Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2007-10-17 12:44 / Tysiącznik na forum
oj zobaczymy..... ciemny lud pojdzie na pis jak zwykle ale im wieksza frekwencja to tym wieksza porazka pisu... bo młodzi zaczeli się interesowac co się w tym panstwie wyprawia.. i wielu z nich pojdzie na wybory.... i napewno wiekszosc nie zagłosuje na pis

TO JEST TA WASZA ZŁA I NIEPOTRZEBNA PRYWATYZACJA

caabi / 2007-10-17 12:56 / Tysiącznik na forum
Po Okrągłym Stole i wyborach 1989 roku Polska weszła w okres transformacji wolnorynkowej. Aby sprostać światowej konkurencji kolejne rządy (Ministerstwo Skarbu Państwa, utworzone 1 października 1996) rozpoczęły ogromną akcję prywatyzacji. Przyjęła ona trzy formy:

* prywatyzacja kapitałowa
* powszechne uwłaszczenie – własność otrzymali wszyscy obywatele (patrz: Program Powszechnej Prywatyzacji)
* prywatyzacja bezpośrednia

Największe prywatyzacje miały miejsce w latach 90. XX wieku. W niektórych latach sprzedawano mienie wartości większej niż 10 mld złotych. Niestety wszystkie rządy zamiast inwestować np. w budowę autostrad, wydawały dodatkowe pieniądze na utrzymanie nierentowych państwowych "molochów" oraz "cele społeczne".

Prywatyzacja w Polsce często wiązała się ze sprzedażą mienia zagranicznym właścicielom. Największe polskie firmy jak monopolistyczny operator telekomunikacyjny, czy wiele banków trafiło w "obce" ręce. Mimo protestów populistycznych polityków okazało się, że z wyjątkiem polskiego telekomu prywatyzacje poprawiły efektywność i jakość usług. Jednak zawsze zmiana własności oznaczała zwolnienia nadmiarowych pracowników. Sprywatyzowane firmy znacznie podnosiły swoją wydajność, przez co nie potrzebowały już tylu rąk do pracy. Dzięki restrukturyzacji nowe prywatne przedsiębiorstwa przetrwały na rynku, ale kosztem wzrostu bezrobocia. Sprywatyzowane sektory gospodarki zaczęły osiągać zyski i wpłacać do budżetu podatki. Przedsiębiorstwa, które pozostały państwowe przynosiły najczęściej straty, które musieli pokrywać wszyscy podatnicy. Odrzucenie prywatyzacji zmniejszyłoby wzrost bezrobocia, ale Polska zatrzymałaby się w rozwoju i pogrążyła w recesji. Taką drogą podążyły niektóre z krajów postkomunistycznych, jak Białoruś.

ostatnie zdanie wymownie daje do myślenia..... chcecie być jak Białoruś ?? i kaczyńskiego jak łukaszenkę ?? już media publiczne są stronnicze... tak to się zaczeło na białorusi... zaraz znajde jakieś opracowanie i wkleje bo 15 lat temu tak samo się zaczeło u nich.... od walki z korupcją i :wyższością rządów partii nad dobre społecznym"
caabi / 2007-10-17 13:00 / Tysiącznik na forum
masz już w głowie poustawiane tego już się nie uleczy....
nie będę odnosił się do Twoich argumentów bo nie ma to sensu i tak ich nie zrozumiesz.

OTO KRÓTKA ALE TREŚCIWA HISTORIA JAK Z PAŃSTWA DEMOKRATYCZNEGO BIAŁORUŚ STAŁA SIĘ PAŃSTWEM JEDNEGO CZŁOWIEKA

caabi / 2007-10-17 13:03 / Tysiącznik na forum
A. Łukaszenko
W 1991 popierał puczystów Janajewa przeciwko legalnemu prezydentowi ZSRR Michaiłowi Gorbaczowowi. Opowiadał się zdecydowanie przeciwko likwidacji Związku Radzieckiego, zwolenników niepodległości Białorusi nazywając zdrajcami i agentami imperializmu. Jako jedyny deputowany Rady Najwyższej BSRR głosował przeciwko ratyfikacji układu białowieskiego z 8 grudnia 1991.

W latach 1991-1994 pełnił dalej funkcję deputowanego do Rady Najwyższej, zasłynął z bezpardonowej walki z prawdziwą i wyimaginowaną korupcją na szczytach władzy. W lipcu 1994 wybrano go na prezydenta Białorusi. W pierwszej turze zdystansował kandydatów niepodległościowych: Stanisława Szuszkiewicza i Zianona Paźniaka, w drugiej rundzie uzyskał 80% głosów wygrywając z premierem Wiaczasłauem Kiebiczem. Zbiedniałą część społeczeństwa Białorusi przekonał do siebie obietnicą zakończenia tzw. złodziejskiej prywatyzacji, rozliczenia afer gospodarczych z lat 1991-1994 oraz zacieśnieniem związków politycznych i ekonomicznych z Rosją.
caabi / 2007-10-17 13:05 / Tysiącznik na forum

zasłynął z bezpardonowej walki z prawdziwą i
wyimaginowaną korupcją na szczytach władzy


to teraz kaczyński.... nie chcę myśleć i dewagować czy jego losy będą podobne jak w przypadku łukaszenki... mam nadzieje ze 21.XI zakończy się ten burdel
caabi / 2007-10-17 13:07 / Tysiącznik na forum
NO I OBAJ MACIE RACJĘ. więc czemu głosujecie na pis który nie sprywatyzuje nic bo się boi tego. tu trzeba odwagi i zdecydowania i przede wszystkim umysłu i wiedzy do podejmowania dobrych decyzji prywatyzacyjnych...
więc ponawiam pytanie czemu nadal popierasz pis ?
caabi / 2007-10-17 13:09 / Tysiącznik na forum
samuraju na naszych oczach dzieje się historia... czy myslisz ze jak łukaszenka w białorusi wlaczył z korupcją to ludzie wtedy mieli takie obawy ze moze zostac dyktatorem ?? oczywiście że nie ...... ja trochę o historii współczesnej i gospodarcze czytałem, i stawiam taką tezę że kaczyński dąży do tego aby stwozyc ustruj totalitarny.... bo on wie że tylko on ma rację i robi dobrze.... te cechy sa cechami dyktatorów.
caabi / 2007-10-17 13:10 / Tysiącznik na forum

zbiedniałą część
społeczeństwa Białorusi przekonał do siebie obietnicą
zakończenia tzw. złodziejskiej prywatyzacji, rozliczenia afer
gospodarczych z lat 1991-1994 oraz zacieśnieniem związków
politycznych i ekonomicznych z Rosją.


WIDAĆ ŻE CIEBIE PRZEKONAŁ KACZOR.
caabi / 2007-10-17 13:12 / Tysiącznik na forum
i zapomniałem dodać że to jest oczywista oczywistość :)
caabi / 2007-10-17 13:16 / Tysiącznik na forum
nie wysilaj się do fanów pisu to nie dotrze... byś pokazał na kartce by nie potrafili przeczytać, powie kaczor w tv--- wiedza wszystko.
ps. ciekawe czy jak inwestują w swoje spółki to też nie patrząco przynosi zysk a co stratę.... skoro to zadna róznica....

ps sław zerknij na spółke Magellan... to tak w temacie służby zdrowia.... w normalnym kraju taki spółki nie mogą powstać... ale u nas ?? u nas wszystko jest możliwe, kupować długi szpitali i sprzedawac je kontrahentom.... poprzez przekupywanie przezesów dyrektorów samorządów, szpitali itp.... ręce opadają....
caabi / 2007-10-17 13:21 / Tysiącznik na forum
samuraju napisałem Ci czemu delikatnie się z tego wycofali...... aby pis nie miał powodu aby tego pomyslu obzycic blotem.... choc i tak to zrobił (mam na mysli reklamę z tym jak ktoś dzwoni na pogotowie) takie sytuacje nie mogą miec miejsca ale oni poprsotu graja na uczuciach ludzi którzy nie maja swoich pogladów na jakies tematy... dlatego takie poparcie maja.... ludzi z niskim wyksztalceniem
(nie odnoszę się do Ciebie bo wiem że ty cenisz pis za walkę z korupcją) choć sam mam inne zdanie w tym temacie
caabi / 2007-10-17 13:29 / Tysiącznik na forum
tak. i to ogromną.... jestem jak kaczyński.... jade równo po wszystkich.... dla zasady !!!
caabi / 2007-10-17 13:30 / Tysiącznik na forum
brawo samuraju.... ale i tak jesteś po ciemnej stronie mocy :)))))
caabi / 2007-10-17 13:35 / Tysiącznik na forum
a co już czekasz na magnie ?
caabi / 2007-10-17 13:36 / Tysiącznik na forum
ciemnogród nic wiecej :(( żal mi ciebie zbig jak masz takie rzeczy w głowie

Najnowsze wpisy