Forum

Komentarze użytkownika "###zeppelin"

Komentarze użytkownika: ###zeppelin

zeppelin / 2009-01-11 00:56 / Tysiącznik na forum
eetam ... spłaszczyłeś to. W życiu nic nie jest czarne ani białe są tysiące odcieni szarości. A Warren ... trzeba go poczytać trochę żeby wiedzieć, ze jest spoko gościem-oby takich wielu było. Nie oceniaj tak pochopnie i jednoznacznie ludzi. Sam zostaniesz oceniony ...
zeppelin / 2009-01-11 00:42 / Tysiącznik na forum
dobranoc
zeppelin / 2009-01-11 00:32 / Tysiącznik na forum
Tyle, że pracuję w trzech maszynach jednocześnie ..
zeppelin / 2009-01-11 00:30 / Tysiącznik na forum
no mów za siebie! ;) ja tam jestem jak perfekcyjny trybik w maszynie i będę się tego trzymać! :))
zeppelin / 2009-01-11 00:06 / Tysiącznik na forum
z tymi 12 ha to naganianie, generalnie to takie głupie gadanie i odstreczanie od miesa zwiększa liczbę ludzi biednych. inna sprawa, ze ciezko znosze widok swin wiezionych do rzeżni w wielkich tirach, wlasnie mialem dzisiaj taki widok po drodze na narty ... smutne to ale taka brutalna jest rzeczywistosc
zeppelin / 2009-01-10 23:59 / Tysiącznik na forum
to zupelnie nie tak, z bolidu nie daloby sie zrobic ryzu ... nie tedy droga warren, to tak gdyby powiedziec, ze jak nie wydasz na piwo to z tego mozna by bylo wyzywic kogos tam ... jakby tak podejsc to cala gospodarka na swiecie by sie zalamala ...
zeppelin / 2009-01-10 23:50 / Tysiącznik na forum
totalna bzdura!!! chyba na pustynii
zeppelin / 2009-01-10 23:44 / Tysiącznik na forum
niby dlaczego miałby nie przetrwać? niesprawiedliwość rozumiana na nasz sposób zawsze była i będzie ale z głodem to najwyższy czas by było coś zrobić. niestety to najczęściej w krajach w których jest głód znajduje się jego przyczyna - na ogół wieloletnie bratobójcze walki, wojny domowe powodowane interesami wąskich grup ...
zeppelin / 2009-01-10 23:35 / Tysiącznik na forum
warren, wrzuć na luz ;) gość nie potrafi się nawet zalogować i zakompleksiony po uszy, nic mu nie poradzisz ;)
zeppelin / 2009-01-10 23:22 / Tysiącznik na forum
zgadzam się z Tobą, też nie składam zleceń w czasie sesji ... jak inwestuje się na długi termin to wahania kursu w czasie sesji nie mają znaczenia ...
zeppelin / 2009-01-10 23:19 / Tysiącznik na forum
Co do gotówki na czas kryzysu to zgadzam się z Tobą w 100% - taką trzeba mieć zawsze. Zawsze trzeba też myśleć co się stanie jak się straci pracę pomimo, że ma sie nawet bardzo ciepłą posadę. Przyznam się jeszcze, że na czas totalnego bałaganu mam parę ha dobrej, ornej, ziemi i jakby co to zostanę na jakiś czas samowystarczalnym rolnikiem. Póki jednak świecą światła wielkiego miasta nie ma co dawać za wygraną ;)
zeppelin / 2009-01-10 23:16 / Tysiącznik na forum
to prawie pewny biznes! :)) ale chce Ci się jechać do tej biedoty, która przestała nawet robić zakupy w Wall-Marcie? ;)))
zeppelin / 2009-01-10 23:10 / Tysiącznik na forum
jak dobrze poszukać to znajdą się i takie gdzie za to, że się je weźmie to dopłacą :P
nie popadajcie w paranoję ...
brak mieszkania może doskwierać ale żeby aż fatamorgana z tego powodu? :)))

Re: Taniec wokół bezrobotnych Amerykanów

zeppelin / 2009-01-10 19:05 / Tysiącznik na forum
Wiem, że to niepopularne ale co sądzicie o kupowaniu akcji? Skłaniam się do tego żeby zacząć kupować. Moje twierdzenie opieram na tym, że jak będzie totalny krach światowy to na pewno na tym stracę, ale jeśli jest szansa na wyjście z bieżącej zawieruchy to akcje trzeba kupić w tym roku. Myślę kupować systematycznie niezbyt duże pakiety akcji spółek, które same je skupują (może coś wiedzą o sobie), które mają bardzo niskie C/WK i C/Z. I nie mam zamiaru sprzedawać ze stratą ... cięcie strat nie wchodzi w grę ;)
zeppelin / 2009-01-10 18:56 / Tysiącznik na forum
Tylko, ze większość kredytobiorców nie kupowała mieszkań akurat w lipcu. Jeżeli ktoś spłaca kredyt w złotówkach to co roku musi spłacić o 5% wartości nieruchomości więcej niz ktoś, kto spłaca we franku. Od lipca tak ale przez ostatni rok zmiana wynosi 22 % a przez dwa lata tylko 9% czyli w rozrachunku dwuletnim droższe okazuje się mieszkanie kupione w zł. Co nie zmienia faktu, że wiele osób kupiło mieszkanie, spłaca je i żyje szczęsliwa. 12 lat temu miałe kredyt mieszkaniowy zaciągnięty na ok 15% wartości mieszkania na okres 25 lat. Oprocentowanie wahało się wówczas w granicach 20-22% ale przewidywano, że spadnie do 8%. Gdzieś po dwóch, trzech latach oprocentowanie wynosiło 24%. To były wysokie odsetki dające w kość kredytobiorcom ...

Najnowsze wpisy