Forum

Komentarze użytkownika "zaq81"

Komentarze użytkownika: zaq81

zaq81 / 2007-08-02 09:52 / portfel
Tak , tak co co napisałeś jest faktem :)
ale co z prowizją dla funduszu(przy zakupie) kolega który kupuje w mbanku fundusze twierdzi że przy sprzedaży biorą prowizje.
przykładowo kupująć akcje funduszy w fili mamy:
prowizje 4% do 5k
od 5k do 10k 4%
powyżej 10k 3%
co się dzieję w momęcie gdy kupujemy ten sam fundusz przez mbank.........

jak to jest z tymi prowizjami w mbanku

zaq81 / 2007-08-02 07:59 / portfel
proszę o jasne wyjaśnienia o prowizje za zakup funduszy inwestycyjnych w regulaminie mbanku pisze wyraźnie że mbak nie pobiera prowizji...... a co z samym funduszem??? przecież udająć się do filii funduszy i zakupująć jednośki płaci się prowizje za zakup uzależnionom od ilości nabywanych jednostek.............czy przez mbank jest tak samo ........co człowiek to inna opinnia proszę o pomoc...............Miło by było gdyby wypowiedziała się osoba która kupiuła jednostki za pośrednictwem mbanku i sprzedała..................
zaq81 / 2007-07-31 19:13 / portfel
pierwszy raz się z czym takim spotkałem :( bleeee
zaq81 / 2007-07-31 19:12 / portfel
no tak ...
zaq81 / 2007-07-30 09:02 / portfel
mnie też ktoś wspak napisał :(
rozumiem to gdybyśmy byli jakimś zamkniętum towarzystwem ale tu jak ktoś chce pisać to nikogo się nie beszta :(
zaq81 / 2007-07-29 22:51 / portfel
co do stabilnych to nie chce w nie wchodzić dla mnie stabilna jest lokata z swoim stabilnym 4% :) wpłacam i wypłacam kiedy chce bez obaw....... Co do legga to tu poniosła mnie trochę moda czy trend .... ale mają małe minimum na dzieńdoberek. O parasolach nie wiem za dużo niby wiem na czym to polega... myślę że może z czasem .............co do mis-ów hmm też się ich boje i dlatego bez szaleństw w tym temacie :)
Teraz martwi mnie inny temat kolo na poście obok zawzięcie twierdzi że przy zakupie jednostek w mbanku pobierana jest prowizja przez fundusz :( jeśli to prawda to trochę kicha bo chciałem kupić kilka funduszy w małych kwotach.
zaq81 / 2007-07-29 22:38 / portfel
Czytałem, czytałem i jest to masło maślane ........ zadzwoniłem na m-line i spytałem babka stwierdziła że nie ma opłat za zakup.........
powiem Ci że ze 100 razy już słyszałem na tym forum że nie ma prowizji którą płaci się u innego pośredniaka...........
przekonam się w tym tygodniu na własnej skórze ..............
powiedz czy przekonałeś się na własnej skórze czy zastanawiasz się nad sensem części regulaminu ????
zaq81 / 2007-07-29 16:29 / portfel

uuu zona w szpitalu ;-// to zycze zdrowka dla zonki

dzieki za życzenia przekaże, a teraz mykam do szpitala :)
zaq81 / 2007-07-29 16:26 / portfel
nowicjusz1982 pamiętasz co się stało gdy dałeś 100% na dws top 50 miss.......
nie trafiłeś w moment do tego był to Twój debiut i ogólnie kapa.....
może sytuacja w tym tygodniu się już ustabilizuje może jeszcze potrwa zacznij spokojniej nie 50% a jeszcze mniej ....... spokojnie nawet jeśli dasz jutro np. 10% i załóżmy że to będzie maksymalny dołek i potem dołożysz kolejne 10% za tydzień to swoje zarobisz ..... natomiast jak dasz 50% a sytuacja dalej będzie bliżej nie określona to co ?????

Re: sprzedawajcie czekam na dalsze promocje

zaq81 / 2007-07-29 16:11 / portfel
Tas może chcesz suknie moje Żony w promocji 100zł dokładam buty rękawiczki full opcja :) a co do ucieczek masz jakieś dane o ile pomniejszyły się aktywa funduszy?
mogli byśmy zrobić portret psychologiczny "Kowalskiego " w funduszu x, y ,z :)
zaq81 / 2007-07-29 16:03 / portfel
przepraszam nie napisałem myślałem, ale nie napisałem :)
to będą fundusze akcyjne od dawna myślimy o :
idea akcji
seb 3
legg mason
UniKorona Akcje FIO

Uniakcje nowa europa
BPH FIO Akcji Europy Wschodzącej

jako misia to chyba dws 25 podobno 30 lipca można kupować ale jeszcze nie wiem...
BPH FIO Akcji Dynamicznych Spółek też może
Z powyższych dwóch nie mam faworyta a może pojawi się jakiś czarny koń :)

Od podjęcia decyzji o założeniu konta w mbanku myślimy o tych funduszach...... wiem że dużo funduszy ,a mało kasy ale w mbanku nawet przy najmniejszym zakupie nie płace prowizji zakupowej co mi szkodzi mieć ten jeden więcej :)
Co do częstotliwości hmmm nigdzie mi się nie spieszy ani z wpłatą ani wypłatą na pewno chce zacząć w tym tygodniu (koniunktura sprzyja zakupom miło by było się załapać :) )

no i Azja hmmm tu na razie się nie pakuję na start trzeba mieć trochę kapitału(to nie te 100 500 czy 1000 zł min. tylko np. 5k ) ........ w mbanku mało jest alternatyw skierowanych na ten rynek.............
...... przepraszam że tak ogólnikowo Żona jest w szpitalu i nie rozmawiam z Nią ostatnio na ten temat jak wyjdzie w tym tygodniu na pewno pochwale się pierwszymi zakupami :)
zaq81 / 2007-07-29 14:56 / portfel
w mbanku nie płacisz za zakup jednostek funduszu(przez Internet )
jeśli chcesz kupić jednostek za 1000zł to tyle będziesz miał na stanie....
natomiast kupując np. w siedzibie czy jakiejś fili lub u pośredniaka towarzystwa zapłacisz prowizje za zakup np.4%(zależy od funduszu) i w sumie na dzień dobry będziesz miał 960 zł.
Natomiast wszędzie pobierana jest opłata za zarządzanie ukryta w wynikach danego funduszu np. 4% w skali roku czyli jak fundusz chwali się że w ostatnim roku zarobił dla klientów np 30% to rzeczywiście zarobił 34% tylko że automatycznie je zabiera i nie widzimy tego. ..............................
zaq81 / 2007-07-29 14:20 / portfel
Blazek999 w przyszłym tygodniu zaczynam :)moją przygode z funduszami
na razie:
90% lokata
10% ror

a dodelowo chciałbym :
10% ror
40 lokata
50% fundusze(coś z wig-u, jakiś miś , coś z azji i nowej europy)
zaq81 / 2007-07-29 10:54 / portfel
Pytam bo chciałem wiedzieć czy to co radzisz ludziom sama masz w portfelu :)
Co do ryzyka to sprawa jest indiwidualna dla każdego.... ja też wole lokate do stabilnych.....
zaq81 / 2007-07-29 10:48 / portfel
hmm o mbanku słyszałem co innego od ludzi i pod tym linkiem
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/8powodow.html
pożyjemy zobaczymy..............

Najnowsze wpisy