Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2007-10-15 15:42 / Tysiącznik na forum
zasada D+3 czyli akcje które kupisz do 30 paź włącznie dadzą Ci prawo do dywidendy. (a przyznanie dysidendy jest 5 list. z uwagi na właśnie ww. zasade D+3) a więc obcięcie kursu (odjęcie dyw od kursu akcji nastąpi 31. pazdziernika... a sama wypłata dywidendy 20 listopada czyli szybko w sumie... trzeba się liczyć z tym że od kursu zostanie odjęta kwota 2,17 zł a na toje kont wpłynie dyw. z kazdej akcji 1,75 (po odjęciu podatku) a więc jeśli brałeś akcje po 11 zł to cena jak dojdzie do 13 zl to oplaca ci się ta dywidende brac.... no chyba ze jestes pewien ze pozniej bedzie roslo dalej pod wykup własny akcji po 17.50 to smialo zostaw i czekaj..... ale to twoje decyzja ja zobacze po ile będzie 39 pazdziernika i wtedy podjeme dec.
mam nadzieje ze pomogłem
caabi / 2007-10-15 15:43 / Tysiącznik na forum
29 paz miało być :)_)_
caabi / 2007-10-16 09:27 / Tysiącznik na forum
a jak myslisz odbije dziś ??

Re: Co się odwlecze...

caabi / 2007-10-16 09:37 / Tysiącznik na forum
pedro gdzie wsparcie na jenie ?? bo coś dziwnie to wygląda :((

Re: Co się odwlecze...

caabi / 2007-10-16 14:24 / Tysiącznik na forum
Pytanko co byście polecili do kupna... .ale zaznaczam że mam na myśli tylko spółki fundamentalne w stylu Echo Lubawy Most Zabrz Htl Bioton Stalprofi..... cos w tym stylu.....
co byście polecili ?? jakąś perełkę z niskim C/Z i dobrymi perspektywami macie na oku ??
z góry dzięki za podpowiedź.
caabi / 2007-10-17 08:49 / Tysiącznik na forum
Ken ale nie sposób nie zgodzić się z tym że kasa która wyparowała z USA poszła gdzie indziej.... m.in do nas (co widać po kursie PLN do EUR i USD) obligacje w USA nie zebrały tej kasy może inne papiery dłużne w innych krajach... ale duża część tych pieniędzy poszła na Emerging Markets.... moim zdaniem nie ma co panikować taka korekta jest zdrowa.... wole 2 sesje wzrostowe a 1 spadkową .... aby nie przeżywać tego co mialo miejsce w sierpniu.... przepływ kapitału jest tak swobodny w obecnej chwili że naprawdę ciężko ustalić czy ten odpływ z USA to zwykłe wyciągnięcie kasy z giełdy i ulokowanie w bezpieczne papiery czy poprostu zmiana miejsca inwestycji w akcje.
pozdrawiam.
caabi / 2007-10-17 08:50 / Tysiącznik na forum
no nie do końca sław.... bo jeszcze CBA napewno coś nagłośni założę się że w ostatni dzień przed ciszą wyborczą czyli w Piątek... ehhhh naprawdę bym chciał aby wygrała platforma, pis trzeba odsunąć od władzy.... poprostu trzeba
caabi / 2007-10-17 08:51 / Tysiącznik na forum
intel wczoraj szedł +2% jak patrzyłem o 19 to mysle ze raczej dobre

Re: Bez znieczulenia

caabi / 2007-10-17 09:12 / Tysiącznik na forum
Ilu facetów w jego wieku mieszka z mamusią? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma auta? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma "prawka"? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma konta bankowego? - Niewielu.

Ilu facetów w jego wieku nie ma żadnego majątku? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma więcej niż 165 cm? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma żony lub dziewczyny tylko ma kota? - Bardzo, bardzo niewielu



Dlaczego facet, który swoim podejściem do życia i zachowaniem reprezentuje niewielu, ma być twoim premierem?

Ile ludzi powinno zagłosować na Jarosława? - Niewielu.



Idź na wybory i nie bądź jednym z niewielu ;)

Re: Bez znieczulenia

caabi / 2007-10-17 09:20 / Tysiącznik na forum
Cięcie proponowane przez partię Donalda Tuska zostawiłoby w kieszeniach obywateli i firm prawie 700 mln zł rocznie. Biznes popiera pomysł.
Podobna tematyka

89 proc. pracodawców chce niskich podatków bez ulg i zwolnień
PO będzie dążyć do obniżenia podatków

Na ostatnie dni kampanii wyborczej Platforma Obywatelska szykuje mocny strzał podatkowy. W tym tygodniu ma zaprezentować „Pakiet 200” — listę 200 parapodatków i opłat, które obiecuje zlikwidować. Jeśli oczywiście dojdzie do władzy.

Pod nóż mają pójść m.in. ważne dla firm i inwestorów opłaty za pozwolenia budowlane, telekomunikacyjne, elektroenergetyczne oraz za zaświadczenia z urzędów skarbowych. Zwykłych obywateli PO kusi likwidacją daniny za wydanie dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, tablic rejestracyjnych, a nawet sporządzenie aktu małżeństwa (patrz lista na str. 5).

link zobaczcie w PB
caabi / 2007-10-17 09:24 / Tysiącznik na forum
jest kampania wyborcza ?? jest to mogę pisać co chcę.....
a jak pis nadaje akcje..... dziadka z werhmahtu i inne to jest ok tak ?? to wtedy nie udarza w dogność osobistą ?? jak mówi do prof. Bartoszewskiego że kłaniał się w pas to nie uderzył w jego godność i honor ?? NAJPIERW ZOBACZ KOMU KIBICUJESZ A PÓŹNIEJ ZWRACAJ MERYTORYCZNE UWAGI.
jak chcesz to możemy pogadać merytorycznie, o wczorajszej konferencji CBA chociażby... no powiedz mi jakie merytoryczne były przesłanki aby to ujawniac 4 dni przed wyborami.... (pamiętajmy o tym że w tym samym czasie pis zwołał konferencje prasową a dzień wcześniej w teraz my kaczyński mówił o tym że ta sprawa powinna być bardziej nagłościona - sprawa sawidzkiej) no pokaż swoje merytoryczne argumenty ??
caabi / 2007-10-17 09:35 / Tysiącznik na forum
przypomnę że sawicka i kolo z który mrozmawiała nie są w PO i nie możesz na nich zagłosować bo zostali wycofani z list wyborczych .... coś jeszcze w tym temacie ??
ps. w kazdej z partii znajdziesz ludzi którzy biorą łapówki ale nie jest CBA od tego żeby być urzędem wykorzystywanym do walki z politycznymi przeciwnikami.... wyobrażasz sobie sytuacje po wyborach wygranych przez platforme ze co chwile cos kombinuja na partie kaczynskich na cymanskiego i innych i co myslisz ze na nich by nic nie znalezli.... pierwszy do odstrzalu leci edgar za nieuzasadniona budowe dworca we Włoszczowej.... przetarg pewnie ustawiony itp.... przeciez to oczywiste... chcesz to glosuj na nich.... to twój głos... tylko się zastanów zanim go oddasz....

Re: Bez znieczulenia

caabi / 2007-10-17 09:44 / Tysiącznik na forum
PRAWDZIWY WAŁEK W TYM RZĄDZIE był z informatyzacją państwa.... nie zrobili tego choć ustawy są podpisane... a wiecie co daje ta ustawa ???
oszczędności w kwotach około 10 mld rocznie... a dlaczego.... a no wyobrazcie sobie że idziecie do jakiegoś urzędu... po zaświadczenie po prawojazdy czy cokolwiek innego... i nie musicie biegać od kasy (aby uiscic opłatę) do kolejnego okienka po znaczki skarbowe, czekać w kolejce 3 godziny aby wkoncu dowiedziec sie ze jeszcze czegos tam nie załatwilismy.... wszystkie sprawy podkreslam WSZYSTKIE załatwiamy w 1 okienku i w 1 urzędzie, i jeden pracownik jest w stanie załatwic wszystkie dokumenty itp... mielismy wejsc w system EDI dzieki któremu armia urzedników nie będzie już potrzebna.... dzięki czemu koszty funkcjonowania ZUS czy US będą wiele wiele niższe... pracownicy tych urzędów będą zarabiać dużo bo nie będzie ich tak wielu jak obecnie... służba zdrowia to też problem ogromny ale medialny... dlatego poruszany czesto i oklepywany.... ale ta sprawa jest najważniejsza.... PO ma to w swoim programie i wierzę że oni to wkońcu wprowadzą... to funkcjonuje we wszystkich krajach UE... dlatego np a anglii wszystko się załatwia zakłada firmę itp w 1 okienku...
wyobrazcie sobie rozliczanie podatków i załatwianie spraw urzedowych poprzez maila.... najzwyczajniej w swiecie zadnyk kolejek... wysyłasz maila, otrzymujesz odpowiedz np ze mozesz juz odebrac dowód odbierasz i po temacie... i wiele wiele innych rzeczy..... ehhhh to musi wkońcu się zmienić.... i nie zrobi tego pis... bo będzie się bał oglosić przetarg..... chociażby dlatego zastanówcie się... czy chemy iść do przodu czy stać w miejscu i ogladac konferencje kamińsiego co 2 dni
caabi / 2007-10-17 09:51 / Tysiącznik na forum
o tym właśnie mówię ludzie którzy naprawdę mają o tym pojęcie jeszcze są w tym kraju i są w stanie to zrobić.... ale jeśli przykład i chęć nie pójdzie od góry to nigdy tego nie zrobimy... dlatego polski poprostu nie stać na kolejne zmarnowane 4 lata poprzez rządy ludzi którzy nieświadomie co prawda ale poprostu nokałtują naszą gospodarkę...... i niszczą wszystko co wiąże się z rozwojem i zmianami które w tym kraju są potrzebne.
caabi / 2007-10-17 10:01 / Tysiącznik na forum
człowieku źle trafiłeś Ci powiem bo pracowałem przy wdrożeniach tego systemu w urzędach właśnie.... urzędnik zawsze Ci powie że to nie realne ale pierwsze testy sama funkcjonalność i poziom zmian tak zaskoczyły że przy delikatnych rachunkach liczba urzędników w pierwszych 3 latach spada o 50% !!!!! nie mów mi o tym jak wyglada praca urzędnika bo moja luba pracuje także w urzędzie... jak sama mówiła nie da się zlikwidować etatów pracy za dużo ludzie będą potrzebni kolejni.... i wystarczyło że przynieśli 10 komputerów postawili mainframe, zrobili baze danych w głupim akcesie.... program do obsługi i rejestracji poczty przesyłek, wszelkich dokumentów wychodzących, rejestracja podejmowanych spraw, wglad on line zadnych zatorów itp.... i w miejscu w którym nadal pracuje w pokoju w którym niedawno siedzialo 25 pań !!!!! obecnie jest 7. więc nie okłamuj siebie samego i nie próbuj mnie wciskać takiego kitu.... jak nie masz wiedzy w tym temacie to nie mamy o czym rozmawiać.

Najnowsze wpisy