Forum

Komentarze użytkownika "zaq81"

Komentarze użytkownika: zaq81

zaq81 / 2007-07-28 21:53 / portfel
ja na razie nie umiem się doczekac pełnej aktywacji konta w mbanku..... nie nie nie to co tam jest mi wystarczy :)
zaq81 / 2007-07-28 22:34 / portfel
udanych łowów :) i pamiętajcie nie moczcie pościeli ze szczęścia
:P he he

Re: Co proponujecie na poniedziałek ?

zaq81 / 2007-07-28 23:27 / portfel
ja bije w przyszłym tygodniu w fundusze akcji też podobną kwotą powoli do przodu .......
potem zobaczę czy odczekać tydzień czy dłużej.........
zaq81 / 2007-07-29 07:34 / portfel
HA HA HA.....dobre Tas
na Twoim miejscu 27 latko posłuchał bym Pana Sebastiana... na forum ktoś mądry zrobił takie małe porównanie:
wolisz postawić 1 los w lotto za 10zł czy 10 losów za 1zł. Ja myślę że przykład pokazuje ludzi naiwnych i kompletnie głupich ale to już moja ocena. Jest tu z nami nie jeden forumowicz który 2-3 tygodnie temu kupił właśnie za podobną kwotę jednostki jednego misia dobrze by było gdyby się wypowiedział.
zaq81 / 2007-07-29 07:40 / portfel
Afka czy była byś tak miła i opisała byś nam swój portfel????

Re: W jake fundusze zainwestowac ?

zaq81 / 2007-07-29 08:13 / portfel
Adasiek przeczytaj 10 ostatnich tematów a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, a nawet na więcej...........
napisz przez ile lat nie będziesz potrzebował tych pieniędzy ............
Ja zaczynam w przyszłym tygodniu(mbank zero opłat za zakup i sprzedaż jednostek) nie posiadam tak dużego portfela, ale czy to ważne zacznę sobie powolutku małe kwoty do kilku funduszy i będę dopłacać żeby uśrednić cenę........ nie wpłacaj na hura wszystkiego w jeden czy dwa fundusze powoli....... funduszy nie zamykają......... wpłać małe kwoty i obserwuj jak działają na Was wykres przy małych kwotach i od razu zastanawiaj się co się będzie działo w Waszych głowach gdy te kwoty będą maiły jedno czy dwa zera więcej..............Nauka ponad wszystko......... tyle z mojej strony............pozdrawiam :)
zaq81 / 2007-07-29 10:48 / portfel
hmm o mbanku słyszałem co innego od ludzi i pod tym linkiem
http://www.mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/8powodow.html
pożyjemy zobaczymy..............
zaq81 / 2007-07-29 10:54 / portfel
Pytam bo chciałem wiedzieć czy to co radzisz ludziom sama masz w portfelu :)
Co do ryzyka to sprawa jest indiwidualna dla każdego.... ja też wole lokate do stabilnych.....
zaq81 / 2007-07-29 14:20 / portfel
Blazek999 w przyszłym tygodniu zaczynam :)moją przygode z funduszami
na razie:
90% lokata
10% ror

a dodelowo chciałbym :
10% ror
40 lokata
50% fundusze(coś z wig-u, jakiś miś , coś z azji i nowej europy)
zaq81 / 2007-07-29 14:56 / portfel
w mbanku nie płacisz za zakup jednostek funduszu(przez Internet )
jeśli chcesz kupić jednostek za 1000zł to tyle będziesz miał na stanie....
natomiast kupując np. w siedzibie czy jakiejś fili lub u pośredniaka towarzystwa zapłacisz prowizje za zakup np.4%(zależy od funduszu) i w sumie na dzień dobry będziesz miał 960 zł.
Natomiast wszędzie pobierana jest opłata za zarządzanie ukryta w wynikach danego funduszu np. 4% w skali roku czyli jak fundusz chwali się że w ostatnim roku zarobił dla klientów np 30% to rzeczywiście zarobił 34% tylko że automatycznie je zabiera i nie widzimy tego. ..............................
zaq81 / 2007-07-29 16:03 / portfel
przepraszam nie napisałem myślałem, ale nie napisałem :)
to będą fundusze akcyjne od dawna myślimy o :
idea akcji
seb 3
legg mason
UniKorona Akcje FIO

Uniakcje nowa europa
BPH FIO Akcji Europy Wschodzącej

jako misia to chyba dws 25 podobno 30 lipca można kupować ale jeszcze nie wiem...
BPH FIO Akcji Dynamicznych Spółek też może
Z powyższych dwóch nie mam faworyta a może pojawi się jakiś czarny koń :)

Od podjęcia decyzji o założeniu konta w mbanku myślimy o tych funduszach...... wiem że dużo funduszy ,a mało kasy ale w mbanku nawet przy najmniejszym zakupie nie płace prowizji zakupowej co mi szkodzi mieć ten jeden więcej :)
Co do częstotliwości hmmm nigdzie mi się nie spieszy ani z wpłatą ani wypłatą na pewno chce zacząć w tym tygodniu (koniunktura sprzyja zakupom miło by było się załapać :) )

no i Azja hmmm tu na razie się nie pakuję na start trzeba mieć trochę kapitału(to nie te 100 500 czy 1000 zł min. tylko np. 5k ) ........ w mbanku mało jest alternatyw skierowanych na ten rynek.............
...... przepraszam że tak ogólnikowo Żona jest w szpitalu i nie rozmawiam z Nią ostatnio na ten temat jak wyjdzie w tym tygodniu na pewno pochwale się pierwszymi zakupami :)

Re: sprzedawajcie czekam na dalsze promocje

zaq81 / 2007-07-29 16:11 / portfel
Tas może chcesz suknie moje Żony w promocji 100zł dokładam buty rękawiczki full opcja :) a co do ucieczek masz jakieś dane o ile pomniejszyły się aktywa funduszy?
mogli byśmy zrobić portret psychologiczny "Kowalskiego " w funduszu x, y ,z :)
zaq81 / 2007-07-29 16:26 / portfel
nowicjusz1982 pamiętasz co się stało gdy dałeś 100% na dws top 50 miss.......
nie trafiłeś w moment do tego był to Twój debiut i ogólnie kapa.....
może sytuacja w tym tygodniu się już ustabilizuje może jeszcze potrwa zacznij spokojniej nie 50% a jeszcze mniej ....... spokojnie nawet jeśli dasz jutro np. 10% i załóżmy że to będzie maksymalny dołek i potem dołożysz kolejne 10% za tydzień to swoje zarobisz ..... natomiast jak dasz 50% a sytuacja dalej będzie bliżej nie określona to co ?????
zaq81 / 2007-07-29 16:29 / portfel

uuu zona w szpitalu ;-// to zycze zdrowka dla zonki

dzieki za życzenia przekaże, a teraz mykam do szpitala :)
zaq81 / 2007-07-29 22:38 / portfel
Czytałem, czytałem i jest to masło maślane ........ zadzwoniłem na m-line i spytałem babka stwierdziła że nie ma opłat za zakup.........
powiem Ci że ze 100 razy już słyszałem na tym forum że nie ma prowizji którą płaci się u innego pośredniaka...........
przekonam się w tym tygodniu na własnej skórze ..............
powiedz czy przekonałeś się na własnej skórze czy zastanawiasz się nad sensem części regulaminu ????

Najnowsze wpisy