Forum

Komentarze użytkownika "###zeppelin"

Komentarze użytkownika: ###zeppelin

Re: GPW: Tydzień silnych emocji

zeppelin / 2008-10-05 20:07 / Tysiącznik na forum
Psychika ludzka to jedna ze slabszych stron gatunku :)
W czasie kiedy ceny akcji byly wywindowane do nieba na forum byli sami optymisci. Im ceny nizej tym nawet najbardziej optymistycznie nastawieni zmieniaja sie w niedzwiedzi. A przeciez nie da sie ukryc, ze im mocniej spada tym blizej dna. Przeciez kazdy najmocniejszy spadek zwieksza prawdopodobienstwo zarobienia na gieldzie w przyszlosci ... A jak slysze, ze juz nie bedzie hossy to jestem wrecz spokojny o przyszlosc :) KGHM po 120 wydawal sie bezpieczna inwestycja a jak spadl ponizej 50 to juz nie ma chetnych ... echh

Re: GPW: Tydzień silnych emocji

zeppelin / 2008-10-05 19:59 / Tysiącznik na forum
Naczytalem sie wpisow na temat nieruchomosci i nie wiem co o tym sadzic ... skat ten temat? ... dopoki w jednym m3 z duzej plyty beda mieszkaly po 2-3 rodziny a tak to wyglada miedzy innymi w Nowej Hucie w Krakowie, to popyt na mieszkania bedzie. Z tego co widze o spadku cen pisza raczej Ci ktorzy chcieliby kupic mieszkanie po to zeby miec wlasne niz Ci, ktorzy chcieliby w nie zainwestowac. Powiem szczerze, ze dla mnie to nieistotne czy mieszkam w mieszkaniu za 600 tys. czy w mieszkaniu za 300 tys (jesli ceny spadna o polowe). Ten drugi wariant wydaje mi sie wrecz korzystniejszy bo mniej bedzie mnie kosztowało ubezpieczenie i podatek. Poza tym bedzie mi latwiej zamienic go ewentualnie na lepsze chociaz poki co nie mam takiej potrzeby. Jesli nie bedzie wielkiego kryzysu gospodarczego, ktory sprawi, ze ludzie straca prace to kryzys ze splacaniem kredytow raczej nam nie grozi. Wbrew pozorom u nas wcale nie bylo latwo z dostaniem kredytu mieszkaniowego. Mam osobiscie kiloro znajomych, ktorzy zarabiajac po studiach po okolo 1500-2000 netto nie mogli dostac kredytu na mieszkanie i pomimo, ze mieli prace to wyjechali na wyspy zeby tam zarobic na mieszkanie i wrocic. Jestem za silnymi spadkami cen mieszkan bo to wbrew pozorom byloby korzystne dla ludzi a przede wszystkim dla gospodarki bo wiecej osob byloby stac na kupienie mieszkania co pomogloby gospodarce. Czy spadek bedzie? - sadze ze nawet jak bedzie to niewielki ... Nie dyskutuje natomiast z tym czy w tej chwli jest dobry moment na spekulacyjny zakup mieszkania - dla mnie to oczywiste, ze nie. Na kazdym rynku spekulacje maja to do siebie, ze latwo na nich stracic.
zeppelin / 2008-10-05 13:23 / Tysiącznik na forum
Szczerze to włosom nie służy stres związany z posiadaniem kwitów bytka i generalnie gra na giełdzie ... ;)

A co do środków to działają wtedy jak jesteś przekonany co do ich skuteczności - efekt placebo i tu ma zastosowanie. Spróbuj Dercos Aminexil - jest teraz taki wygodny w stosowaniu spray albo radical - ampułki.
I więcej sportu a mniej giełdy!!! ;)
zeppelin / 2008-10-04 11:50 / Tysiącznik na forum
Chodzilo mi miedzy innymi o to:

http://www.rp.pl/artykul/200002.html

Re: GPW: Tydzień silnych emocji

zeppelin / 2008-10-04 11:49 / Tysiącznik na forum
Musze Wam powiedziec, ze oslabia mnie jak rok albo dwa lata po fakcie znajduja sie madrzy, ktorzy wszystko przewidzieli ... dlaczego nie mowili o tym wczesniej? To jest jak przewidywanie przeszlosci - po co przewidywac przeszlosc kiedy juz wiadomo co sie wydarzylo ... Teraz dopasowuja absurdalne teorie i udaja madrych ... po fakcie mozna znalezc kupe absurdalnych modeli przewidujacych spadki na gieldzie i kryzysy ...
zeppelin / 2008-10-04 11:40 / Tysiącznik na forum
Poprzednia hossa internetowa byla falstartem, cos mi sie wydaje, ze nastepna hossa bedzie bazowala ponownie na IT...
zeppelin / 2008-10-04 10:57 / Tysiącznik na forum
z mieszkaniami tez nie bedzie tak rozowo - chcialbym zeby mozna bylo kupic mieszkanie po 3000 za metr kwadratowy ale to nie takie proste. wpierw musza staniec materialy, ziemia i robocizna. 10 lat temu kupowalem mieszkanie po 2200 za metr kwadratowy, 3 lata temu po 4000 za metr, teraz mozna kupic po 5600 - wbrew pozorom jak popatrzec na inflacje, ceny materialow, robocizne to wielkiej roznicy nie ma. koszty wynajmu w krakowie w ostatnich miesiacach wzrosly najbardziej od wielu lat. moze byc spadek ale na wiecej niz 10% nie ma szans. juz teraz niektorzy deweloperzy oglaszaja, ze jak nie doplaca im kasy to oglaszaja upadlosc bo ceny nie pokrywaja im kosztow. to nie jest takie proste jakby sie wydawalo ...
zeppelin / 2008-10-04 10:40 / Tysiącznik na forum
warren, nie trzeba bylo jasnowidza zeby przewidziec, ze coraz szybciej nakrecajaca sie hossa wkrotce sie skonczy i to wiedzieli wszyscy cokolwiek zorientowani. Jak po jedniodniowym tapnieciu w chinach w lutym 2007 sprzedalem calosc akcji to jakos nie widzialem aprobaty. Inna sprawa, ze bardzo duzo mozna bylo zarobic od marca do czerwca 2007. W kwietniu 2007 wypisywales jaka to dobra inwestycja dlugoterminowa jest zach i octava ... poczytaj sobie wszystkie swoje posty a nie wybieraj tylko tych ktore sa "prorocze" sorry ale ten Twoj wpis jest jakis taki narcystyczny - wiesz dobrze, ze nic gorszego na gieldzie jak uwierzyc w swoja nieomylnosc... pozdrawiam

Re: GPW: Tydzień silnych emocji

zeppelin / 2008-10-04 10:11 / Tysiącznik na forum
Tylko czekac jak oglosza koniec swiata...
Konca swiata nie bedzie. Zarobione na przekretach pieniadze wkrotce zaczna nakrecac nastepna hosse. A to ze obywatele USA pokrywaja koszty spekulacji to tez dobra wiadomosc na przyszlosc ...
zeppelin / 2008-09-28 22:14 / Tysiącznik na forum
i tu sie mylisz ;)
zeppelin / 2008-09-21 22:38 / Tysiącznik na forum
jak dokladnie przeczytasz to wszystko sie zgadza ... nie chce mi sie tlumaczyc łopatologicznie bo i tak mala szansa, ze cokolwiek zrozumiesz. poza wyzwiskami niczego sie nie nauczyles w tej twojej podstawowce :P
zeppelin / 2008-09-21 22:35 / Tysiącznik na forum
poczekaj z kilka dni ... to chyba jeszcze nie koniec promocji ;)
zeppelin / 2008-09-21 22:33 / Tysiącznik na forum
no no ... pojechałeś po bandzie :P
to był intelektualny majstersztyk :P
zeppelin / 2008-09-21 22:25 / Tysiącznik na forum
to IQ razy dwa - czyli i tak dwa razy wiecej niz Twoje!
Ale nie przejmuj sie - na podstawie badan stwierdzono, ze srednie IQ w populacji to 100, odchylenie standardowe wynosi 15 wiec IQ ponizej 70 ma okolo 2,5% populacji - nie jestes sam :P
zeppelin / 2008-09-21 22:21 / Tysiącznik na forum
Nie wiedzialem ... ciekawa sprawa :)

Najnowsze wpisy