Forum

Komentarze użytkownika "zaq81"

Komentarze użytkownika: zaq81

zaq81 / 2007-08-16 22:40 / portfel
a ja sobie dokupuje po kawałeczku mam nadzieje że do końca opadów starczy mi rezerw na zakupy :) jest ok......... damy rade........... panikę radze zostawić w piaskownicy......... i działać według własnego planu............
zaq81 / 2007-08-07 17:55 / portfel
no jestem :P
zaq81 / 2007-08-08 21:20 / portfel
Myślę że Admin może nam napisać kto to robi. Wystarczy sprawdzić nr. ip wydaje mi się że ta osoba ma dwa lub trzy konta ,a działa z jednego numeru ip.
zaq81 / 2007-08-10 10:46 / portfel
Moje pytanie spowodowane było fermentem który zasiał pan Kowalski :(
dziś jestem po wycenie i też mogę potwierdzić że nie ma prowizji za zakup.....
Z mojego punktu widzenia to było bardzo istotne kupowałem wiele funduszy za małe kwoty, a wiadomo że od najmniejszych kwot w towarzystwach są największe prowizje. Pan Kowalski kupił z prowizją i pewnie go teraz ciśnie zwieracz...............Mam jeszcze jedno pytanie ,ale o tym w nowym wątku…………….

jak to jest z sprzedażą??

zaq81 / 2007-08-10 10:54 / portfel
Witam ponownie :) dziś mam kolejne pytanko (tylko spokojnie nie w stylu mam tyle i tyle i co mam zrobić dalej :)) ale jak to jest z sprzedażą jednostek chodzi mi o sytuacje gdy w skali roku kupowałem jednostki danego fundusz kilka razy na różnych cenach. Wydaje mi się że fundusz może to rozegrać na dwa sposoby:
Pierwsze przyszło pierwsze wyszło (minus belka od ewentualnych zysków)
lub
Średnia ważona cen zakupu i od tego ewentualna belka od zysków (jeśli takowe są:) )
zaq81 / 2007-08-12 15:53 / portfel
dzięki za info i liczny odzew............ :)
zaq81 / 2007-08-15 18:42 / portfel
Ja za czołem 12 dni temu i też mam plecy, na szczęście nie kupiłem za wszystko na raz tylko po kawałeczku. W ten sposób uśredniam straty. Mam zamiar dalej dokupować mam nadzieje że to letnia promocja, a w wrześniu zacznie się robić zielono :) Warto czytać to forum dzięki niemu nauczyłem się tego i owego.
Zdrowy rozsądek + wybrane rady na forum = sukces
zaq81 / 2007-08-15 21:36 / portfel
Przemek odrobimy się spokojnie.............. na szczęście to nie jest kredyt tylko Twoje rezerwy

nerwowo tu ............

zaq81 / 2007-08-16 17:06 / portfel
Ludzie co się dzieje, to że Wam nie idzie nie znaczy że trzeba się bluzgać na wzajem.........Każdy ma swoją strategie mniej lub bardziej błyskotliwą i nie widzie powodu żeby po sobie jechać. Jak ktoś się chce żalić to pozwólcie mu inny się chce chwalić taż mu dajcie..... rozumiem konstruktywna krytykę ale gó..o zostawcie tam gdzie jego miejsce w kiblu..................
Pozdrawiam Wszystkich jadących tą karuzelą, ja nie mam zamiaru wysiadać, ani zamykać oczu :)

Re: sprzedawajcie czekam na dalsze promocje

zaq81 / 2007-07-29 16:11 / portfel
Tas może chcesz suknie moje Żony w promocji 100zł dokładam buty rękawiczki full opcja :) a co do ucieczek masz jakieś dane o ile pomniejszyły się aktywa funduszy?
mogli byśmy zrobić portret psychologiczny "Kowalskiego " w funduszu x, y ,z :)
zaq81 / 2007-07-29 16:03 / portfel
przepraszam nie napisałem myślałem, ale nie napisałem :)
to będą fundusze akcyjne od dawna myślimy o :
idea akcji
seb 3
legg mason
UniKorona Akcje FIO

Uniakcje nowa europa
BPH FIO Akcji Europy Wschodzącej

jako misia to chyba dws 25 podobno 30 lipca można kupować ale jeszcze nie wiem...
BPH FIO Akcji Dynamicznych Spółek też może
Z powyższych dwóch nie mam faworyta a może pojawi się jakiś czarny koń :)

Od podjęcia decyzji o założeniu konta w mbanku myślimy o tych funduszach...... wiem że dużo funduszy ,a mało kasy ale w mbanku nawet przy najmniejszym zakupie nie płace prowizji zakupowej co mi szkodzi mieć ten jeden więcej :)
Co do częstotliwości hmmm nigdzie mi się nie spieszy ani z wpłatą ani wypłatą na pewno chce zacząć w tym tygodniu (koniunktura sprzyja zakupom miło by było się załapać :) )

no i Azja hmmm tu na razie się nie pakuję na start trzeba mieć trochę kapitału(to nie te 100 500 czy 1000 zł min. tylko np. 5k ) ........ w mbanku mało jest alternatyw skierowanych na ten rynek.............
...... przepraszam że tak ogólnikowo Żona jest w szpitalu i nie rozmawiam z Nią ostatnio na ten temat jak wyjdzie w tym tygodniu na pewno pochwale się pierwszymi zakupami :)
zaq81 / 2007-07-29 14:56 / portfel
w mbanku nie płacisz za zakup jednostek funduszu(przez Internet )
jeśli chcesz kupić jednostek za 1000zł to tyle będziesz miał na stanie....
natomiast kupując np. w siedzibie czy jakiejś fili lub u pośredniaka towarzystwa zapłacisz prowizje za zakup np.4%(zależy od funduszu) i w sumie na dzień dobry będziesz miał 960 zł.
Natomiast wszędzie pobierana jest opłata za zarządzanie ukryta w wynikach danego funduszu np. 4% w skali roku czyli jak fundusz chwali się że w ostatnim roku zarobił dla klientów np 30% to rzeczywiście zarobił 34% tylko że automatycznie je zabiera i nie widzimy tego. ..............................
zaq81 / 2007-07-11 17:33 / portfel
chodzi mi o to czy to się dzieje w ciągu dnia tygodnia czy miesiąca ???? czy to leci dziennie po dwa punkty ,czy najpierw dwa potem 5 ... 10 i się uspokaja , czy może nie ma zasad ?????

zakup jednostek w mbanku...........

zaq81 / 2007-07-14 15:34 / portfel
Witam

Co poniektórzy wiedzą że złożyliśmy wniosek o konto w mbanku (czekamy już prawie tydzień :( )....
proszę o informacje bardziej doświadczonych czy to prawda że między zleceniem zakupu, a rzeczywistym zakupem jednostek jest kilkudniowa zwłoka i czy rzeczywiście nie da się określić w jakiej cenie kupuje się jednostki????
i czy ta sama sytuacja ma się analogiczne przy sprzedaży ?????
trochę czytam to forum i nie widziałem podobnego wątku
kolega kupował jednostki u pośrednika (nie mbank) i taka sytuacja zaistniała
jak to się ma do mbanku?????
I jeszcze jedna prośba w niektórych postach widziałem że ludzie często do przewidywania zachowań naszego rynku wykorzystują wskazania na giełdzie Tokijskiej czy Nowo Jorskiej czy macie jakieś linki do polskich stron na których są świeże informacje z tamtych giełd.....
zaq81 / 2007-07-14 22:32 / portfel
Afka dzięki za linki
rozumiem że jeśli zlecę zakup od dziś do 16 07 do 6 rano przykładowo jednostek AIG FIO Akcji to jednostki zakupił bym w wycenie która padła 16 07 a nabył bym je dzień później
tak ????
proszę jeszcze o dobre linki do informacji o giełdzie Tokijskiej czy Nowo Jorskiej..........

Najnowsze wpisy