / 2009-03-20 01:08 / Tysiącznik na forum

jedyną przyczyną jest zmuszenie ludzi do rozpoczynania wcześniej pracy

To, że przesuwa się naukę na wcześniej nie ogranicza w żaden sposób naszej wolności (tzn. jest tak samo ograniczona jak była) ani nie jest działaniem mającym napić kabzę politykom (przynajmniej nie tym dzisiaj w sejmie).
A przesunięcie (abstrahując od kwestii istnienia przymusu szkolnego) jest w dużej części przypadków dobre (czemu osoba ma rozpoczynać pracę dopiero w wieku 25 lat?

Dobrym sposobem, aby ludzie zaczynali wcześniej pracować zamiast studiować na kierunkach, które im nie dadzą pracy, jest wprowadzenie płatnych studiów. Oczywiście, aby nie ograniczyć nikomu dostępu do nich (jeśli jest wystarczająco zdolny) można wprowadzić kredyty studenckie gwarantowane przez państwo (koszt dla państwa niewielki, a zamyka usta mówiącym o równym dostępie do studiów)
studentMIM / 2009-03-16 10:53 / Tysiącznik na forum
Historię z rozwojem ma naprawdę niewiele wspólnego. Nie zmienia to jednak tego, że jeśli się na ten temat wypowiadamy, to warto byłoby co nieco o tym wiedzieć, a nie wypisywać dyrdymały. Znajomość historii nie szkodzi, więc można z czystym sumieniem przeczytać chociażby Wikipedię, zanim napisze się jakąś bzdurę (zresztą to było w szkole kilka razy i jeśli człowiek chociaż odrobinę uważał na lekcjach, to taką informację zapamięta).
studentMIM / 2009-03-15 14:53 / Tysiącznik na forum

Nie sztuka mieć dobrych
studentów wybierając z 50 na jedno miejsce

Trochę sztuka. W innych krajach wybierają z większej grupy, a ludzie z tamtejszych uczelni nie wygrywają konkursów. Nie twierdzę oczywiście, że ci studenci nie opierają się przede wszystkim na własnych umiejętnościach i pracy, ale przy okazji mają przyjazne środowisko do tego.

a tych 49 odbiega znacznie od światowych standardów (w
Szwecji mają mniej funkcjonalnych analfabetów ogółem niż u nas z
dyplomem magistra)

coś na poparcie swojej tezy?

uczelnie są kuźnią partyjnych kadr, siedliskiem
starej nomenklatury, wylęgarnią nepotyzmu i deprawacji,

mówisz o wydziałach ścisłych (które zajmują się faktyczną nauką)? Czy może o różnych "naukach" humanistycznych, które z rozwojem nie mają nic wspólnego?

I nie obchodzi mnie, czy partia nazywa się
PZPR, PIS, PO, PSL czy SLD - bo nie ma to dla kraju większego
znaczenia, to tylko nazwy mające dać obywatelom namiastkę demokracji.

Ty wybierasz te partie. Jak Ci się nie podoba, to możesz założyć własną.


co drugi polityk to belfer a ilu masz polityków wywodzących
się z sektora prywatnego?

wiadomo, że nauczycieli jest dużo w polityce, bo pracują za krótko i nie mają co robić. Jednak nie przeceniałbym sektora prywatnego (patrz. wspaniały poseł Palikot)
studentMIM / 2009-03-15 00:41 / Tysiącznik na forum
Spiski mogą istnieć, ale ich prawdopodobieństwo jest dosyć niskie. A prawdopodobieństwo tego, że pojawiają się aż tak często, jak wypisują to ludzie na forach jest (bardzo) bliskie zeru. Ludzie po prostu zamiast szukać racjonalnego wyjaśnienia wolą spisek (bo tak jest łatwiej).

A tak przy okazji: dlaczego na forach, jak człowiek wypowiada się na jakiś temat, to od razu zarzucają mu konkretne sympatie polityczne (w różnych sytuacjach inne)? Czy to naprawdę takie ciężkie do zrozumienia, że można szukać prawdy (racjonalności) nie będąc fanem którejś z partii?
studentMIM / 2009-03-14 23:47 / Tysiącznik na forum

polska jest tam, gdzie zawsze była - na marginesie

Poza błędem ortograficznym, to jeszcze logiczny. Jeślibyś znał historię, to może nie pisałbyś takich głupot.

rankingach najlepszych uczelni

rankingi najlepszych uczelni to fikcja. Zbyt ważne w nich są "warunki" (czyli jakość budynków, sal, etc.) oraz przedmioty humanistyczne. Zauważ, że polscy informatycy (z Uniwersytetu Warszawskiego) wygrywali konkursy międzynarodowe.

Poza tym nie napisałem, że uczelnie muszą być państwowe (przeczytaj jeszcze raz P.S.), ale tylko, że Twoje sformułowanie o bezużyteczności osób na stanowiskach państwowych jest bezzasadne (żeby nie powiedzieć, że po prostu głupie).

prawie połowa
(albo nieco ponad, zależy od metodologii) gospodarki jest wciąż w rękach
partii

Ale której partii? PO? SLD? Czy może PiS? Czy może wszystkich naraz (napisanie, że jest w rękach państwa może byłoby zasadne. Że w rękach partii jest bez sensu). Poza tym w większości krajów zachodnich ok 50% gospodarki należy do państwa (nie mówię, że tak jest dobrze, ale nie jest to sprawa tylko Polski)

Radykalizmem nie jest twierdzenie, że lepiej byłoby sprywatyzować uczelnie. Radykalizmem jest za to twierdzenie, że wszystko co państwowe jest złe i że uczelnie MUSZĄ być sprywatyzowane. To spłyca dyskusję.
studentMIM / 2009-03-14 15:33 / Tysiącznik na forum
Tak, oczywiście. Znowu spiskowa teoria dziejów i udawanie, że wie się wszystko. Jak nie wiesz (nie masz dowodów), to nie pisz, że wiesz, bo to jest po prostu kłamstwo.

Najnowsze wpisy