Forum

Komentarze użytkownika "zaq81"

Komentarze użytkownika: zaq81

w jaki fundusz włożył byś PRZYJACIELU wolne 6 tyś. zł. oszczędności????

zaq81 / 2007-07-07 19:49 / portfel
Witam oboje z Żoną podęliśmy decyzje o zainwestowaniu w fundusze części swoich oszczędności kwota jak w temacie. Jesteśmy laikami i nie wiemy czy w tej chwili jest dobry moment na start , liczymy na sugestie i pomoc bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Chcielibyśmy wstępnie podzielić to na trzy fundusze(chyba akcji), nie wiemy czy decydować się na coś nowego na rynku, czy pójść w coś starszego(z tradycjami :) ). Historyczne wyniki funduszy akcyjnych są piękne... myślicie że w tej chwili 10-15% zysku w skali roku jest realne ????
zaq81 / 2007-07-07 21:07 / portfel
no tak ten moment człowiek zawsze po fakcie wie co dobre, a tu i teraz nic nie wiadomo....co do korekt no to kiedy się jedna kończy od razu powstaje kolejna przepowiednia :)
Ważne jest żeby wreszcie zacząć coś robić.
Myślę że jak będzie jakaś korekta to dobijemy jeszcze 4 tyś w dołku i poczekamy na rozwój.
Konto bankowe mamy w Volkswagen Bank direct stamtąd wyjścia na fundusze :Allianz, Idea i SEB.
Pierwszy do mnie nie przemawia już na starcie co sądzicie o pozostałych???????
zaq81 / 2007-07-08 09:51 / portfel
Witam TAS dzięki za ciepłe słowa......
intuicyjne Ci prawie wyszło za miesiąc będziemy mieć dwa lata po ślubie mamy kolejno 25 i 26lat, a dzidziuś ,a właściwie pani dzidziusiowa urodzi się za 3 miesiące:)......
co do naszego miesięcznego portfela to udaje się nam wygenerować miesięczne rezerwy które do tej pory lokowaliśmy na koncie z 3,45% w skali roku.
Te 6k to jakieś 30% naszych rezerw, gotowi jesteśmy po jakimś czasie jak wszystko pójdzie dobrze ulokować jeszcze 20% rezerw, tak żeby końcowo wyszło
50%-fundusze
40%-konto z 3-4% procent w skali roku
10%- ror czyli bieżące wydatki

50%-akcji może sobie leżeć i czekać na gorsze czasy nie planujemy tego wybierać na żadne auto remont laptop lcd czy co tam jeszcze ludziom przychodzi do głowy, od tego jest pozostała część portfela
szczerze nie widzę sensu lokowania pieniędzy w fundusze stabilnego wzrostu czy obligacji zysk jak dobrze pójdzie to 3-5% w skali roku a do tego prowizje przy wpłacie i wypłacie
na koncie mam 3-4% pewne bez prowizji biorę kiedy chce niezależnie od koniunktury
ja nie widzę sensu ale może ty widzisz Drogi PRZYJACIELU czekam na sugestie mądrzejszych ode mnie :)

dobra , a teraz lecimy do kościoła
zaq81 / 2007-07-08 16:30 / portfel
no tak utrzymanie równowagi nie będzie proste ja bardziej myślę o opcji że na lokacie będzie mi szybciej przybywać....
co do portfela początkowego to widzę TAS że się mniej więcej zgadzamy
50% lokata + ror
50% fundusze (na pewno nie jeden)
napisałeś coś o x,y,z chodziło Ci o to czy mają być z jednego funduszy( akcyjny , stabilnego wzrostu , obligacji ) ,czy wielu i wszystkie np. akcji ????
kolejne pytanie ...... co to są te misie????? chodzi tu o benjaminki które startują ?????
TAS co myślisz o lokacie kontra fundusze stabilnego wzrostu czy obligacji???
o co chodzi z tą dywersyfikacją portfela ??? wiem, wiem laik jestem
zaq81 / 2007-07-08 17:13 / portfel
TAS:
wiec chyba zgodzie się z tym mądrym Panem (Markowitz) 50 na 50 jak te 30 okaże się ok:)
na początku doradzałeś mi mbank i chyba się do niego przekonam są tam fundusze idea, SEB o które pytałem i wiele innych pisałeś coś o lepszych funduszach mi ta oferta chyba wystarczy:)
kto by pomyślał że to wszystko stanie się tak przyjazne dla prostego człowieka wystarczy internet , konto w mbanku , trochę rezerw i ciutkę czasu
dzięki za szybkie i łopatologiczne odpowiedzi na moje pytania :)
w sumie trochę ich jeszcze mam..... widziałem na kilku postach kilka zmianek o funduszach parasolowych mogę prosić o info na ten temat???
zaq81 / 2007-07-08 20:49 / portfel
no i złożyliśmy dziś wniosek o konto w mbanku teraz pewnie sobie poczekamy miesiąc ...........
co do tego parasola to chyba ma tylko plusy...........
TaS wyprostuj mnie czy dobrze myślę
kupuje przykładowo 100 jednostek po 100zł=10tyś
po roku jednostka jest warta 110zł(10%) i mam ich dalej 100=11tyś
sprzedaje 9 jednostek 990zł-belka19% zostaje mi 90 jednostek wartych 9,9k które sobie dalej pracują
tak to działa ?????
czy da się sprzedać za 1000zł czy trzeba sprzedawać(kupować) pełne jednostki?????????
zaq81 / 2007-07-09 19:36 / portfel
z tym brakiem prowizji przy zakupie i sprzedaży jednostek to prawdziwy szok zawsze się zastanawiałem czy taki expander, czy open finance podnosi prowizje za zakup czy przy zarządzaniu, a tu taka miła niespodzianka w mbanku zero prowizji duży szok:) jak patrzyłem na te jednostki funduszu idea: to kupując w placówce funduszu płaci się prowizje zależną od kwoty, a mbank 0% za te same jednostki coś pięknego ...:)
Jakie są możliwości ucieczki przed belką .... wiem, wiem najlepiej zrobić unik :)
ale wiecie o jaką belkę mi chodzi .
Aha i rozumiem że jeśli kaska pracuje gdzieś 6 miechów to kasują połowę opłaty za zarządzanie..................
zaq81 / 2007-07-10 18:21 / portfel
dobra :)
Wielkie dzięki za informacje i rady.
Postaramy się wybrać jakiś złoty środek.
Ważne że ruszyliśmy z miejsca...
Trochę czytałem inne wątki na forum i czasem się śmiałem innym razem się czegoś na uczułem
Ogólne zebrało się tu trochę fajnych charakterów, to rzeczowe , zabawne, bywaj i chciwe ....... jak to w na ulicy....
Szkoda że nie mam wiedzy w temacie chętnie pomógł bym innym wymienił doświadczenia , czy spostrzeżenia
jeszcze raz
WIELKIE DZIEKI za pomoc :)

Re: Jak zainwestować 25 tysięcy złotych

zaq81 / 2007-07-10 18:44 / portfel
Witam
Pojawiłem się na tym forum kilka dni temu z podobnym pytaniem od noszę wrażenie że większość tak debiutuje :)
Co do inwestycji to jak sam zauważyłeś mbank ma taką usługę w swojej ofercie( sam jestem w trakcie zakładania konta ) nazywa się to supermarket FI, plusem tej usługi jest brak prowizji przy zakupie jednostek i sprzedaży.
Co do wyboru funduszy to sam jestem przed tymi decyzjami, mi ktoś doradził że to mój własny wybór(chwała mu za to!!! :) ) wole taką odpowiedź niż żeby jakiś agent namawiał mnie na wysoko prowizyjny produkt....
Na stronie mbanku są narzędzia które pokażą Ci historie funduszy czyli ich zaległe wyniki, nikt nie jest Ci w stanie zagwarantować że dany fundusz powtórzy sukces czy na przykład kiedy będzie korekta ....popatrz polityka w piątek była koalicja, a dziś jest nie wiadomo co .....
pozdrawiam i życzę powodzenia myślę że więcej doradzą Ci mądrzejsi ode mnie :)

Re: Czy w mbanku można kupic legg masona??/

zaq81 / 2007-07-10 18:49 / portfel
wejdź na stronę
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/
zobacz co jest na trzecim miejscu
:)
zaq81 / 2007-07-11 17:27 / portfel
ile trwała ta korekta z początku roku???
zaq81 / 2007-07-11 17:33 / portfel
chodzi mi o to czy to się dzieje w ciągu dnia tygodnia czy miesiąca ???? czy to leci dziennie po dwa punkty ,czy najpierw dwa potem 5 ... 10 i się uspokaja , czy może nie ma zasad ?????

zakup jednostek w mbanku...........

zaq81 / 2007-07-14 15:34 / portfel
Witam

Co poniektórzy wiedzą że złożyliśmy wniosek o konto w mbanku (czekamy już prawie tydzień :( )....
proszę o informacje bardziej doświadczonych czy to prawda że między zleceniem zakupu, a rzeczywistym zakupem jednostek jest kilkudniowa zwłoka i czy rzeczywiście nie da się określić w jakiej cenie kupuje się jednostki????
i czy ta sama sytuacja ma się analogiczne przy sprzedaży ?????
trochę czytam to forum i nie widziałem podobnego wątku
kolega kupował jednostki u pośrednika (nie mbank) i taka sytuacja zaistniała
jak to się ma do mbanku?????
I jeszcze jedna prośba w niektórych postach widziałem że ludzie często do przewidywania zachowań naszego rynku wykorzystują wskazania na giełdzie Tokijskiej czy Nowo Jorskiej czy macie jakieś linki do polskich stron na których są świeże informacje z tamtych giełd.....
zaq81 / 2007-07-14 22:32 / portfel
Afka dzięki za linki
rozumiem że jeśli zlecę zakup od dziś do 16 07 do 6 rano przykładowo jednostek AIG FIO Akcji to jednostki zakupił bym w wycenie która padła 16 07 a nabył bym je dzień później
tak ????
proszę jeszcze o dobre linki do informacji o giełdzie Tokijskiej czy Nowo Jorskiej..........
zaq81 / 2007-07-15 10:50 / portfel
Nie potrzebujesz kart kredytowych .. Pan-i chciał Cię naciągnąć na dodatkową prowizje...
co do inwestowania to niestety tak to jest że im więcej rąk po drodze tym więcej prowizji
konto w mbanku umożliwia Ci zakup jednostek funduszy bez prowizji tyle że trzeba się o to troszkę troszczyć(jak to napisał Nowicjusz 1982), na początek wystarczy trochę poczytać (to naprawdę nie boli).
Jeśli nie masz czasu ani chęci aby troszkę poczytać i dalej BARDZO chcesz inwestować pozostaje Ci wybranie do jakiegoś expandera czy open finance, tam na pewno zapłacisz za zakup czy sprzedaż jednostek no ale coś za coś .... Na spokojnie powiedz czego oczekujesz...
Sam jestem handlowcem do moich zadaniem należy mnie więcej sprzedaż i negocjacja warunków nie rozumiem podejścia osoby która Cię obsługiwała kompletnie fiasko potencjalny nabywca(który sam do nas przychodzi) nie zorientowany w temacie to chyba to co tygrysy lubią najbardziej :)
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6

Najnowsze wpisy