Forum

Komentarze użytkownika "###zeppelin"

Komentarze użytkownika: ###zeppelin

zeppelin / 2008-01-02 22:42 / Tysiącznik na forum
nie rozumiem Brydzia w czyim imieniu sie wypowiadasz. Jak komuś się chce pracować i nie jest kompletnym idiotą to nie ma problemów z zarobieniem na ogrzanie domu. Nie ma potrzeby jedzenia funtów. To co pisze Long ma sens. Może z deflacją trochę przesadził ale za nasze pieniądze można coraz więcej. Jeszcze nie tak dawno pensja 2000$, która była w zasięgu dla "naszych" w USA wydawała się majątkiem a teraz okazuje się, że więcej zarabia się u nas. Nie wiem czy pamiętasz ile kosztowały różne rzeczy 10 lat temu. Sprzęt gospodarstwa domowego, wyposarzene i wiele rzeczy wykorzystywanych w domu są w takiej samej cenie lub są o wiele tańsze.

Re: GPW: Słaby początek roku

zeppelin / 2008-01-02 22:46 / Tysiącznik na forum
Tak popatrzyłem na zalogowanych na forum i widzę znaczną część "starego składu". Jeszcze jakiś czas temu bywało, że były w większości nowe nicki. To miłe, że są stali bywalcy wracają ... może to wróży odwrócenie trendu? :)
zeppelin / 2008-01-02 22:54 / Tysiącznik na forum
Nie ma takich, którym pieniądze przychodzą na tyle łatwo żeby straty rzędu 60 % nie bolały. Inna sprawa, że ostatnie wielokrotne "napady" niedźwiedzi na mój portfel spawiły, że nie odczuwam takiego bólu jak kiedyś. Po tych napadach pogodziłem się, ze znacznie większymi stratami niż w rzeczywistości nastąpiły i chyba nabrałem dystansu do pieniędzy, które mam na giełdzie. Ostatnio traktuję je tak jakby ich nie było.

Re: GPW: Słaby początek roku

zeppelin / 2008-01-02 23:00 / Tysiącznik na forum
A tak na marginesie strat to w którejś z mądrych książek wyczytałem ciekawe-oczywiste spostrzeżenie: pieniądze na giełdzie to tylko pewna część Twojego majątku. W ten sposób nawet duże procentowo straty na giełdzie są na ogół niewielkimi procentowo ubytkami naszego majątku. Jeśli patrzeć na to w ten sposób to czy warto przejmować sie tym, że nasz majątek zmniejszył się na przykład o 1%, a może nawet sie nie zmiejszył bo: urosła w tym czasie urosła na przykład cena naszych nieruchomości.
zeppelin / 2008-01-02 23:05 / Tysiącznik na forum
i o to chodzi! :) giełda przy tym blednie ;)
zeppelin / 2008-01-02 23:08 / Tysiącznik na forum
Brydzia czy Ty nie patrzysz na USA tylko przez pryzmat kryzysu rynku nieruchomości i kryzysu na rynku kredytów hipotecznych? Generalnie gospodarka nie wygląda tam chyba aż tak źle ...
zeppelin / 2008-01-02 23:23 / Tysiącznik na forum
Uważam, ze na giełdzie nie można inwestowac pieniedzy, ktore sa dla nas niezbedne. Jesli mamy tam pieniadze ktore mozemy stracic inwestowanie jest o wiele latwiejsze. To czy ktos akceptuje dana strate czy nie zalezy od wielu czynnikow: osobowosc, psychika, ogolna sytuacja materialna i zyciowa i jeszcze szereg innych. Jesli chodzi o straty nagle i dlugotrwale to doswiadczalem i jednych i drugich - osobiscie jak juz mmam wybierac z dwojga zlego to wole szybkie spadki i powolne wzrosty niz dlugotrwale powolne spadki bez wzrostow ;) a podstawa to dystans do gieldy i ocena sytuacji na zimno - mam nadzieje, ze tak na to patrze ...
zeppelin / 2008-01-02 23:27 / Tysiącznik na forum
panike to chyba Ty masz ... jesli jestes taki pewien to polecam kontrakty - na spadkach mozesz duzo zarobic. Jesli natomiast nie jestes pewien to nie ma sensu straszyc ... U nas jutro niskie otwarcie pozniej w gore a pozniej dopiero popatrzymy na stany - to przerabiamy juz od dlugiego czasu ... wspaniale czasy dla daytraderow.
zeppelin / 2008-01-02 23:31 / Tysiącznik na forum
popieram warren. dobry klimat i normlnosc to podstawa. ludzie zaczynaja z optymizmem podchodzic do zycia i zyje sie coraz lepiej. najwięksi czarnowidze tego nie zmienia. pierwszy raz od przemian w roku 1989 jest powyzej 50% osob optymistycznie nastawionych do przyszlosci. bedzie dobrze - co nie znaczy ze akcje na gieldzie zaraz urosna - te musza czasami spadac zeby innym razem rosnac tak to juz z tym bywa
zeppelin / 2008-01-02 23:33 / Tysiącznik na forum
Na posiedzeniu KPZR towarzysz Chruszczow usłyszał, że Amerykanie byli na księżycu. Chruszczow na to: my wyślemy swoich na słońce. Któryś z towarzyszy mówi ale towarzyszu Chruszczow przecież jak ich wyślemy na słońce to słońce ich spali. Chruszczw na to: w takim razie wyślemy ich w nocy!
zeppelin / 2008-01-02 23:49 / Tysiącznik na forum
W takim razie rozumiem dlaczego starasz sie robic panike ...
zeppelin / 2008-01-11 11:16 / Tysiącznik na forum
Dlatego nie ma co sie dziwić, że kursy spadają. Dopóki fundusze nie przestaną sypać (czyt. ludzie nie przestaną umarzać) to nawet najbardziej napaleni inwestorzy nie odwroca trendu. Moim zdaniem jestesmy jednak blisko lokalnego dolka. Mysle, ze wkrotce trzeba bedzie zrobic duze zakupy...
zeppelin / 2008-01-11 11:19 / Tysiącznik na forum
To czy TFI kupuja zalezy od tego czy ktos wpaca pieniadze do TFI. Niezaleznie od ceny musza kupowac lub sprzedawac od nich zalezy tylko wybor papierow ...
zeppelin / 2008-01-11 13:02 / Tysiącznik na forum
Nie trzeba zapominac, ze jednak wiekszosc inwestujacych w 2005 i 2006 roku zarobila krocie. Teraz zechca jeszcze raz zarobic. Ci ktorzy stracili zechca sie teraz odkuć - moim zdaniem taka jest wlasnie natura ludzka. Gdyby po jednej nieudanej probie wiekszosc rezygnowala to swiat wygladalby zupelnie inaczej ...
zeppelin / 2008-01-18 21:34 / Tysiącznik na forum
Niektore z nich zbieraja sie do spadania...
falowanie i spadanie jak to ktos niedawno napisal na to nie ma lekarstwa.

Najnowsze wpisy