Forum

Komentarze użytkownika "Ged"

Komentarze użytkownika: Ged

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-02 09:14 / Tysiącznik na forum
Amelka, zapisujemy się na ten kurs Szczepanikowy?

spodobała mi sie filozofia, że nie uczy przewidywania przyszłości :) tylko konkretnych setupów, na których można próbować zarabiać

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-02 10:01 / Tysiącznik na forum
tutaj masz wszystko powypisywane http://sig.edu.pl/

2 tys kosztuje wstępniak trzydniowy
3800 kosztuje top trader - 4 dni, 2 weekendy

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-02 10:01 / Tysiącznik na forum
który moduł masz na myśli?
bo ja chyba od początku musiałbym zacząć..

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-02 15:28 / Tysiącznik na forum
nie pamiętam już gdzie - u Białka, czy u Szczepanika czytałem z 2 tyg temu, że na rynku są w tej chwili saperzy :)

chodzą po polu minowym i generalnie może im się udać, ale ryzyko jest duże. pozostali inwestorzy, a już na pewno średnio i długotermiowi mogą spokojnie pozostać poza rynkiem do czasu wyklarowania się trendu, pod który się podłączą.

nie mówię, że w tych czasach zarobić się nie da - pewnie, że się da. tylko trzeba mieć duże umiejętności albo nazywać się Amigo :)

też mnie cholera zżera jak widzę wzrosty po 5-10% na odreagowaniach ale cóż. jutro giełdy nie zamykają :)

ps: Trent - fajnie, że tak odpisałeś wczoraj na notkę. dłużej na giełdzie nie jestem, ani mądrzejszy też nie :) po prostu czytam opinie w różnych miejscach i staram się z nich coś wyciągać dla siebie, albo podzielić się :)

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-03 19:26 / Tysiącznik na forum
cześć Bigu,

udanego weekendu życzę!

ps: zaglądam do Twojego kącika od 2 lat i pierwszy raz widzę w nim niedźwiedzie nastroje. elastyczność jest z pewnością potrzebna, ciekaw jestem jak się sprawy potoczą..

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Ged / 2011-09-04 08:27 / Tysiącznik na forum
dziś w nocy zrozumiałem przyczynę spadków, teraz sprawdziłem na wykresie- i faktycznie wszystko stało się jasne.

pierwsze symptomy osłabienia pojawiły się na początku lipca, zdezorientowane rynki po chwili niepewności mocno zjechały, później chwila odbicia w sierpniu i teraz znów spadki - w prosty sposób zależą od tego, że Thai na poczatku wakacji wyjechała i nie pisze w Kąciku.
Jej powrót między wyjazdami w sierpniu i kilka wpisów nie zdołało uspokoić rynków, a decydenci podejmujący decyzje na bazie sprawdzonych informacji są bezradni.
Sygnały zmiany trendu poznamy jako pierwsi, mając bezpośredni dostęp do publikacji Thai press, więc możemy czuć się uprzywilejowani.

podsumowując - życzę wszystkim udanej i uśmiechniętej niedzieli :)

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-04 15:29 / Tysiącznik na forum
czołem

póki co żydki 4% na minusie..
ciekawe czasy mamy, to prawda :)

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-04 16:27 / Tysiącznik na forum
http://www.tase.co.il/TASEEng/

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-05 09:26 / Tysiącznik na forum
ustaw się po 4,05 i zrób ważność zlecenia do pojutrze, to powinno wpaść

-6% to nie panika, więc może spadać dalej

ps: jakbym dwa miesiące temu coś takiego napisał, to popukałbym się w głowę :)

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-05 16:23 / Tysiącznik na forum
tak z czapy to rzuciłem, ale jak ma być panika to będzie

aktualnie stoję po bioton po 9 gr i po nic więcej

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-05 17:00 / Tysiącznik na forum
to jak ja się skracałem na z papierami za 100k, to jak poszedłem do łazienki po telefon żeby wpisać tokena sms, to po powrocie byłem już 1.5k niżej. a wcale długo tam nie siedziałem :)

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-05 17:00 / Tysiącznik na forum
moje pierwsze podejście do groszówek, zakładam załapanie się na panikę i odsprzedaż za 10gr
jak będzie - się okaze

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-05 18:32 / Tysiącznik na forum
no Ty to chyba z eexem nie masz za dużego pola manewru - jak sam niejednokrotnie pisałeś już sprzedaż Twojego pakietu zrzucić kurs tak, że się nie pozbierasz..

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-05 19:02 / Tysiącznik na forum
nie wiem jak Ty ale dla mnie giełda w ostatnich 12 mcach zmieniła podejście do pieniędzy - za mało pokory miałem. 1 tys pln mi się wydawał jak 100 pln.

teraz, w większości poza rynkiem - wracam do rzeczywistości.

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-05 19:25 / Tysiącznik na forum
to mamy podobnie, choć Ty łącznie chyba większą kwotą obracasz.

przy wzrostach trzymanie papierów jest ok, nawet jak są wahania. przegapiliśmy moment wyjścia ale nie tylko my - inne mądre głowy też się głowią co się dzieje :)

analizowanie na bieżąco jest ok, tylko nie pakuj się za często w łapanie noży, bo to może być drogi urlop, niestety.

sam się zastanawiam, czy moje ustawienie po biotka nie skasować.

jakies 2 tyg temu chciałem łapać borka po 59 gr, a dziś jest po 57 i będzie niżej. takie czasy..

Najnowsze wpisy