Forum

Komentarze użytkownika "zaq81"

Komentarze użytkownika: zaq81

zaq81 / 2007-07-20 19:31 / portfel
Święte słowa nie ma co jak sobie zarzucić pętelkę na szyje. Rozumiem maklera giełdowego taki to sobie i poradzi(chyba), ale i tak jest to spacer po linie a tu mamy podobno laików. Gdyby to było takie piękne to wszyscy brali byśmy kredyty i na tym nieźle zarabiali. Banki nie dawały by kredytów bo i po co skoro w funduszach miały by niewyobrażalnie lepsze zyski.
zaq81 / 2007-07-20 23:06 / portfel
Ja bym poszedł jeszcze o dwa kroki dalej jeśli ta kasa jest Ci na razie nie potrzebna
osobiście przy 30tyś inwestował bym to w cyklach np. trzy raz po np. 10 tys. w 5 różnych funduszy może nawet 10.
Świetnie nadaje się do tego mbank mają w swojej ofercie ponad 80 funduszy i nawet przy najmniejszych kwotach nie płacisz prowizji za zakup jednostek. Mając jednostki w różnych funduszach zmniejszasz ryzyko poniesienia strat. Dobrze mieć coś w polskich funduszach i dobrze w zagranicznych europejskich i azjatyckich no i możesz jeszcze jakiegoś misia obstawić.
zaq81 / 2007-07-28 22:34 / portfel
udanych łowów :) i pamiętajcie nie moczcie pościeli ze szczęścia
:P he he

Re: Co proponujecie na poniedziałek ?

zaq81 / 2007-07-28 23:27 / portfel
ja bije w przyszłym tygodniu w fundusze akcji też podobną kwotą powoli do przodu .......
potem zobaczę czy odczekać tydzień czy dłużej.........
zaq81 / 2007-07-29 07:34 / portfel
HA HA HA.....dobre Tas
na Twoim miejscu 27 latko posłuchał bym Pana Sebastiana... na forum ktoś mądry zrobił takie małe porównanie:
wolisz postawić 1 los w lotto za 10zł czy 10 losów za 1zł. Ja myślę że przykład pokazuje ludzi naiwnych i kompletnie głupich ale to już moja ocena. Jest tu z nami nie jeden forumowicz który 2-3 tygodnie temu kupił właśnie za podobną kwotę jednostki jednego misia dobrze by było gdyby się wypowiedział.
zaq81 / 2007-07-29 07:40 / portfel
Afka czy była byś tak miła i opisała byś nam swój portfel????

Re: W jake fundusze zainwestowac ?

zaq81 / 2007-07-29 08:13 / portfel
Adasiek przeczytaj 10 ostatnich tematów a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, a nawet na więcej...........
napisz przez ile lat nie będziesz potrzebował tych pieniędzy ............
Ja zaczynam w przyszłym tygodniu(mbank zero opłat za zakup i sprzedaż jednostek) nie posiadam tak dużego portfela, ale czy to ważne zacznę sobie powolutku małe kwoty do kilku funduszy i będę dopłacać żeby uśrednić cenę........ nie wpłacaj na hura wszystkiego w jeden czy dwa fundusze powoli....... funduszy nie zamykają......... wpłać małe kwoty i obserwuj jak działają na Was wykres przy małych kwotach i od razu zastanawiaj się co się będzie działo w Waszych głowach gdy te kwoty będą maiły jedno czy dwa zera więcej..............Nauka ponad wszystko......... tyle z mojej strony............pozdrawiam :)
zaq81 / 2007-07-29 10:48 / portfel
hmm o mbanku słyszałem co innego od ludzi i pod tym linkiem
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/8powodow.html
pożyjemy zobaczymy..............
zaq81 / 2007-07-29 10:54 / portfel
Pytam bo chciałem wiedzieć czy to co radzisz ludziom sama masz w portfelu :)
Co do ryzyka to sprawa jest indiwidualna dla każdego.... ja też wole lokate do stabilnych.....
zaq81 / 2007-07-29 14:20 / portfel
Blazek999 w przyszłym tygodniu zaczynam :)moją przygode z funduszami
na razie:
90% lokata
10% ror

a dodelowo chciałbym :
10% ror
40 lokata
50% fundusze(coś z wig-u, jakiś miś , coś z azji i nowej europy)
zaq81 / 2007-07-28 21:53 / portfel
ja na razie nie umiem się doczekac pełnej aktywacji konta w mbanku..... nie nie nie to co tam jest mi wystarczy :)
zaq81 / 2007-07-28 21:40 / portfel
nie znam się ale gdybym miał kupić jakiegoś misi-a to wolał bym tego od np. pzu którego większość ludzi na naszym forum wciska....

Re: mój portfel co myślicie

zaq81 / 2007-07-20 23:11 / portfel
ja myślę że mamy tu pana z Tej reklamy telewizyjnej :) z samej nudy wypadało by tu coś zmienić :)

Re: Fundusze

zaq81 / 2007-07-20 23:21 / portfel
Ja i Żona złożyliśmy wniosek o konto w mbanku chyba 8-9 lipca czekamy na kuriera i powiem Ci że cieszę się że jeszcze nie mam tego konta . Od 8 do dziś nie był najlepszym momentem na wejście... a tak sobie obserwuje wykresiki tabele tu coś przeczytam tam coś się dowiem na spokojnie i Tobie też doradzę spokój. Pamiętaj cisza i spokój może nas uratować :)
zaq81 / 2007-07-21 15:48 / portfel

względów prawnych.

wiadomo o co mi chodziło , ale ze względów prawnych przyznaje Ci oczywiście racje :)
pozdrawiam

Najnowsze wpisy