Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

Re: Winiecki: Po co budować drogi? Wystarczy stawiać radary!

studentMIM / 2009-03-02 17:24 / Tysiącznik na forum
Prawo (a faktycznie konkretne ograniczenia) należy zmienić, tak aby można było na wielu drogach (gdzie się da) jeździć szybciej.
Ale równocześnie należy stawiać więcej fotoradarów (na przykład na skrzyżowaniach w mieście), aby wymusić przestrzeganie prawa. To że prawo jest niewygodne nie zwalnia nas z obowiązku jego przestrzegania (niezależnie jakich felietonów by się nie pisało na swoje usprawiedliwienie).
studentMIM / 2009-02-09 23:48 / Tysiącznik na forum
Chyba mają prawo (to się nazywa umowa). Arka i tak radzi sobie nie najgorzej na tle innych funduszy. A marże wcale nie są tak wysokie, jeśli inwestujesz na długi czas (a taka powinna być inwestycja w fundusz akcji).
studentMIM / 2009-02-04 08:02 / Tysiącznik na forum
Dziękuję za bardzo "precyzyjne" wyjaśnienie:/

Re: Nowy pomysł na drogi. Da spore oszcżędności

studentMIM / 2009-02-03 23:47 / Tysiącznik na forum
Może ktoś mi wytłumaczyć na czym polega meritum tych zmian?
studentMIM / 2009-02-03 22:30 / Tysiącznik na forum
Nazwisk nie ma, bo "koryta" zlikwidować się nie da, a jedynie zmniejszyć (swoją drogą słowo koryto też można by zastąpić np. "marnowaniem pieniędzy podatników", bądź czymś innym byle na poziomie).
Ale musisz przyznać, że akurat za tą akcję z cięciami w budżecie należy z punktu liberała gospodarczego PO pochwalić.
studentMIM / 2009-02-03 20:35 / Tysiącznik na forum
Nie zgodzę się tylko z ostatnim zdaniem. A mianowicie są wydatki, których nie da się przeprowadzić całkowicie każdy na własną rękę bez totalnej anarchii. Są to między innymi: sądownictwo, bezpieczeństwo (policja + wojsko), infrastruktura (drogi)
studentMIM / 2009-02-03 20:31 / Tysiącznik na forum
W prawie administracyjnym urząd = "element nazwy organu administracji publicznej "
lub "aparat pomocniczy organu administracji publicznej".
Nijak nie pasuje do firmy należącej do Skarbu Państwa.
studentMIM / 2009-02-03 16:00 / Tysiącznik na forum
Chciałem walczyć ze ZJAWISKIEM. Właśnie podała Pani kilka sposobów tej walki poprzez prewencję. I naturalnie jest to najważniejsze (choć do edukacji trzeba podchodzić z głową, bo przykład UK pokazał, że błędnie przeprowadzona może przynieść więcej złego niż dobrego)
Oczywiście należy walczyć także z ośrodkami (lekarzami) dokonującymi aborcji. I ostatecznie, jakkolwiek to brzmi, nie wolno pozwalać kobiecie na zabicie swojego dziecka.
studentMIM / 2009-02-02 21:38 / Tysiącznik na forum
1. Obrażasz wielu porządnych i inteligentnych (w tym na pewno także inteligentniejszych od siebie)
2. Jeśli mam być szczery, to jedną z głównych negatywnych cech, które można zauważyć u wielu Polaków jest właśnie ciągłe narzekanie. Bardzo podobne do tego, które Ty reprezentujesz.
studentMIM / 2009-02-01 20:59 / Tysiącznik na forum
Aby partie o określonych poglądach (elektoracie) nie były wyraźnie uprzywilejowane przed innymi.
Co do aborcji - jest to temat trudny, ale skoro już go poruszyłeś... Jest to kwestia etyki i moralności. Pytanie, kiedy zarodek zaczyna być człowiekiem. Ja uważam, że jeśli tylko istnieje dowolne dodatnie prawdopodobieństwo, że od momentu poczęcia, to nie mamy prawa tego zarodka zabijać. Bo niby w imię czego? W imię wygody ludzi mamy zezwalać na potencjalne zabójstwo?
Tak więc rozwiązaniem problemu aborcji, tak samo jak problemu zabójstw, nie jest pozwolenie na nie, ale konsekwentna walka.
studentMIM / 2009-02-01 17:10 / Tysiącznik na forum
Najlepiej zlikwidować finansowanie partii z budżetu, zakazując równocześnie finansowania przez biznes i ograniczając wpłaty od pojedynczego człowieka (tak jest chyba w dzisiejszym prawie). Wówczas partie byłyby finansowane z dobrowolnych wpłat osób. A jeśli oznacza to, że będą musiały żyć skromniej, to trudno.

Re: Izrael zerwie stosunki z Watykanem?

studentMIM / 2009-02-01 13:31 / Tysiącznik na forum
Odpowiedź jest prosta:
http://www.rp.pl/artykul/2,256648_Izrael_nie_zerwie_stosunkow_z_Watykanem.html

A dziennikarze są, jacy są. Pewnego gatunku ludzi nie sieją....
studentMIM / 2009-01-31 15:59 / Tysiącznik na forum
Wiem, że da się uporać, ale mi się nie chciało (kolega ze swoim się uporał, co napisałem). A ja po prostu lubię (w miarę) Windowsa;)
studentMIM / 2009-01-31 15:16 / Tysiącznik na forum
Mówiąc szczerze ja nie mam tych danych (i chętnie je przeczytam, jeśli mógłbyś podlinkować). Oczywiście należy system uszczelniać natychmiast (choć mi się wydaje, że już coś tam uszczelniono i nie można mieć większości dochodów spoza rolnictwa), ale nie da się go zlikwidować natychmiast.
Mi się wciąż wydaje, że jest wielu (w szczególności starszych) rolników, którzy faktycznie robią na swoim polu tylko na swoje utrzymanie. I gdyby im zabrać chociażby KRUS, to z tymi ludźmi mielibyśmy problem. Może na przykład warto zostawić KRUS dla osób powyżej pewnego wieku (i tym samym ich chronić), a zlikwidować dla młodszych (aby ich zmobilizować do pracy) - to tylko propozycja do przemyślenia.
studentMIM / 2009-01-31 15:03 / Tysiącznik na forum
Zawód programisty. Ten kierunek jest potrzebny (ale powinien być płatny), bo się opłaca finansowo.

Najnowsze wpisy