Forum

Komentarze użytkownika "zaq81"

Komentarze użytkownika: zaq81

Re: ELEKTRIM

zaq81 / 2007-09-12 16:30 / portfel
zapraszam do lektury.......
http://www.pulsbiznesu.com.pl/Default2.aspx?ArticleID=c2d30b16-e485-41ee-8364-2e0e5654c09b
decyzja ma zapaść w ciągu kilku dni i i gdybym miał trochę wolnych środków to kupił bym za nie akcje tej szalonej spółki
wydaje mi się że Ci co kupowali w ostatnich dniach wiedzieli co robią i liczą na te 8zł
:)

Re: jak rozpocząć inwestycje - prośba o pomoc

zaq81 / 2007-08-02 20:26 / portfel
Witaj
jakieś trzy tygodnie zawitałem tu z podobnym tematem
polecono mi mbank z jego supermarketem.... dziś pierwszy raz zakupiłem jednostki i musze przyznać że to była bardzo dobra rada ....... może w markecie nie ma wszystkiego ale to co jest mi wystarcza............. brak prowizji za zakup jednostek, brak opłaty za konto, wygoda oraz jak dla mnie zerowe przywiązanie(wpłacam i wypłacam kiedy i ile chce jakoś nie lubię systemów systematycznego oszczędzania jak będę potrzebował bata nad sobą to sobie go założę sam instytucje mi do tego nie potrzebne ) czynią tą ofertę godną polecenia. Sam zainwestowałem dziś w 9 funduszy w małych kwotach(w sumie 2tyś.) zajęło by mi to 5min gdybym miał latać od funduszu do funduszu nawet nie chce myśleć o tym czasie i prowizjach za zakup tak śmiesznych kwot...........minusem jest na pewno czas(założenie i aktywacja konta trwa) chodź w moim przypadku okazał się pomocnikiem chciałem zacząć inwestować 3 tygodnie temu gdy wszystko było na górce :) teraz jesteśmy na stopniu w najbliższym czasie okaże się czy pójdziemy nim do góry czy na dół..............................
zaq81 / 2007-08-03 17:24 / portfel
Tak jak kolega mówi stopniowo ....... ja tak właśnie robie.........
zaq81 / 2007-08-05 10:14 / portfel
W poniedziełek mam wycene tego co kupiłem i pewnie we wtorek ,środe będe wiedzieł kto wie co pisze, a kto nie wie o czym pisze.... Panie Januszu czy Pan nabywa jednostki przez mbank???????????
zaq81 / 2007-08-05 10:21 / portfel
Kurier ma 5 dni(roboczych) na dostarczenie Twojej umowy i kolejne 5 mbank u mnie to trwało w sumie jakieś 6 dni. Jeśli tak bardzo się niecierpliwisz możesz już teraz przelać do mbanku pieniądze. Powinieneś dostac maila z informacja że bank dostał umowe i kolejnego z informacją o pełnej aktywacji konta.......

Re: Szukam konstruktywnej porady

zaq81 / 2007-08-05 10:33 / portfel
Zastanów się nad tym co powiedziałeś agentowi........
Jeśli powiedziałeś że nie potrzebujesz tych pieniędzy przez 5 czy 10 lat to czemu Ci źle doradził przecież to normalne że tyle w akcje w miarę upływu czasu będziesz mógł konwertować zgromadzone aktywa do funduszów stabilnych tak żeby w końcowej fazie te procenty wyglądały odwrotnie:)
Co do inwestowania tylko w arke hmm no to jeśli agent w ofercie ma tylko jeden fundusz to co ma doradzić przecież nie konkurencje .......... trochę wyrozumiałości .......
a może powiedziałeś mu że chcesz mieć wszystko blisko siebie bez komplikacji .............
Co do podejmowania decyzji polecam wykresy: przyszłości w nich nie ma ale możesz zobaczyć historycznie jak to wyglądało mowie tu o okresach 5 10 lat bo w takich inwestuje się w fundusze akcji ...
pozdrawiam
i życzę trafnych decyzji :)
zaq81 / 2007-08-05 10:40 / portfel
nie mówię że nie wierze, mówię że są różne opinie i dopiero jak się przekonam(na własnej skórze będę mógł zabrać głos w tym temacie) będę wiedzieć co i jak .... rozumiem o czym mówisz Twoim zdaniem cena jednostek jest lobbowana o cenę prowizji zakupu..... łatwo do tego dojść i się przekonać jak ktoś ma portfel na money-u to wyjdzie to w parę chwil .......... :)
zaq81 / 2007-08-05 13:37 / portfel
w takim wypadku proszę o linka do oferty z tą arką w mbanku. Czuje że zaraz się Wszyscy pośmiejemy............
zaq81 / 2007-08-05 13:48 / portfel
Mój kolega mówi tak: "pewna jest w życiu tylko śmerć" i ja mu wierzę. Od tego ile bedzie trwać średni hossa i bessa jest statystyka, pamieta ktoś przysłowie o małym kłamstwie, kłamstwie i statys.....
zaq81 / 2007-08-02 10:44 / portfel
dzięki Afka, dziś wchodze :) kumpel który inwestuje bezpośrednio w akcje twierdzi że dziś jest ten dzień :)(jak w piosence)
w który warto to zrobić ......
ja myśle że, albo mamy stopień i pójdzie w góre, albo jeszcze schodek w dół ......
zaq81 / 2007-08-02 09:52 / portfel
Tak , tak co co napisałeś jest faktem :)
ale co z prowizją dla funduszu(przy zakupie) kolega który kupuje w mbanku fundusze twierdzi że przy sprzedaży biorą prowizje.
przykładowo kupująć akcje funduszy w fili mamy:
prowizje 4% do 5k
od 5k do 10k 4%
powyżej 10k 3%
co się dzieję w momęcie gdy kupujemy ten sam fundusz przez mbank.........
zaq81 / 2007-07-29 16:26 / portfel
nowicjusz1982 pamiętasz co się stało gdy dałeś 100% na dws top 50 miss.......
nie trafiłeś w moment do tego był to Twój debiut i ogólnie kapa.....
może sytuacja w tym tygodniu się już ustabilizuje może jeszcze potrwa zacznij spokojniej nie 50% a jeszcze mniej ....... spokojnie nawet jeśli dasz jutro np. 10% i załóżmy że to będzie maksymalny dołek i potem dołożysz kolejne 10% za tydzień to swoje zarobisz ..... natomiast jak dasz 50% a sytuacja dalej będzie bliżej nie określona to co ?????
zaq81 / 2007-07-29 16:29 / portfel

uuu zona w szpitalu ;-// to zycze zdrowka dla zonki

dzieki za życzenia przekaże, a teraz mykam do szpitala :)
zaq81 / 2007-07-29 22:38 / portfel
Czytałem, czytałem i jest to masło maślane ........ zadzwoniłem na m-line i spytałem babka stwierdziła że nie ma opłat za zakup.........
powiem Ci że ze 100 razy już słyszałem na tym forum że nie ma prowizji którą płaci się u innego pośredniaka...........
przekonam się w tym tygodniu na własnej skórze ..............
powiedz czy przekonałeś się na własnej skórze czy zastanawiasz się nad sensem części regulaminu ????
zaq81 / 2007-07-29 22:51 / portfel
co do stabilnych to nie chce w nie wchodzić dla mnie stabilna jest lokata z swoim stabilnym 4% :) wpłacam i wypłacam kiedy chce bez obaw....... Co do legga to tu poniosła mnie trochę moda czy trend .... ale mają małe minimum na dzieńdoberek. O parasolach nie wiem za dużo niby wiem na czym to polega... myślę że może z czasem .............co do mis-ów hmm też się ich boje i dlatego bez szaleństw w tym temacie :)
Teraz martwi mnie inny temat kolo na poście obok zawzięcie twierdzi że przy zakupie jednostek w mbanku pobierana jest prowizja przez fundusz :( jeśli to prawda to trochę kicha bo chciałem kupić kilka funduszy w małych kwotach.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6

Najnowsze wpisy