Forum

Komentarze użytkownika "georg"

Komentarze użytkownika: georg

Re: NBP rozważa interwencje walutowe

georg / 2008-02-08 22:48 / Bywalec forum
Ciekawe jak NBP bedzie interweniowac na rynku walutowym. Sprzeda swoje olbrzymie rezerwy euro?? Nie, bo ich nie ma na taka skale. Zaciagnie duzy dlug w euro? Chyba tez nie. Pozostaje zwiekszyc podaz zlotego, czyli nakrecic inflacje. Moje gratulacje za swietny pomysl.

Re: P2P- współczesne piractwo

georg / 2008-02-08 10:36 / Bywalec forum
Tak na marginesie: jesli zabronione sa treści nazistowskie, dlaczego nie sa zabronione tresci komunistyczne? Czy dlatego, ze Polacy sie tez do komunizmu przylozyli? (Ja sam jestem przeciwko wszelkiej cenzurze, bo przynosi ona wiecej szkod niz korzysci, nawet w tzw. slusznych sprawach jak anty-rasizm itp.)
georg / 2008-02-04 20:57 / Bywalec forum
Slusznie. W dodatku Ruski byl zawsze bardzo ostrozny i walczyl tylko ze slabymi, albo kiedy nie mial wyboru.
georg / 2008-02-04 20:54 / Bywalec forum
No tak, USA to taki drugi ZSSR wg mojego przedmowcy.
georg / 2008-02-04 20:46 / Bywalec forum
Jesli utrzymaja te tereny. Jak dlugo kurczacy sie liczebnie i zabiedzony narod moze trzymac 1/6 powierzchni swiata? Ruski sie kloci z USA, ale prawdziwe zagrozenie bedzie ze strony Chin, ktore uwazaja znaczna czesc Syberii za swoje terytorium i, o ile mi wiadomo, nigdy nie uznaly jej aneksji przez Rosje.
georg / 2008-02-04 20:38 / Bywalec forum
Z wyjatkiem Ruskich. Reszta swiata by wolala, gdyby ich nie bylo. Gdzies w latach 70-tych byl taki dowcip: Wlata Franek do fabryki i krzyczy: panie majster, Ruskie w kosmos polecieli! --Wszystkie?! --Nie, tylko dwoch. --No to co mi glowe zawracasz??

Re: Streżyńska będzie cenzurować Money.pl?

georg / 2008-02-01 21:55 / Bywalec forum
Szkoda, ze ona sie rozminela z PRL-em i GUKPPiW-em.

Re: Sejm zamknął posiedzenie

georg / 2008-01-25 12:41 / Bywalec forum
"nie licowałaby z atmosferą żałoby"...
Nie no naprawde... Tu ciagle jakies zaloby narodowe po zwyczajnych wypadkach, ktore zdarzaja sie ciagle i wszedzie. Kaczynki to chyba lubi oglaszac te zaloby (albo Polacy to narod histerykow).

Re: Gałązka: Czy wolność słowa zwalnia od myślenia?

georg / 2007-12-19 01:33 / Bywalec forum
Znieslawienie konkretnych osob powinno byc scigane, ale prawem cywilnym a nie karnym.
Tzw. "ponizenie" nie powinno byc scigane, bo nie bardzo wiadomo, co to jest. Czy np. nazwanie kogos "kartoflem" jest obrazliwe? To zalezy calkowicie od interpretacji i nie moze byc powodem postepowania sadowego (np. bez kartofli i Polska i Niemcy by mizernie wygladaly). To zupelnie nie to samo co pomowienie kogos np. o oszustwo.
A sciganie za "poniżenie instytucji" to juz traci ZSRR-em lub PRL-em ("szkodzenie dobremu imieniu wladzy radzieckiej czy ludowej" itp.) Anglie i jej instytucje wolno obrazac, ile wlezie (nie istnieje tam prawne pojecie znieslawienia instytucji, tylko ludzi). Wezmy z nich przyklad.
A poza tym, nie nalezy sie tak oburzac, gdy ludzie nie podporzadkowuja sie zlym prawom. Prawo i sprawiedliwosc to czesto dwie calkiem rozne rzeczy. Np. ow art. 212 KK ma bardzo niewiele ze sprawiedliwoscia (i jest spolecznie szkodliwy).
No i jak, obrazilem juz obecne panstwo polskie, czy jeszcze nie?
georg / 2007-12-15 02:03 / Bywalec forum
No tak, w PRL-u smieciarz zarabial lepiej od lekarza i co, zle bylo?

Re: Członek RPP: Stopy wzrosną jeszcze trzy razy

georg / 2007-12-09 13:25 / Bywalec forum
No, Noga to pewnie wie czy stopy pojda w gore...
georg / 2007-12-08 00:52 / Bywalec forum
Najwazniejsze dla konsumenta sa w koncu ceny realne, a nie nominalne. Z inflacja (wzrostem ogolnego poziomu cen nominalnych) trzeba jednak walczyc niezaleznie od jej zrodel. Inflacja to, w efekcie, podatek od trzymanej gotowki (co nie ulatwia transakcji). A szybka i, co gorsze, nieustabilizowana inflacja uniemozliwia rachunki ekonomiczne i moze nawet podwazyc caly system finansowy.
georg / 2007-12-08 00:36 / Bywalec forum
Dziekuje za komplement. W istocie, glupi nie jestem (dyplom z wyroznieniem z matematyki w Warszawie i doktorat z ekonomii w Londynie). A Wlk Brytanie tez troche znam, bo mieszkalem tam ponad 20 lat. Imigracja z Polski nie jest na dluzsza mete zadnym problemem (z Ukrainy tez nie). Najpozniej w drugim pokoleniu ci ludzie sa jak rodowici Brytyjczycy (a np. w moim przypadku nawet i w pierwszym). A poza tym, ograniczanie imigracji z kraju UE jest prawnie niemozliwe.
georg / 2007-12-06 23:56 / Bywalec forum
Skonczylem UW (matematyka) i Londynska Szkole Ekonomii i Nauk Politycznych(ekonomia). Wystarczy?
georg / 2007-12-06 23:13 / Bywalec forum
No tak, dachowki powinny sie stac nowym pieniadzem. Tylko ze kruche, ale to ma swoja zalete: nie mozna bedzie szastac pieniedzmi.

Najnowsze wpisy