Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2007-10-12 14:59 / Tysiącznik na forum
no i tylko to mnie martwi... .bo jak by poszła up 45% to bym miał mniejsze obawy niż obecnie.. :)))) naprawdę....

Re: Spadło ciśnienie i indeksy

caabi / 2007-10-12 19:28 / Tysiącznik na forum
witam, pytanko aby się upewnić ....... w naszych DM kupowane akcje w róznych cenach...... podczas sprzedazy ich czesci są rozliczane go podatku metodą FIFO czy LIFO ?? z tego co udało mi się wyczytać to FIFO.... ale chcąc się upewnić..... zapytałem. :)))))

Re: Spadło ciśnienie i indeksy

caabi / 2007-10-12 20:31 / Tysiącznik na forum
NIE SPODZIEWAŁEM SIĘ ŻE AŻ TAK TUSK POJEDZIE PO KACZYŃSKIM........ naprawdę nie spodziewałem się... i tu muszę przyznać iż tusk pokazał że jest lepszym politykiem ....
kaczor już nie wie co mówi....

NO COMMENT

caabi / 2007-10-12 21:16 / Tysiącznik na forum
Od początku zdecydowaną przewagę uzyskał Donald Tusk. W kolejnych minutach dystans między liderem PO a urzędującym premierem powiększał się.

W ostatniej minucie debaty wyniki wyglądały następująco:
Jarosław Kaczyński - 19 proc.
Donald Tusk - 71 proc.
Jest remis - 3 proc.
Nie wiem - 7 proc.

W ciągu godziny głos oddało ponad 14 tysięcy Czytelników serwisu Wiadomości Onet.pl.
caabi / 2007-10-12 21:17 / Tysiącznik na forum
moim zdaniem i wielkim marzeniem było aby pis nie zdobył wiecej niz 15% glosów a PO ponad 40% to pokazało by że jadnak wiekszość polaków chce aby w tym kraju coś pozytywnego się działo ...
caabi / 2007-10-12 21:26 / Tysiącznik na forum
tomoku..... ja jestem polakiem.... i jeśli mnie nie interesuje polityka to nie zwalnia mnie to z obowiązku głosowania w wyborach.... zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniem.... jeśli Ty nie masz zamiaru na nikogo oddać swojego głosu, z uwagi na to że obecny spór polityczny Ci się nie podoba to jest Twój wybór... ale uszanuj mój wybór.... to myślę tyle w tym temacie
pozdrawiam.
caabi / 2007-10-12 21:34 / Tysiącznik na forum
niepokój się pisze
caabi / 2007-10-12 21:39 / Tysiącznik na forum
nie masz za co mnie przepraszać bo ani trochę mnie nie uraziłeś... naprawdę ;)))

sam jakiś czas temu byłem obojętny wobec polityki i byćmoże byłbym dalej gdybym na pewne sprawy nie zaczął patrzeć inaczej..... mówiąc o tym że głosowanie lub nie jest twoim wyborem, do niczego Cię nie namawiam i też szanuję twój wybór....
a czemu miałbyś nie pisać o polityce ?? jeśli uważasz że cała polityka to bagno i wszyscy są do D*py to pisz o tym i swoje emocje wyrażaj kiedy tylko masz na to ochotę ;))))

ps. ale jak wygra pis to nie wiem czy będzie można o nich krytycznie mówić w TVP lub pisać w wielu gazetach więc po części twój głos wrogości do władzy może zostać ograniczony....
caabi / 2007-10-12 21:43 / Tysiącznik na forum
i tu właśnie widać nie obiektywizm.... bo gdy niezależnie niemanipulowane sondaże internetowe pokazują że kaczyński przegrał z kretesem to TVP uroczyście oświadcza zwycięstwo... i odrazu przygotowana mównica i wielka konferencja i propaganda niby sukcesu.... to właśnie są wolne media....
i teraz taka chora osoba, w starszym wieku która nie przełącza kanałów wogóle bo w swoim telewizorze ma TVP1 i 2 tylko staje się zwolennikiem pis, tak właśnie pan prezes zdobywa głosy ludzi ..... i to mnie boli najbardziej brak bestronniczności tego nie było nigdy w naszym kraju po 89 roku

Re: Spadło ciśnienie i indeksy

caabi / 2007-10-12 21:47 / Tysiącznik na forum
Kto wygrał debatę?
Jarosław Kaczyński 15%
Donald Tusk 82%
Był remis 1%
Nie wiem 2%
to tak na zakończenie :) sonda onetu oddanych ponad 30 tys glosów

DO SAMURAJA

caabi / 2007-10-13 07:23 / Tysiącznik na forum
witam, przeczytałem Twoje wczorajsze wypowiedzi na temat debaty i samego pisu i z żadną z nich nie mogę się pogodzić ani przyjąć do wiadomości..... otóż:
Po pierwsze.... mówisz że to PIS dał pielęgniarkom podwyżki... że to dzięki pisowi mamy większe pensje, napływają do nas inwestycje.... oraz co najbardziej obłudne mamy wzrost gospodarczy..... takie twierdzenie przekreśla Cię jako człowieka znającego podstawy cyklu koninkturalnego i zasad makroekonomii....... sprawa przedstawia się następująco.......proces ten rozpoczał się 5 lat temu a wtedy nawet takiej parti jak pis jeszcze nie było..... to wtedy zaczeli u nas inwestorzy zagraniczni rozpoczynac inwestycje to wtedy przedsiębiorczy polacy nie tylko wyprowadzali pieniądze ze woich firm ale zaczeli zatrudniac wiecej ludzi do pracy aby rozwijac swoje przedsiębiorstwa, to wtedy zagraniczne koncerny postanowily u nas budowac fabryki i inwestowac w inne galezie gospodarki.... to wejscie do UE rozbujalo ta maszynę dopłaty wszelkiego rodzaju do rolnictwa szkolnictwa dróg itp.... to wszystko spowodowalo iż cały kraj zaczał iść do przodu..... i teraz mamy rząd pisu który nie zrobił nic..... w momencie gdy mamy nadwyżkę budrzetową nalezy stworzyc budzet zadaniowy ograniczyc wydatki socjalne to jest jedyny moment gdy jest to naprawde mozliwe bo nie zaszkodzi znaczaco ludziom.... jesli stracimy ta szanse kolejna pojawi się najwczesniej za 10 lat (nasz PKB zacznie zwalniac... następnie recesja i inflacja wzrost bezrobocia itp) z tego nalezy sobie zdawac sprawe ze gospodarka jest jak organizm i jesli nie damy oddechu tej gospodarce, poprzez stymulacje jej rozwoju, obnizenie podatków, cięcia w budrzecie, redukcje długu publicznego i inne proponowane przez PO lub liD zmiany to za jakis czas obudzimy sie w kraju gdzie w słowacji będzie tak jak obecnie w niemczech a my dalej będziemy jak ta biedna ukraina, czy romunia.... czy naprawde tego chcecie ??? pomysl o swoich potomkach..... daj im ta sznase aby mogli miec lepiej niz ty masz obecnie.
co do postawy PO są wybory tusk zdaje sobie sprawe ze nie moze powiedziec zlikwiduje armie urzedników (bo traci 500 tys głosówsamych urzedników i ich rodzin) nie moze powiedziec zlikwidujemy krus - bo rolnik zarabia 1 mln zł a nie placi podatku ?? albo skladke 100 zł ?? ma dotacje z ue dofinansowanie kredyty gospodarcze w SKOKACH BGZ itp z oprocentowaniem 1% ?? to jest niesporawiedliwe. i to się zmieni ale nie moze o tym mowic bo cała wies ze strachu zaglosuje na pis, wielka reforma finansów publicznych pisu... nie zrobili nic, dlaczego jak ktos ma pensję 2000 zł brutto to na reke otrzymuje około 1400 zł ?? czy to jest sprawiedliwe aby 30% pensji mu zabierano ???
i najwazniejsze służba zdrowia..... to trzeba sprywatyzować... samuraju może nie chorujesz i nikt inny z twojej rodziny... ale znam wiele sytuacji gdy człowiek jest upokazany przez lekarzy i całe to otoczenie - tam jest korupcja i wyzysk .....
przykład Lekarz ze szpitala ma prywatna klinike przychodzi do niego pacjet na badania..... lekarz mowi niech pan przyjdzie do mojej kliniki... gosc kasuje 100 zł robi badania na sprzecie ze szpitala.... kasa do kieszeni...... taki lekarz w szpitalu olewa ludzi w swojej klinice jest mily i zawsze chce pomuc (bo bierze za to kase) to takie zasady gospodarki rynkowej tworzą system nie na siłe jak to mowi kaczor ..... solidarny.... to system który własnie utrzymuje korupcję.....
na potwierdzenie tego podam przykład w polsce powrzechny i zwiazany z nasza GPW.... zobacz jak sie na legalu wyciaga kase z słuzby zdrowia bo poki jest to sito bez dna to ile by tam nie wrzucił czy 10 mld czy 20 nic to nie da te pieniadze nie pojda nigdy do ludzi.... oto mój przykład....

jest sobie szpital i jego dyrektor.... co rocznie zadłuza się na 5 mln zł....... jak przychodza pieniążki z budżetu to ten dyrektor wpada na pomysl aby otworzyć spółkę która będzie się zajmowała odzyskiwaniem wierzytelności od szpitala... na poczatek jego szpitala.... i teraz tak jest szpital winny 10 firmom pieniążki i pan dyrektor sprzedaje dług 1 z firm swojej spółce ta spolka dzwoni do kontrachenta i mówi szpital ten i ten jest panu winny 1 mln zł tak ??? wiec by odkupimy ten dług w zamian za 25% od tej kwoty zgadzacie się?? W firmie ocywscie sie zgadzaja bo odzyskają 750 tys zł. no więc dyrektor wypłaca 1 mln zł do tej spółki 750 tys zł oddaje firmie ktorej de facto byl winny a 250 tys zł ma dla siebie ..... i tak m. in sie wyciaga kase na potege... przychodzi kontrola i co i dyrektor spłaca długi... stara się jak moze.... i uwierz mi wystarczy mu przy tym stołku pobyć 1 rok i jest ustawiony na całe zycie.... i co ciekawsze zobacz na nasza GPW.... i na spółke MAGELLAN..... oni się własnie czyms takim zajmują..... kupują dlugi szpitali.... i takie firmy jak ta będą dunkcjonowaly do poki będzie coś takiego jak NFZ.... pomysl tylko ile nakradli od 92 roku pomnóż sobie to nie tylko przez lata ale takeze przez ilosc szpitali.... to jest prawdziwa korupcja.......... ja nie wiem że ludzie tego nie widzą.... ps. i zobacz dyrektor jest ok bo spłaca przeciez długi.... ale nikt mu nie zarzucic czemu jego dlugi kupuje akurat ta i ta firma bo firma która chce odzyskac swoja kase jest zadowolona bo ja w czesci odzyskuje....

no a to jest tylko wierzchołek góry lodowej.... bo takie jakie tam latają łapówki i inne przekrety to mała głowa.... a kaczyński weiekszając dotacje tylko dorzuca tym ludziom do koryta...
ps. na GPW sposród 350 spółek takich jak opisałem powyżej... które tym się zajmują jest już 5 to chyba tylko potwierdza teze..... a zobacz ile jest o ktorych nie wiemy... takich małych zwykłych spółek zoo ......
to tak do przemyslenia czy słuszne jest pakowanie kasy w sluzbe zdrowia czy lepiej byy było to wszystko prywatyzowac
caabi / 2007-10-14 21:00 / Tysiącznik na forum
hej, słuchajcie proszę was o pomoc... chodzi mi o wyrażenie waszej opinii na temat budowy portfela (longterm) typowo inwestycyjnego a więc nie majacego nic wspólnego z kupowaniem na DT itp... tylko systematycznie dokupowanie akcji spółek raczej przyszłościowych....
proszę o ewentualne sygestie zmiany wymiany wyienionych spółek
1. BIOTON.
2. HTL STREFA
3. ECHO
4. LUBAWA
5. NETIA
6. STALPROFIL
---------------------------
co sadzicie o ww. spółkach czy coś jeszcze wg. was jest godnego polecenia ?? mam na myśli perspektywy rozwoju, siłe w branzy i inne czynniki korzystnego zakupu np c/z itp..... z góry dzięki za pomoc....
caabi / 2007-10-14 21:11 / Tysiącznik na forum
nie no mówię o spółkach które w swoich poczynaniach są liderami bądz mają szanse nimi zostać i tym samym inwestowanie w te akcje moze przyniesc duze zyski w perspektywie dlugoterminowej.... a kolega tu mi z energopolem smieciowym wyjezdza :)))))))))
caabi / 2007-10-14 21:12 / Tysiącznik na forum
pedro zapytam Ciebie jak ty to widzisz ??? bo coś i JPN pisałeś.... chyba sie szykuje wybicie górą no nie ??
ps. moim zdaniem w tym roku bedzie rajd swietego mikołaja... i to dobry :)))
caabi / 2007-10-15 08:37 / Tysiącznik na forum
jesli chodzi o magne..... dopiero sie zaczyna .... jeszcze typowej windy nie było... chyba ten tydzien to bedzie wiekszy UP zobaczymy

Najnowsze wpisy