Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

Re: GPW: WIG20 powtórzył scenariusz

caabi / 2008-07-08 22:58 / Tysiącznik na forum
witam wszystkich... to co prawda moja pierwsza bessa ale już mnie nauczyła wiele... nie pisze dużo.... bo analzuje zachowania na forach..... co do sytuacji marko.... wiecie co... jest naprawde kicha ale..... giełda dyskontuje przyszłośc i sam nie licze na to ani wy nie liczcie że będą dane inflacja spada pkb rosnie i wtedy będziemy kupowali... o nie tego nie będzie... trzeba kupować już teraz...... kurde nie będę podawał przykładów bo lotos to już jest chyba masakra.... sprzedają wszyscy po tak niskich cenach już nie myśląć tylko chcąc wyjść z rynku... ja do tego podchodze tak..... Kupiłem po to żeby sprzedać drożej i nie kupiłem na 2 tyg... tylko wierze w swoje spółki i czekam na ten moment jak będą przewartościowane to wszystko... możecie się śmiać ale lubawe zbieram już o od 2,50 htl od 10 zł a MSZ od 12 zł.... i obecne ceny mam dużo dużo niższe... ciesze sie jak spada..... naprawde bo nie patrze jaki jest teraz minus.. tylko na rozwój spółek... tak chciałem to napisać... możecie krytykować moje podejście i taktyke... ale tak sobie założyłem i teraz tylko akumuluje nadal... a jak kto woli uśredniam w dół ;)))) pozdrowionka dla wszystkich..... obyśmy mogli w tym samym gronie pogadać na szczytach za jakieś 5 lat... bo tak sezonowością się teraz będę podpierał i cyklami produkcyjnymi jak ktoś ciekawski jest....... stawiam na to że jeszcze będzie jedna fala w dół i to mocna.... ale z wyższych poziomów i dużo niżej niż dziś nie powinno być.... ale zobaczymy tak czy inaczej.... kiedy akumulować i zbierac po taniości jak nie teraz..... :)))))))))
caabi / 2008-07-08 23:01 / Tysiącznik na forum
wyniki fundów po dzisiejszej sesji będą jutro.
pozdr
caabi / 2008-07-08 23:11 / Tysiącznik na forum
:)))
wiesz co .... maj 2006 mnie nauczył skutecznie że nie warto szukać górek i dołków .... bo wtedy człowiek czyta fora... komentarze giełdowe z każdym dniem i nie potrafi się zdystansować a co gorsza trzymać się ustalonej stretegii... przezyłem to na własnej skórze i drugi raz tego błędu nie poprełnie... np... po co mam sprzedawać MSZ teraz jak za chwile może odbić na 9czy 10 zł i już będę zarobiony..... choć za mniej niż 18 zł nawet nie mam zamiaru go puścić.... no dobra... ale spadnie w dół... co zrobie ?? dokupie mam jeszcze troszke kasy na czarna godzine i systematycznie co miesiąc mogę akumulować... wiec ?? chyba tak lepiej skoro transakcje sprzedaży mam zamiar na nim zrealizować najwcześniej jak pojawi się pułap 18 zł... a infa ze spółki kontrakty, wycena fundamentala, perspektywy i wiele innych czynników wskazują na to że w hossie 18 zł to nie będzie zbyt wysoka cena ze ten papier.... tak o tym myśle... nie inaczej ;)
caabi / 2008-07-08 23:13 / Tysiącznik na forum
może teraz iść pod dyw troche mocniej nawet.... patrzcie dziś PKN ropa w dół a to rosło.... jutro może być to samo na KGHm..... choć nie wejde szczerze przyznam bo kase wole zostawić na promocje..... ale do 105 powinien pojsc jak bedzie nawet niemrawe odbicie.... dziś ładna świeczka na WIG20 się wyrysowała..... to tak przy okazji ;)
caabi / 2008-07-08 23:15 / Tysiącznik na forum
może tak... a może nie ...... zobaczymy.... nie ma co naganiac co ma być to będzie... ale wzrosty zaczną moim zdaniem fundamentalnie silne spółki.... z czasem też wróci magia fonów i innych..... sam się zastanawiam czy troche tych groszowych nie kupic spekulacyjnie i zakopac.... pojdzie grosz do góry to jest 100% ;))))) tak jak kiedys na leasco latwo było.... tylko kupic i poczekac.... i z 4 gr sie zrobiło 12 ;))
caabi / 2008-07-08 23:18 / Tysiącznik na forum
ken..... cykle..... cykle były, są i będą.... teraz jest dekoninktura (delikatnie powiedziane) ale to się odwróci..... i wtedy jak ulica zacznie się ładować to ja sobie zacznę ustawiac stopy i podnosić poprzeczkę... to wszystko ;) mam czas ;)
caabi / 2008-07-08 23:22 / Tysiącznik na forum
to bardziej strategia.. DT mnie męczyło.... psycha człowiekowi siada... co z tego że tu 2% tu 5% kurde to nie dla mnie wole sobie kupować analizować wyniki i poczekam aż będzie godziwa cena.. nic wiecej... ostrożność to bym zalecał tym który małpują nasze ruchy i nie analizują wycen spółek wskaźników i co najważniejsze sytuacji w spółkach... a zreszta dobrze wiesz o co mi chodzi ;)))) kiedyś kumpel do mnie mówi..... stary laduj się w mastersa..... ładuj się... oj ładuj..... zapytałem go czym się zajmuje spółka.... jak mi powiedział że niewie ale mają stawiać bloki itp..... to zasmiałem się tylko i zadałem 2 pytania.... czy wiesz że obecnie ich działalność to szycie dzinsów ?? i drugie... a mają działki na których postawią te bloki ?? i temat się skończył a kolega po 45 gr kupował jak już od szczytu spadał i teraz siedzi... po 8 gr a ja tylko mu powtarzam.... spoko kiedyś może faktycznie coś wybudują.... szkoda tylko że obecnie ceny nieruchmości troche spadaja :)))) hehehe
caabi / 2008-07-08 23:23 / Tysiącznik na forum
ja brałem po 4 i udało się po 12 zepchnąć część... a wczesniej brałem czesc tez po 4 ale przy 6 juz wysiadłem.....

ale jak do tej pory najwiekszy procentowy zysk miałem na midasie... oj od 11 zł na 35.... to było coś..... w 4 miesiące.... piekna sprawa..... :)))
caabi / 2008-07-08 23:27 / Tysiącznik na forum
??? sorki ale nie zakumałem.... :) możesz jasniej ?
caabi / 2008-07-08 23:33 / Tysiącznik na forum
ja w to wierze...... i nawet mi się specjalnie nie spieszy... bo jeszcze chciałym rozszerzyć portfel.... o jakiś Bank... najlepiej BRE o jakiś surowcowy.... KGHM chyba albo PKN to do przemyślenia jeszcze.... coś z deweloperki ale komercyjnej wiec ECHO (gtc mi śmierdzi, wierze bardziej w echo) no niewiem.... coś z fantazją.... (BIOTON jak nic) :)) i jakaś obecnie wymarła spekuła...... STX ale tylko spekulacyjnie. bo ładnie jeździ czasem..... może jakaś groszowa ale jednak taka co ma zysk na operacyjnej..... hmmm sanwil ? no i jeszcze ze 4 spółki np alchemie, mci, Hutmena i odlewnie.... to w planach wszystko bo kaske trzeba zorganizować... ale do hossy jeszcze troche..... boczniak jeszcze przed nami długi wiec może zdąże :)
caabi / 2008-07-08 23:35 / Tysiącznik na forum
a fakt to jakis troll...... tego dużo ostatnio... wakacje się zaczeły to się pojawił wysyp dzieci neostrady... albo jak kto woli pakietu netii ;)))))))

o właśnie... NETIE proponuje...... ale delikatnie panowie i panie bo ja jeszcze mam zamiar tam wskoczyć niedługo :)
caabi / 2008-07-09 10:51 / Tysiącznik na forum
patrz na CHF.... tam przebite dółki z 94 roku... teraz idzie CHF w czarną doooope.... :)))) tam na 1.80 dopiero może stanąć..... :)) zajefajnie... kredyt mi się sam zredukuje ;)
caabi / 2008-07-09 10:54 / Tysiącznik na forum
przestań... export to u nas 5% PKB..... ktoś w telewizji nagadał a ty powtarzasz.....
caabi / 2008-07-09 11:03 / Tysiącznik na forum
W 2007 roku deficyt w obrotach bieżących wyniósł 3,6 proc. PKB. teraz może jest większy... ale....

o niewiele zważywszy na fakt, że według ekonomistów, dopiero po przekroczeniu poziomu 8 proc. wzrasta zagrożenie wystąpienia kryzysu finansowo-walutowego, podkreśla Adamiec.

więc o czym mu wogóle mówimy.... chiny to exporter... a nie my...
caabi / 2008-07-09 11:08 / Tysiącznik na forum
spierałbym się z tym..... duże znaczenie mają predewszystkich czynniki marko w sensie zwykłe porównanie tempa rozwoju PKB i stabilności inflacji.... u nas mimo wszystko jest dużo lepiej niż na węgrzech chociażby który szybki wzrost przepłacili wystrzeleniem inflacji.. .u nas RPP to chamuje.. .za późno troche ale hamuje i to się liczy..... zobacz u nas oprocentowania... poprsotu kapitał napływa bo jest różnica pomiędzy strefą euro... choć przyczyn jest wiecej.... dużo wiecej.. ale to na dłuższą debate

Najnowsze wpisy