Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2010-12-02 14:16 / Tysiącznik na forum
Chciałbym zauważyć, że w Irlandii jest zupełnie inna sytuacja.
Ich gigantyczny dług publiczny to 57% PKB, czyli praktycznie tyle samo co obecnie w Polsce.
Z tym, że oni teraz tną wydatki (o 3% PKB), a my je podnosimy...
studentMIM / 2010-12-03 02:07 / Tysiącznik na forum
"jak do niedawna nadużywanie alko przez byłego prezydenta" - jakiekolwiek dowody, czy tylko pomówienia p. Palikota?

Bez szukania spisków w sprawie Blidy funkcjonariusze skopali sprawę, gdyż nie upilnowali świadka dając jej za dużo swobody.

P.S. Tylko niech nikt nie wmawia mi, że PiS celowo doprowadził do jej śmierci. Nawet gdyby nie miał takich skrupułów byłoby mu to totalnie nie na rękę (patrz nagonka wówczas i teraz). Po prostu niekompetencja ABW:/

Re: Subwencje dla partii zostają. Kaczyński grozi Tuskowi procesem

studentMIM / 2010-12-03 19:02 / Tysiącznik na forum
Kolejny przykład manipulowania tytułami:
"Kaczyński grozi Tuskowi" brzmi jakby była to groźba karalna, a tymczasem on grozi.... procesem.

To się nazywa rzetelność dziennikarstwa:/

Re: Wiadomość Money.pl

studentMIM / 2010-12-03 19:06 / Tysiącznik na forum
W obliczu deficytu rząd podnosi podatki bez cięcia wydatków - i to się nazywa u nas partią "liberalną":/
studentMIM / 2010-12-04 01:12 / Tysiącznik na forum
Sorry, uspokoiłeś mnie, że Twoje poglądy są jednak sensowniejsze niż się obawiałem ;)

Re: Wiadomość Money.pl

studentMIM / 2010-12-04 12:41 / Tysiącznik na forum
NIE wyższym podatkom.
TAK cięciom budżetowym

Re: Czujko: Rząd podnosi podatki i skubie nas do golasa

studentMIM / 2010-12-04 12:42 / Tysiącznik na forum
Money.pl zaczyna się budzić;P

Re: Zgoda Barroso. Rząd wliczy koszty reformy emerytalnej do deficytu

studentMIM / 2010-12-10 20:41 / Tysiącznik na forum
Czyli po prostu część tego co faktycznie pożyczamy nie będzie wliczana do "oficjalnego" zadłużenia. To się nazywa sukces;P
A że później i tak trzeba to będzie spłacić to inna sprawa. No ale kto by się tym martwił;)

Re: W Polsce panuje kult gotówki

studentMIM / 2010-12-14 00:01 / Tysiącznik na forum
Zauważmy, że korzystanie z kart płatniczych też tanie nie jest. W supermarkecie operator karty pobiera 2% prowizji od sprzedawcy. Taki sklep musi ukryć tą prowizję w cenie produktu (dlatego np. dyskont Biedronka nie przyjmuje kart, do niedawna także Makro - teraz nie wiem).
W restauracjach i punktach usługowych ta prowizja jest jeszcze wyższa.
Zatem korzystanie z banków i przelewów internetowych to rzecz sensowna, a z karty nie zawsze (choć oczywiście jeśli sklep przyjmuje karty jest to tylko wybór komu dać zarobić - bankowi czy sklepowi)
studentMIM / 2010-12-14 02:18 / Tysiącznik na forum
1. Nie wszystkie osoby mają komputer i Internet, zatem ich bezpłatność nie dotyczy.
2. Kwoty, które można oszczędzić nijak mają się do deficytu, jaki ma Polska (100 mld tylko w tym roku)
studentMIM / 2010-12-14 02:21 / Tysiącznik na forum
Wybacz, ale jeśli chodzi o opodatkowanie to do mnie to jakoś nie przemawia. Ja uczciwie płacę podatki, zatem państwu ta wiedza totalnie nic nie da i birdy ma rację - Państwu ta informacja w moim przypadku jest na razie po nic
studentMIM / 2010-12-14 11:26 / Tysiącznik na forum

ale np. ktoś bierze pieniądze z opieki, bierze bezrobocie i bierze nawet
więcej gotóweczki pracując na czarno - oficjalnie dochody ma żadne,
natomiast w rzeczywistości bardzo wysokie jak na obywatela zarabiającego
min. krajowe i już nie kwalifikujące się na zasiłek...
dlatego mimo wygody jaką są karty lepiej nie pokazywać państwu ile się
wydaje miesięcznie, na co, a ile zarabia.

takich ludzi to niech łapią. Nie lubię, gdy taki ktoś żyje moim kosztem (ja płacę podatki a on nie)


Obecnie chyba jeszcze nie, ale za kilka, kilkanaście lat na pewno państwo
będzie miało systemy analizujące wydatki każdego obywatela i notujące każde
odstępstwo od standardowych wydatków - wtedy będzie już państwo
policyjno-totalitarne...

z tą totalitarnością to bym nie przesadzał. Dopóki będzie to robił automat to dla mnie może on nawet maile czytać;)
studentMIM / 2011-01-25 13:25 / Tysiącznik na forum
Rostowski też się znał na gospodarce (wystarczy poczytać jego prace), tylko że Balcerowicz jako jeden z niewielu miał odwagę próbować wprowadzać reformy.
studentMIM / 2011-01-25 13:27 / Tysiącznik na forum

Balcerowicz zrujnował polską gospodarkę.
Najpierw obejrzyj sobie statystyki wzrostu gospodarczego z pierwszych lat po przemianach (i porównaj je ze statystykami dla innych krajów regionu w podobnej sytuacji), a dopiero później się wypowiadaj.

a nie zajmować intratną posadkę

jeśli masz tu na myśli FOR, to jest to prywatna fundacja.
studentMIM / 2011-01-25 13:45 / Tysiącznik na forum
1. Zajrzyj do Wikipedii, co to jest PKB realny, to może Ci co nieco rozjaśni
2. Jak chcesz, to możesz poszukać statystyk w dolarach. Zapewniam Cię, że wyniki będą nie gorsze.

Najnowsze wpisy