Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2010-11-24 20:53 / Tysiącznik na forum
Pamiętaj, że ciężko jest posiadać dowody przeciwko komuś, kto miał pełne możliwości, aby te dowody niszczyć. Myślę, że gdyby Hitler się postarał, to też byłby w stanie zniszczyć wszystkie dowody, że wiedział coś o holocauście.

Re: Nie ma zgody na parytet. Posłowie zmienili projekt Kongresu Kobiet.

studentMIM / 2010-11-24 21:50 / Tysiącznik na forum
Parytety czy nawet "kwoty" są zaprzeczeniem demokracji.
To wyborcy powinni decydować, kto będzie rządził a nie parytet.

Tak w ogóle to czemu nie pójdziemy dalej i nie zrobimy parytetu/"kwot":
1. dla łysych i z włosami na głowie
2. dla niskich i dla wysokich
3. dla wyznawców różnych wyznań
itp.

Re: Irlandia planuje ostre cięcia. Będą zwolnienia w budżetówce

studentMIM / 2010-11-24 22:55 / Tysiącznik na forum
Oczekuję, że Tusk dotrzyma swoich przyrzeczeń i zrobi w Polsce drugą Irlandię poprzez wprowadzenie radykalnych cięć budżetowych.
studentMIM / 2010-11-27 02:17 / Tysiącznik na forum
1. Jakie dobre wieści?
Na razie jest to OPINIA premiera. Wieści może i będą dobre, ale na razie ich nie ma
2. Poza tym istotny w długim terminie jest nie chwilowy wzrost PKB (bo to na razie będzie się działo niezależnie od polityków), a wysokość zadłużenia. Duży dług jest to hamulec na wzrost PKB na długie lata:(
studentMIM / 2010-11-27 02:27 / Tysiącznik na forum
Ludziom nie umiejącym wyłączyć Caps Locka dziękujemy...
studentMIM / 2010-11-27 02:29 / Tysiącznik na forum
Z Irlandią trochę przestrzeliłeś. Jest to kraj o sporo bardziej odpowiedzialnych rządach niż nasz:
1. Mają niskie podatki
2. W momencie, gdy jest źle (kryzys) decydują się na duże cięcia budżetowe (3% PKB ?)

Re: Chochołowski: Zamiast zabierać, dajmy politykom więcej pieniędzy!

studentMIM / 2010-11-27 16:46 / Tysiącznik na forum

Odpisy od podatków też się nie sprawdzą, bo prędzej oddamy jeden procent na schronisko dla zwierząt niż któremukolwiek politykowi.


To zależy jak taki system by wyglądał. Wystarczy, że podatnik miałby do wyboru:
a) daje x% swojego podatku na partię polityczną
b) ten x% idzie do budżetu państwa
Musiałoby to być oczywiście niezależne od 1% na org. pożytku publicznego.

Inna sprawa, że taki system podaje jasno władzy kto ją popiera, a kto nie, a to chyba nie jest najlepsza sytuacja.

Jeśli chcemy finansować partie najlepszym pomysłem byłoby, aby w momencie wyborów każdy obywatel miał jeszcze 1 kartę do głosowania, na której zakreślałby, która partia ma dostać pieniądze (mogłaby to być oczywiście inna partia niż ta na którą głosuje). Pozwoliłoby to na jakieś "odbetonowanie" naszej sceny politycznej.
No ale na to partie się już nie zdecydują :(
studentMIM / 2010-11-27 17:36 / Tysiącznik na forum
Tylko w przypadku Twojej propozycji "kochana Władza" wiedziałaby kto ich popiera....
studentMIM / 2010-11-27 20:09 / Tysiącznik na forum
Zabronić wyjazdu prezydenta na uroczystość, która odbywała się co roku i co roku prezydent w niej uczestniczył?
Chciałbym przypomnieć, że ten prezydent, tak samo jak obecny, wybrany był przez Naród w wyborach demokratycznych i rząd nie ma prawa "zabraniać" mu wyjazdu na uroczystości za granicą.
studentMIM / 2010-11-27 20:42 / Tysiącznik na forum
Przeinaczasz fakty. Co roku latano na to lotnisko i chwilę wcześniej (parę dni) leciał na to lotnisko, więc nie było powodów do "zabronienia" lotu prezydentowi.
O warunkach wiesz po starcie (chmura nad Europą to coś zdecydowanie poważniejszego), a wtedy decyduje pilot.
Problemem był fakt, że pilot zdecydował się lądować przy takich warunkach, to że nie miał odpowiednich kwalifikacji, przepychanki i odebranie "oficjalności" wizycie, zaniedbania strony rosyjskiej (obsługa lotniska) etc.
studentMIM / 2010-11-27 21:08 / Tysiącznik na forum
???
1. Czy ja zgłaszałem tu do kogoś pretensje, że takie teksty do mnie? Ja tylko polemizowałem z Twoją wypowiedzią.
2. Z częścią Twojej wypowiedzi
gdy Kaczyńscy byli przy władzy mogli zrobić wszystko jeśli
chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa lotów. No, to są winni w
tym samy stopniu

się zgadzam, ale z częścią też nie, bo pominąłeś tu zmienienie statusu wizyty, które spowodowało m.in. gorsze wyposażenie lotniska na ten czas (jak Tusk tam leciał, to sprzęt na lotnisku był istotnie lepszy i też lepsza kadra).

Niemniej jednak cała katastrofa jest przede wszystkim efektem patologii w naszym państwie, jak np. fałszowanie dokumentów o szkoleniach, utrzymywanie cały czas starego samolotu, bo nowego nie wypada kupić, niedofinansowanie korpusu pilotów mających wozić najważniejsze osoby w państwie, itp.
Ogólnie to jest tylko wierzchołek góry lodowej. W naszym kraju niestety na każdym kroku spotyka się takie patologie i coś się z nimi robi tylko wówczas gdy nastąpi jakaś tragedia (dla przykładu - zawalenie dachu hali pod naporem śniegu, spalenie się domu socjalnego) :/
studentMIM / 2010-11-27 21:38 / Tysiącznik na forum

Gdy premierem był Kaczyński tych patologii nie było?

Już Ci zwróciłem uwagę, że nigdzie czegoś takiego nie powiedziałem, więc nie zadawaj więcej takich "pytań".

Dlaczego premier
Kaczyński nie kupił nowego samolotu i nie zadbał o
dofinansowanie

z tego samego powodu, co Tusk - aby nie słyszeć oskarżeń opozycji/mediów, że władza działa w "bizantyjskim stylu".

obarczanie winą o wszystko obecny rząd jak to niektórzy robią jest czystą
demagogią i zagraniem politycznym

zgadza się, jednak to działa w obie strony (w drugą może nawet działało silniej - patrz GW).
Inna sprawa, że rząd (zarówno teraz ten jak i wcześniej poprzedni) należy krytykować za utrwalanie tych patologii oraz np. zadłużanie kraju


a zatem ja na polityka się nie nadaję, co
tak bardzo mnie nie martwi

Polityka w prawdziwym sensie to dbanie o dobro państwa - zaś to co teraz się dzieje (PO+PiS+SLD+...) to politykierstwo.
studentMIM / 2010-11-27 22:12 / Tysiącznik na forum

Nie wierzę aby jakikolwiek polityk mógł to zmienić.

Jeden nie, ale kilku już tak. Kwestia wprowadzenia reform w kraju. Jak by nie patrzeć do czasu rządów AWS rządy z różnym efektem, ale próbowały coś reformować (4 reformy UW + AWS). Teraz zaś zajmują się tylko PR.


Myślę, że każdy z polityków wysokiego szczebla chciał by przejść do historii z
przydomkiem 'wielki' jak Kazimierz Wielki i stara się sprawić wrażenie, że wszystko może

Mi się wydaje, że nie jest to prawda. Politycy po prostu chcą:
a) poczuć władzę
b) zarobić na niej.

Społeczeństwo złożone z lepszych jednostek będzie wszak też lepsze pod każdym
względem i będzie wybierało lepszych polityków. :)

Ale aby te jednostki były lepsze trzeba:
a) piętnować patologie
b) popierać walczących z patologiami

P.S. Ciekawe, że odniosłeś się tylko do ostatniego zdania, w sumie najmniej istotnego.
Czy mogę rozumieć, że oznacza to, że z resztą się zgadzasz?

Re: Winiecki: Unia kontra Stany, czyli nieoczekiwana zmiana miejsc

studentMIM / 2010-11-29 12:36 / Tysiącznik na forum
Spokojnie,
Amerykanie to rozsądny naród i już zastopowali "reformatorskie" zapędy Obamy (brak większości w kongresie). Teraz pozostaje poczekać dwa lata, aby zobaczyć jak konserwatyści przywrócą wolność gospodarczą...

To przynajmniej moje optymistyczne zdanie;)

Re: Krzysztof Kolumb był Polakiem

studentMIM / 2010-12-01 00:51 / Tysiącznik na forum
Moim zdaniem, aby zachować uczciwość tytuł artykułu powinien być zakończony znakiem zapytania.

Najnowsze wpisy