Forum

Komentarze użytkownika "zaq81"

Komentarze użytkownika: zaq81

Re: Jak to jest dokładnie z zakupem aktywów

zaq81 / 2007-07-23 20:34 / portfel
jeśli kupiłeś w mbank to tu masz link z wycenami :) powinno pomóc :)
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/narzedzia/tab_nab.html

a tu jak byś chciał zobaczyć z którego dnia wezmą cenę w przypadku sprzedaży
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/narzedzia/tab_odk.html

Re: Inwestowanie pieniędzy z kredytu.

zaq81 / 2007-07-27 21:32 / portfel
w pierwszej chwili myślałem że mamy tu do czynienia z kolejnym EasyRider-em ale doczytałem post do końca i widzę w Twoim pomyśle pozytywna logikę.
Gdybyś chciał spłacać zyskami kredyt to była by to jedna z wielu ruletek.
Natomiast skoro masz pieniądze na spłatę kredytu z bieżących oszczędności( miesięcznych ) no to mamy tu lekką bandę :) nie wiem jaki masz pełen koszt kredytu przy spłacaniu w dłuższym okresie ,a jaki poniesiesz koszt przy szybszej spłacie, najlepiej go sobie policzyć i wyjdzie Ci ile musisz zarobić na fundach żeby wyjść do przodu .Nie wiem czy napisałem to zrozumiale....
może przykład:
biorę kredyt 100k na 20 lat po 20 latach okazuje się ze spłaciłem 200k(kredyt+ odsetki)
lub
przykładowo biorę 100k na 20 lat ale spłacam go po 10 latach w całości i okazuje się że spłaciłem 150k (kredyt +odsetki)
wychodzi na to że kwota którą masz na boku musi zarobić w 20 lat 50k żeby wyjść na 0
Mam nadzieję że zrozumiałeś coś z mojego bełkotu ,ogólnie maiłem ciężki tydzień na szczęście mamy już weekend :)

Rozmyślania o chciwości :) znany i inikany temat :)

zaq81 / 2007-07-27 23:02 / portfel
3 tygodnie temu złożyliśmy wniosek o konto w mbanku i w przyszłym tygodniu powinniśmy mieć w pełni sprawny rachunek z dostępem do funduszy inwestycyjnych. 3 tygodnie temu zaczęliśmy się tym bardziej interesować i trochę zaczołem pisać na tym forum troszkę pisać więcej czytać. Dziękuję Wszystkim ludziom z forum za ich tematy i odpowiedzi tyle doświadczeń w jednym miejscu. W przyszłym tygodniu będziemy mieć w pełni sprawne konto i mimo nie najlepszych humorów(besso i korektomania ) na forum mamy zamiar zacząć kupować jednostki funduszy. Do zainwestowania mamy wolne 6k myślę żeby podzielić to na trzy zakupy po 2 k w odstępach tygodniowych. Za każde 2k chcemy kupić jednostki następujących funduszy akcji.
Idea akcji
SEB 3
LEGG MASON Akcji
UniKorona Akcje FIO
BPH FIO Akcji Europy Wschodzącej

Tak żeby po trzech tygodniach w wszystkich w/w funduszach mieć podobne kwoty. Reszta czyli 10k leży na lokacie. Ktoś może powiedzieć następna naiwna i chciwa osoba(inwestycja tylko w akcje).... Szczerze może i rzeczywiście profil jednostek w które inwestujemy nie należy do bezpiecznych , ale i kwota co dla po niektórych śmieszna. Do dziś nie znam odpowiedzi na pytanie kto jest większym ryzykantem ja czy osoba która inwestuje przykładowo 20k w fundusze akcji 20k w pieniężne , 20k w stabilne i 10k w lokatę.
Do celowo zainwestuje 10k w te fundusze reszta lokata taki przynajmniej mam plan.
Kto jest bardziej chciwy ja bawiący się 10 k + reszta na stabilnej lokacie(50%fundusz akcji na 50% lokata "ok4%") czy osoba która bardziej zdywersyfikuje swoje inwestycje w funduszach i zostawia sobie 10% na lokacie.
Co o tym myślicie??????
Bardzo proszę o własne obiekcje i filozofie działania......
zaq81 / 2007-07-28 09:43 / portfel
Tas bez nerwów to nie miejsce żeby się denerwować tutaj się relaksujemy i wymieniamy doświadczeniami. Musisz albo ignorować takie posty i dać szanse młodszym kolegom na forum, albo ctrl+a > ctr+c > ctrl+v
Tomaniu nie beż sobie tego do serca, ale Twój temat statystycznie pojawia się dziennie kilka razy dla stałych bywalców jest ty lekko irytujące, osoba się pojawia pyta o to co ją interesuje ( najczęściej krótko ) i znika.... nic po sobie nie pozostawiając. Statystyka to jedno, a ludzie to drugie mam nadzieje że będziesz wyjątkiem który potwierdzi tą irytującą regułę.
Niestety nie mamy tu żadnego medium (a szkoda)które zna przyszłość są tylko domysły poparte doświadczeniem ja dopiero zaczynam wiec moje doświadczenia są zerowe, pozostaje zdrowy rozsądek i Tobie to też oczywiście polecam.....

Re: Pytanie Laika odnosnie funduszy

zaq81 / 2007-07-28 21:03 / portfel
Liczą liczą , przed tym ratuje fundusz parasolowy ....

w jaki fundusz włożył byś PRZYJACIELU wolne 6 tyś. zł. oszczędności????

zaq81 / 2007-07-07 19:49 / portfel
Witam oboje z Żoną podęliśmy decyzje o zainwestowaniu w fundusze części swoich oszczędności kwota jak w temacie. Jesteśmy laikami i nie wiemy czy w tej chwili jest dobry moment na start , liczymy na sugestie i pomoc bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Chcielibyśmy wstępnie podzielić to na trzy fundusze(chyba akcji), nie wiemy czy decydować się na coś nowego na rynku, czy pójść w coś starszego(z tradycjami :) ). Historyczne wyniki funduszy akcyjnych są piękne... myślicie że w tej chwili 10-15% zysku w skali roku jest realne ????
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy