Forum

Komentarze użytkownika "zaq81"

Komentarze użytkownika: zaq81

Re: W jake fundusze zainwestowac ?

zaq81 / 2007-07-29 08:13 / portfel
Adasiek przeczytaj 10 ostatnich tematów a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, a nawet na więcej...........
napisz przez ile lat nie będziesz potrzebował tych pieniędzy ............
Ja zaczynam w przyszłym tygodniu(mbank zero opłat za zakup i sprzedaż jednostek) nie posiadam tak dużego portfela, ale czy to ważne zacznę sobie powolutku małe kwoty do kilku funduszy i będę dopłacać żeby uśrednić cenę........ nie wpłacaj na hura wszystkiego w jeden czy dwa fundusze powoli....... funduszy nie zamykają......... wpłać małe kwoty i obserwuj jak działają na Was wykres przy małych kwotach i od razu zastanawiaj się co się będzie działo w Waszych głowach gdy te kwoty będą maiły jedno czy dwa zera więcej..............Nauka ponad wszystko......... tyle z mojej strony............pozdrawiam :)
zaq81 / 2007-07-29 07:40 / portfel
Afka czy była byś tak miła i opisała byś nam swój portfel????
zaq81 / 2007-07-29 07:34 / portfel
HA HA HA.....dobre Tas
na Twoim miejscu 27 latko posłuchał bym Pana Sebastiana... na forum ktoś mądry zrobił takie małe porównanie:
wolisz postawić 1 los w lotto za 10zł czy 10 losów za 1zł. Ja myślę że przykład pokazuje ludzi naiwnych i kompletnie głupich ale to już moja ocena. Jest tu z nami nie jeden forumowicz który 2-3 tygodnie temu kupił właśnie za podobną kwotę jednostki jednego misia dobrze by było gdyby się wypowiedział.

Re: Co proponujecie na poniedziałek ?

zaq81 / 2007-07-28 23:27 / portfel
ja bije w przyszłym tygodniu w fundusze akcji też podobną kwotą powoli do przodu .......
potem zobaczę czy odczekać tydzień czy dłużej.........
zaq81 / 2007-07-28 22:34 / portfel
udanych łowów :) i pamiętajcie nie moczcie pościeli ze szczęścia
:P he he
zaq81 / 2007-07-28 21:53 / portfel
ja na razie nie umiem się doczekac pełnej aktywacji konta w mbanku..... nie nie nie to co tam jest mi wystarczy :)
zaq81 / 2007-07-28 21:40 / portfel
nie znam się ale gdybym miał kupić jakiegoś misi-a to wolał bym tego od np. pzu którego większość ludzi na naszym forum wciska....

Re: Pytanie Laika odnosnie funduszy

zaq81 / 2007-07-28 21:03 / portfel
Liczą liczą , przed tym ratuje fundusz parasolowy ....
zaq81 / 2007-07-28 09:43 / portfel
Tas bez nerwów to nie miejsce żeby się denerwować tutaj się relaksujemy i wymieniamy doświadczeniami. Musisz albo ignorować takie posty i dać szanse młodszym kolegom na forum, albo ctrl+a > ctr+c > ctrl+v
Tomaniu nie beż sobie tego do serca, ale Twój temat statystycznie pojawia się dziennie kilka razy dla stałych bywalców jest ty lekko irytujące, osoba się pojawia pyta o to co ją interesuje ( najczęściej krótko ) i znika.... nic po sobie nie pozostawiając. Statystyka to jedno, a ludzie to drugie mam nadzieje że będziesz wyjątkiem który potwierdzi tą irytującą regułę.
Niestety nie mamy tu żadnego medium (a szkoda)które zna przyszłość są tylko domysły poparte doświadczeniem ja dopiero zaczynam wiec moje doświadczenia są zerowe, pozostaje zdrowy rozsądek i Tobie to też oczywiście polecam.....

Rozmyślania o chciwości :) znany i inikany temat :)

zaq81 / 2007-07-27 23:02 / portfel
3 tygodnie temu złożyliśmy wniosek o konto w mbanku i w przyszłym tygodniu powinniśmy mieć w pełni sprawny rachunek z dostępem do funduszy inwestycyjnych. 3 tygodnie temu zaczęliśmy się tym bardziej interesować i trochę zaczołem pisać na tym forum troszkę pisać więcej czytać. Dziękuję Wszystkim ludziom z forum za ich tematy i odpowiedzi tyle doświadczeń w jednym miejscu. W przyszłym tygodniu będziemy mieć w pełni sprawne konto i mimo nie najlepszych humorów(besso i korektomania ) na forum mamy zamiar zacząć kupować jednostki funduszy. Do zainwestowania mamy wolne 6k myślę żeby podzielić to na trzy zakupy po 2 k w odstępach tygodniowych. Za każde 2k chcemy kupić jednostki następujących funduszy akcji.
Idea akcji
SEB 3
LEGG MASON Akcji
UniKorona Akcje FIO
BPH FIO Akcji Europy Wschodzącej

Tak żeby po trzech tygodniach w wszystkich w/w funduszach mieć podobne kwoty. Reszta czyli 10k leży na lokacie. Ktoś może powiedzieć następna naiwna i chciwa osoba(inwestycja tylko w akcje).... Szczerze może i rzeczywiście profil jednostek w które inwestujemy nie należy do bezpiecznych , ale i kwota co dla po niektórych śmieszna. Do dziś nie znam odpowiedzi na pytanie kto jest większym ryzykantem ja czy osoba która inwestuje przykładowo 20k w fundusze akcji 20k w pieniężne , 20k w stabilne i 10k w lokatę.
Do celowo zainwestuje 10k w te fundusze reszta lokata taki przynajmniej mam plan.
Kto jest bardziej chciwy ja bawiący się 10 k + reszta na stabilnej lokacie(50%fundusz akcji na 50% lokata "ok4%") czy osoba która bardziej zdywersyfikuje swoje inwestycje w funduszach i zostawia sobie 10% na lokacie.
Co o tym myślicie??????
Bardzo proszę o własne obiekcje i filozofie działania......

Re: Inwestowanie pieniędzy z kredytu.

zaq81 / 2007-07-27 21:32 / portfel
w pierwszej chwili myślałem że mamy tu do czynienia z kolejnym EasyRider-em ale doczytałem post do końca i widzę w Twoim pomyśle pozytywna logikę.
Gdybyś chciał spłacać zyskami kredyt to była by to jedna z wielu ruletek.
Natomiast skoro masz pieniądze na spłatę kredytu z bieżących oszczędności( miesięcznych ) no to mamy tu lekką bandę :) nie wiem jaki masz pełen koszt kredytu przy spłacaniu w dłuższym okresie ,a jaki poniesiesz koszt przy szybszej spłacie, najlepiej go sobie policzyć i wyjdzie Ci ile musisz zarobić na fundach żeby wyjść do przodu .Nie wiem czy napisałem to zrozumiale....
może przykład:
biorę kredyt 100k na 20 lat po 20 latach okazuje się ze spłaciłem 200k(kredyt+ odsetki)
lub
przykładowo biorę 100k na 20 lat ale spłacam go po 10 latach w całości i okazuje się że spłaciłem 150k (kredyt +odsetki)
wychodzi na to że kwota którą masz na boku musi zarobić w 20 lat 50k żeby wyjść na 0
Mam nadzieję że zrozumiałeś coś z mojego bełkotu ,ogólnie maiłem ciężki tydzień na szczęście mamy już weekend :)

Re: Jak to jest dokładnie z zakupem aktywów

zaq81 / 2007-07-23 20:34 / portfel
jeśli kupiłeś w mbank to tu masz link z wycenami :) powinno pomóc :)
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/narzedzia/tab_nab.html

a tu jak byś chciał zobaczyć z którego dnia wezmą cenę w przypadku sprzedaży
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/narzedzia/tab_odk.html
zaq81 / 2007-07-21 15:48 / portfel

względów prawnych.

wiadomo o co mi chodziło , ale ze względów prawnych przyznaje Ci oczywiście racje :)
pozdrawiam

Re: Fundusze

zaq81 / 2007-07-20 23:21 / portfel
Ja i Żona złożyliśmy wniosek o konto w mbanku chyba 8-9 lipca czekamy na kuriera i powiem Ci że cieszę się że jeszcze nie mam tego konta . Od 8 do dziś nie był najlepszym momentem na wejście... a tak sobie obserwuje wykresiki tabele tu coś przeczytam tam coś się dowiem na spokojnie i Tobie też doradzę spokój. Pamiętaj cisza i spokój może nas uratować :)

Re: mój portfel co myślicie

zaq81 / 2007-07-20 23:11 / portfel
ja myślę że mamy tu pana z Tej reklamy telewizyjnej :) z samej nudy wypadało by tu coś zmienić :)

Najnowsze wpisy