Forum

Komentarze użytkownika "###zeppelin"

Komentarze użytkownika: ###zeppelin

Re: GPW: Słaby początek roku

zeppelin / 2008-01-02 23:00 / Tysiącznik na forum
A tak na marginesie strat to w którejś z mądrych książek wyczytałem ciekawe-oczywiste spostrzeżenie: pieniądze na giełdzie to tylko pewna część Twojego majątku. W ten sposób nawet duże procentowo straty na giełdzie są na ogół niewielkimi procentowo ubytkami naszego majątku. Jeśli patrzeć na to w ten sposób to czy warto przejmować sie tym, że nasz majątek zmniejszył się na przykład o 1%, a może nawet sie nie zmiejszył bo: urosła w tym czasie urosła na przykład cena naszych nieruchomości.
zeppelin / 2008-01-02 22:54 / Tysiącznik na forum
Nie ma takich, którym pieniądze przychodzą na tyle łatwo żeby straty rzędu 60 % nie bolały. Inna sprawa, że ostatnie wielokrotne "napady" niedźwiedzi na mój portfel spawiły, że nie odczuwam takiego bólu jak kiedyś. Po tych napadach pogodziłem się, ze znacznie większymi stratami niż w rzeczywistości nastąpiły i chyba nabrałem dystansu do pieniędzy, które mam na giełdzie. Ostatnio traktuję je tak jakby ich nie było.

Re: GPW: Słaby początek roku

zeppelin / 2008-01-02 22:46 / Tysiącznik na forum
Tak popatrzyłem na zalogowanych na forum i widzę znaczną część "starego składu". Jeszcze jakiś czas temu bywało, że były w większości nowe nicki. To miłe, że są stali bywalcy wracają ... może to wróży odwrócenie trendu? :)
zeppelin / 2008-01-02 22:42 / Tysiącznik na forum
nie rozumiem Brydzia w czyim imieniu sie wypowiadasz. Jak komuś się chce pracować i nie jest kompletnym idiotą to nie ma problemów z zarobieniem na ogrzanie domu. Nie ma potrzeby jedzenia funtów. To co pisze Long ma sens. Może z deflacją trochę przesadził ale za nasze pieniądze można coraz więcej. Jeszcze nie tak dawno pensja 2000$, która była w zasięgu dla "naszych" w USA wydawała się majątkiem a teraz okazuje się, że więcej zarabia się u nas. Nie wiem czy pamiętasz ile kosztowały różne rzeczy 10 lat temu. Sprzęt gospodarstwa domowego, wyposarzene i wiele rzeczy wykorzystywanych w domu są w takiej samej cenie lub są o wiele tańsze.
zeppelin / 2007-12-30 22:38 / Tysiącznik na forum
nie miałem niczego złego na myśli i mam nadzieje, ze tak tego nie odebralas :) fajnie że piszesz dzięki temu forum żyje. z mojego milczenia nic nie ma. pozdrowienia ;)
zeppelin / 2007-12-30 22:36 / Tysiącznik na forum
Żeby tylko efekt stycznia mie zamienił się w defekt stycznia to będzie OK ;)
zeppelin / 2007-12-30 22:22 / Tysiącznik na forum
To fajne miejsce - ja tu zagladam prawie codziennie tyle, ze rzadko pisalem. Staralem sie nie zasmiecac forum moimi komentarzami z doskoku. Inna sprawa, ze jesli chodzi o typy - papiery do kupowania to trzymam sie tego ze kupuje co sam uwazam za warte kupienia lub dobre do spekulacji, chociaz na spekulacjach najczesciej tracę jak większość ;)
zeppelin / 2007-12-30 22:20 / Tysiącznik na forum
uwielbiam ogorki :) to prawda ze kiedys kupowalo sie byle co i nie wiadomo dlaczego roslo 300 procent w krotkim czasie. teraz chora sytuacja wraca do normy - gielda nie jest maszynka do zarabiania pieniedzy - szczegolnie przy spadkowym trendzie. sam ostatnio dostalem po tylku - tyle dobrze ze mialem z czego oddawac. jesli oddajesz wiecej niz wlozylas to znaczy ze grasz na kontraktach ... jesli tak to gratuluje odwagi. ja po dwoch latach nadal nie przekonalem sie do tego by bawic sie w kontrakty. a tak generalnie to na luzie ze mnie gosc :) ;) pozdrowionka :)
zeppelin / 2007-12-30 22:14 / Tysiącznik na forum
Spoko spoko, przyznaje ze napisalem to zeby wlaczyc sie do dyskusji. To fajnie ze tu zyjecie :). Kiedys zylem tu wiecej ale ostatnio za duzo pracowalem zeby miec czas na pisanie a poza tym gielda nie dostarczala mi pozytywnych emocji dlatego odstawilem ja troche na boczny tor. Co prawda caly czas jestem zaladowany w akcje i tylko od czasu do czasu robie pewne przetasowania ostatnio nie wychodzi to wszystko dobrze ale pieniadze na gieldzie nie sa mi bezposrednio potrzebne do zycia dlatego podchodze do tego z duzym dystansem. widze, ze w czasie krachu dorobilas sie tysiacznika ;) to dobrze, ze sa tacy ktorym chce sie pisac :)

Re: Smutny koniec roku na GPW

zeppelin / 2007-12-30 22:05 / Tysiącznik na forum
Widzę, że "krach giełdowy" zmienił charakter forum na coś w rodzaju poradnika domowego :) może to i dobrze ;)
zeppelin / 2007-12-20 23:54 / Tysiącznik na forum
staram sie znalezc jakas mysl w tym co piszesz ale trudno ... od madrosci ksiazkowych lepsze sa trafne spostrzezenia i te na forum sa dla mnie najcenniejsze.
zeppelin / 2007-11-29 08:48 / Tysiącznik na forum
Nie ukrywam, ze troche na to licze (moze troche to za malo powiedziane) ;)
zeppelin / 2007-11-29 08:46 / Tysiącznik na forum
Moim zdaniem potencjal spadkowy na niektorych spolkach, szczegolnie na Misiach i SWig troche sie wyczerpal. Tak silne spadki musialy byc odreagowane ale to nie przesadza, ze trend sie odwrocil chociaz mysle, ze do konca roku da sie na wielu papierach zarobic. Poza tym C/Z i C/WK w wielu przypadkach wyglada interesujaco ...

Re: Jedzie pociąg z daleka

zeppelin / 2007-11-29 08:37 / Tysiącznik na forum
Mam pytanie dotyczace Hawe: czy wiadomo cos na temat terminu notowan pp? Moje Hawe poki co okazalo sie inwestycją longterm ... very long :)
zeppelin / 2007-11-22 11:52 / Tysiącznik na forum
Mnie ostatni rok tez wiele nauczyl ale przede wszystkim dystansu do pieniedzy na gieldzie i wylaczenia emocji. Inna sprawa, ze trudno czasami nie ulegac lekkiemu przygnebieniu jak cos co masz w portfelu rabnie w dol o 50%. Mam zamiar zarobic na gieldzie dopiero na nastepnej hossie - wtedy wejde z wiekszymi pieniedzmi. Ostatnie dwa lata to raczej zabawa z kasa rzedu 10 pensji miesiecznych.

Najnowsze wpisy