Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Redakcja money.pl
|
aktualizacja

Nowy głos w sprawie kredytów Polaków. "Absolutna nieprawda"

Kancelarie frankowe próbują wywołać przekonanie wśród klientów złotowych, że ich droga do unieważnienia kredytów jest taka sama jak przy kredytach frankowych. To jest absolutna nieprawda - mówi money.pl Tomasz Białek, prezes Związku Banków Polskich, podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jego zdaniem zarzuty wobec wskaźnika WIBOR to słaby argument do walki w sądzie z bankiem.
11
Podziel się:
KOMENTARZE
(11)
Bartek
8 miesięcy temu
Ciekawe co miał powiedzieć stop banksterom , opodatkować banki 80% to zaraz kredyt bedzie tani , a nie zarzynać naród i niszczyć Polska gospodarkę , bez taniego i dostępnego kredytu firmy stoją w miejscu albo upadają jak tysiące obecnie
InFlacJa
8 miesięcy temu
Dlaczego "prywatne" banki nie walczą z inflacją i gdzieś mają oprocentowanie lokat? Nie chcą dzielić się zyskiem? Przecież mogą dobrowolnie podwyższać oprocentowanie lokat (aby z rynku zebrać gotówkę), ale po co, jaki mają w tym interes, skoro w dobie inflacji zarobiły netto 15 mld zł w ostatnim półroczu na czysto czyli rdr blisko 300% ? Nie muszą i nie chcą walczyć z inflacją, ponieważ przy wysokiej mają rekordowe żniwa.
Maniek
8 miesięcy temu
Chodzi naturalnie o prezesa ZBP☺️
Maniek
8 miesięcy temu
Prezes ZNP musi tak mówić, bo to w jego interesie. Prawda jest jednak taka,że praktyki bankowe mocno zachodzą na praktyki spekulanckie i to trzeba udowodnić w sądzie,co wcale nie jest niewykonalne. Jednak kancelarie podchodzą do tematu jak do przysłowiowego jeża i nic się w tym zakresie jeszcze nie ruszyło. Trzeba czekać na kilka pierwszych prawomocnych wyroków na korzyść klientów i wtedy szarżą do ataku!
StopWIBOR
8 miesięcy temu
Obecnie raty starych kredytów są dużo powyżej rekomendacji KNF. Klient nie dostał by takiego kredytu jaki ma, bo rata nie może być wyższa od rekomendacji, czyli zdolności kredytowej. Ale nie przeszkadza to na wyliczanie raty powyżej tej granicy. Gdzie są kontrole, czy bank wliczając w umowę wskaźnik WIBOR, brał kredyt na pożyczanie, skoro z premedytacją dolicza ten wskaźnik w co miesięcznej racie? Gdzie są kontrole, czy bank powinien podnosić ratę powyżej rekomendacji KNF z dnia podpisania umowy kredytowej? Kiedy, to błędne koło doliczane, jako dodatkowe wyimaginowane oprocentowanie na hipotetycznych pożyczkach międzybankowych WIBOR, wplątane w umowy kredytowe hipoteczne zostanie zlikwidowane, a ci co ten proceder uprawiają poniosą tego konsekwencje?