Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2008-02-26 08:56 / Tysiącznik na forum
tyle ze te długi spłaca opach.... tam juz wszystko dogadal przeciez...... troche komentator chyba jest niedoinformowany do konca i nie sledzi calej sytuacji....
caabi / 2008-02-25 15:13 / Tysiącznik na forum
ale pamiętaj że to jest jednorazowy spadek zysku spowodowany odpisami. a nie działalnością operacyjną. a to różnica.
caabi / 2008-02-25 10:06 / Tysiącznik na forum
no widac strach na parkiecie ;)))))

ale co to mnie interesuje....nie patrze na cene na GPW.... systematycznie akumuluje..... tylko śledzę wyniki MSZ i perspektywy..... wyniki powinny być niezle... ale już wiemy że w 2008 będą lepsze..... skonsolidują ppinz no i będzie gites... i pewnie w 2008 też ostatecznie się roztrzygnie altus...... :))) co mnie recesja w usa.... :))))

Re: Tydzień, który poruszy rynkiem

caabi / 2008-02-25 09:34 / Tysiącznik na forum
Działając na podstawie § 5 ust 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych, Zarząd Mostostal Zabrze-Holding S.A. (Emitent) uprzejmie informuje, iż w dniu 25 lutego bieżącego roku zawarł z przewodniczącym Rady Nadzorczej Emitenta – Panem Zbigniewem Opachem umowę zbycia 240 236 sztuk akcji Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych S.A. - Holding (PRInż) po średniej cenie 12, 28 zł za jedną akcję, na mocy której udział Emitenta w PRInż wzrośnie z 52,39% do 99,44% udziałów w kapitale zakładowym PRinż oraz do 99,44 % głosów na WZA Prinż.

Nabycie akcji PRInż zostanie sfinansowane ze środków własnych Emitenta.

Kryterium uznania aktywów finansowych za aktywa o znacznej wartości jest fakt, iż w wyniku zawartej przez Emitenta transakcji zakupu akcji PRInż w dniu 25 lutego bieżącego roku nastąpiło przekroczenie progu 20% kapitału zakładowego PRInż.

PRInż jest dla Emitenta grupą kapitałową o dużym znaczeniu strategicznym, a objęcie niemal 100% jej kapitału akcyjnego – jednoznacznie potwierdza tę deklarację.

Drogownictwo, obok działalności montażowo-produkcyjnej oraz budownictwa przemysłowego i ogólnego, w okresie najbliższych trzech lat (2008 – 2010), będzie dla Emitenta działalnością podstawową, charakteryzującą się konieczną dywersyfikacją rzeczową oraz minimalizującą ryzyko rynkowe i ryzyko finansowe.

Zarząd Emitenta jest gotów podjąć i podejmie wszelkie niezbędne działania, by w jak najkrótszym czasie PRInż powrócił do ścisłej czołówki firm budownictwa drogowego w Polsce. W pakiecie działań na rzecz PRInż przewiduje się m.in. pomoc w realizacji programu inwestycyjnego, wsparcie kadrowe a także pomoc finansową przy wykorzystaniu różnych instrumentów finansowych.
caabi / 2008-02-21 14:01 / Tysiącznik na forum
na 10
caabi / 2008-02-20 10:54 / Tysiącznik na forum
jak takie artykuły się już pojawiaja..... to jesteśmy bardzo blisko dna..... ja tam obecnie akumuluje wybrane papiery.. i dokupuje fundy akcyjne..... :))) czy dobrze.... się okaze
caabi / 2008-02-18 11:19 / Tysiącznik na forum
moim zdaniem... jeśli koleś jest dobry.... to niech się tym zajmuje..... wiek wcale nie świadczy ani o wiedzy ani o doświadczeniu...... tak o doświadczeniu też nie.... bo można siedzieć i nic nie robić.... lata lecą a taki ktos pozniej powie... no jak w MF pracuje od 25 lat.... jestem doświadczony... :))))
świeża krew jest potrzebna.... tylko niech chłopak ma wsparcie..... i dobrych doradców.... napewno do profesorków się będzie zwracał o pomoc..... spokojnie.... młody ambitny... takich potrzeba....
caabi / 2008-02-18 10:22 / Tysiącznik na forum
no przydało by się..... ładną mają marże na sprzedaży.... ale jak by poszedł przychód znacząco do góry... wraz z przejęciami i wiekszą ofertą.... no było by miło... ja i tak czekam na 5 zł... ;))) w piątek jesszcze dobierałem..... :)
caabi / 2008-02-18 10:09 / Tysiącznik na forum
no też czekam..... needle chyba trzeba poprosić ;)))
caabi / 2008-02-15 09:51 / Tysiącznik na forum
zobacz lubawę.... jaką mają rentowność i dynamike zysku netto.... c/z 7.40.
w kolejnej hossie to będzie gwiazda......
caabi / 2008-02-14 11:10 / Tysiącznik na forum
ja dobierałem po jeszcze po 5.96 jakiś czas temu.... i dalej czekam...... ;))))) po co się szarpać..... :))
caabi / 2008-02-13 17:30 / Tysiącznik na forum
miałem to samo ;))))
hehehehe ale spoko.... niech przebije 12 zł..... mam nadzieje ze jeszcze w tym miesiącu.... bo zaczelo się coś dziać... mam na mysli obrot i wymiany..... moze OFE dobierają..... albo jakis TFI się pakuje..... no nie wazne.... wazne ze kurs systematycznie do góry... :)
caabi / 2008-02-13 12:07 / Tysiącznik na forum
BIO, MSZ, LBW, Swissmed, HTL, STX, PKN, PETROL, BRE, KGHM.....

no i w mniejszym udziale.....ECHO i BUDIMEX.....
to taki moim zdaniem dobry portfel na 2-3 lata..... oczywiście do dorzucenia kilka spolek z branzy detalicznej typowo... choc LPP juz za drogie moim zdaniem....... a pozatym patrz na c/z jest duzo spolek z tym wskaznikiem jeszcze ponizej 10

Re: Inflacja Wielkiej Brytanii wskazówką dla stóp procentowych

caabi / 2008-02-11 14:47 / Tysiącznik na forum
kurde.... nie uśredniłem lubej po 0.90..... ale dałem ciała.... no nic... i tak czekam na 3 zł :))))) ale fajnie patrzeć na nią jak tak mocno rośnie;))
caabi / 2008-02-08 10:12 / Tysiącznik na forum
problem tylko taki..... że możejki zaczynają przynosić zysk od tego kwartału...... i to nie mały.... ok 300 mln zł.

Najnowsze wpisy