Forum

Komentarze użytkownika "georg"

Komentarze użytkownika: georg

Re: Zemke: Instalacje USA będą celem dla terrorystów

georg / 2008-07-07 22:28 / Bywalec forum
Warto przypomniec, kto nam mowi te rewelacje.
Zemke to typowy "czlonek z ramienia na czele"--doktor nauk politycznych z kom-partyjnej akademii (tzw. "Wyższa Szkola Nauk Społecznych" przy KC PZPR). No ale on nie tylko towariszcz uczionyj ale i aktiwist: w latach 1969-1990 czlonek PZPR oraz pierwszy sekretarz Komitetu Wojewodzkiego PZPR (w Bydgoszczy). Czyli wzorowy zyciorys dla SLD. Mam nadzieje, ze Ruskie o nim nie zapomnialy i nadal mu placa. Byloby zalosne takie bzdury za darmo wygadywac. Ze tez taki byl wiceministrem obrony (!) w wolnej Polsce! Ilu on agentow musial w wojsku posadzic... Czy mozna sie dziwic, ze Amerykanie i NATO w ogole nie bardzo Polsce ufaja?

Re: Kwaśniewski krytykuje prezydenta

georg / 2008-07-07 03:04 / Bywalec forum
Czy tylko mnie sie wydaje ze Kwach na tej fotografii chce cos zamowic?
georg / 2008-06-27 01:07 / Bywalec forum
Nie, niestey nigdy osobiscie nie spotkalem mojej krolowej.
Ale rzeczywiscie znam swiat na tyle by go jako tako rozumiec, no a osiagnieta dzieki temu niezaleznosc finansowa daje mi duzo pewnosci siebie i swoich ocen. Pan real60 ma mnie za glupka, ale ja mam teraz ponad 1000 razy wiecej pieniedzy (w dolarach) niz kiedy wyjechalem przed ponad 20 laty. To nie jest zly wynik, choc super-bogaczem mnie nie czyni.
Na zakonczenie dodam, ze wielu forumowiczow okazuje Rosji o wiele za duzo respektu. Obecnie Rosja to okolo 3% gospodarki swiatowej (czyli swiat by nie bardzo nawet zauwazyl, gdyby Rosja nagle zniknela). Co do zbrojen, to Rosja wydaje 2.5% tego. co Nato (czyli 40 razy mniej). Sami Rosjanie (z wyjatkiem co starszych jeneralow, jak sobie podpija) dobrze wiedza, ze nie stac ich na zaden powazny konflikt z Nato.
georg / 2008-06-27 00:10 / Bywalec forum
Pan/Pani ma spore klopoty z polszczyzna. Proponuje pisac w jezyku ojczystym.
georg / 2008-06-26 23:54 / Bywalec forum
Na pewno nie chce sprowadzac ludnosci, ktora sie nie zasymiluje. Polowe doroslego zycia spedzilem w Wlk Brytanii i znam wynikajace z tego problemy. Mowilem wyraznie o "mlodych, wyksztalconych i energicznych immigrantow slowianskiego albo i polskiego
pochodzenia". Polska moze teraz miec ich tyle, ile tylko zechce. Nawet w pierwszym pokoleniu ta ludnosc stanie sie polska, a drugiego pokolenia to juz nikt od nie odrozni od reszty narodu. Sam znam wielu Ukraincow i Bialorusinow mieszkajacych juz w Polsce i bardzo ich cenie. To zdolni i energiczni ludzie, i do tego odchowani i wyksztalceni na cudzy koszt, tzn. nie z polskich podatkow. Powtarzam, ze taka wlasnie imigracja byla kiedys glownym motorem wzrostu USA z prawie niczego do super-potegi. Polska ma teraz szanse skorzystac w podobny sposob, choc na mniejsza skale, bo nie zajmuje jeszcze calego kontynentu :)
georg / 2008-06-26 23:36 / Bywalec forum
1. Nikt pani nie odmawia prawa do urlopu na ktory pani sobie sama zapracowala. Ale z urlopami macierzynskimi tak nie jest, bo placa za nie po czesci rowniez ci ktorzy ich nie biora.
2. Oczywiscie, ze za wychowanie dziecka nie placi ono same, ale chodzi o to, ze powinni placic jego wlasni rodzice, a nie inni ludzie. (Ja sam mam dorosle juz dzieci i bardzo dobrze sobie radza w zyciu, bo glowna zasada jaka im wpoilem to liczyc tylko na siebie i nie skamlec o zapomogi.)
3. Gdy panstwo dofinansowuje posiadanie dzieci, jest ich za duzo z ekonomicznego punktu widzenia. Skrajnym przykladem jest Algieria, w ktorej po odkryciu ropy i gazu panstwo mialo z czego "popierac rodzine" i ludnosc wzrosla z 20 mln do 80 mln. Sa tak samo biedni jak przed tem, tylko ze jest ich 4 razy wiecej. Wspaniale, nie? Moze matka arabska rzeczywiscie czuje sie lepiej z tyloma "pociechami", ale europejczyk ma na ogol inne zdanie.
4. Nadal nie widze zadnego gospodarczego powodu, by panstwo polskie masowo dofinansowywalo rozrod Polakow (nie mowie o przypadkach gdy zaniedbanym dzieciom potrzebna jest pomoc spoleczna). Ale podejrzewam, ze wiekszosci kobiet ekonomia w ogole nie obchodzi. One po prostu chca miec dzieci i tyle. I oczywiscie chcialyby, zeby inni do tego doplacili. No pewnie, wszyscy lubimy dostac cos za pol darmo.
georg / 2008-06-25 22:12 / Bywalec forum
Mylisz sie bubu. Argument, ze polska polityka pieniezna nie ma wplywu na inflacje spoza granic Polski jest bledny choc brzmi przekonywujaco i powtarza go wielu ignorantow (niestety z obecnym prezesem NBP na czele). Wzrost stop procentowych podnosi kurs pieniadza i tak wplywa na obnizenie cen towarow importowanych. Oczywiscie nie hamuje to wzrostu cen realnych, ale na pewno hamuje wzrost cen nominalnych, czyli wlasnie inflacje. (Zacznijcie ludzie odrozniac ceny realne od nominalnych i w ogole uczcie sie ekonomii.)
georg / 2008-06-25 11:59 / Bywalec forum
Sluszny komentarz. A zadanie przez obrone przedawnienia to skandal porownywalny do podobnych zadan przez Niemcow w sprawie zbrodni hitlerowskich.

Re: NBP będzie obliczał inflację w nowy sposób

georg / 2008-06-23 11:32 / Bywalec forum
Moje gratulacje. Dolaczamy do swiata. W Wlk Brytanii pod rzadami Labour dzieki zmianie wskaznika inflacji (z RPI do CPI) inflacja natychmiast spadla o polowe! Nam tez sie nalezy taki sukces. Ale NBP idzie dalej, i slusznie. No bo na co zywnosc we wskazniku inflacji w kraju, w ktorym ponad polowa PKB to uslugi? Nawet jesli, wedlug malkontentow, te "uslugi" to w wiekszosci koszty rozdetej administracji panstwowej?
georg / 2008-06-23 10:55 / Bywalec forum
No juz dobrze, zle sie wyrazilem: to nie jest podwojne opodatkowanie. Ale to jest ponowne opodatkowanie, a mianowicie opodatkowanie przesuniecia konsumpcji w czasie (co zjesz od razu, to twoje; co zaoszczedzisz, to ci opodatkuja jeszcze raz). To na pewno zniecheca do formacji kapitalu. A inflacja sprawia, ze podatek Belki jest realnie znacznie wyzszy i kmoze nawet przekroczyc 100% realnie (tzn. przejsc w czesciowa konfiskate kapitalu). Odsylam do moich wczesniejszych komentarzy.
georg / 2008-06-23 10:32 / Bywalec forum
No, teraz to i ja mam watpliwosci. Myslalem, ze mianowanie dwoch waznych ministrow z Wlk Brytanii (gdzie i ja spedzilem wiekszosc doroslego zycia) wskazywalo, ze rzadaca partia bedzie powaznie traktowac swe obietnice i zrobi to co zapowiada. W Wlk Brytanii partia nie dotrzymujaca slowa w najwazniejszych sprawach popelnia polityczne samobojstwo. Pora zaczac uczyc tego i polskie partie. Na poczatek ukarajmy PO i Tuska, bo po co na takich blaznow glosowac?
georg / 2008-06-23 10:16 / Bywalec forum
Oczywiscie. Mozna tez demokratycznie przeglosowac wywlaszczenie, wygnanie i wymordowanie wspolobywateli--jak to zrobili Niemcy glosujac na Hitlera. Ale jak to sie ma do mojej tezy?

Re: Prezydent Czech krytykuje euro

georg / 2008-06-16 20:23 / Bywalec forum
Klaus dobrze mowi (kto chce niech tez przeczyta moje wczesniejsze uwagi o euro).
georg / 2008-06-10 16:08 / Bywalec forum
Tak jest. Nalezy walczyc z kulakiem. Szkoda ze Polska nie ma Syberii, ale sa przeciez kopalnie, gdzie mozna by zeslac karnie kulaka, jak to robiono w PRL.

Re: Moskwa straszy Ukrainę i Gruzję

georg / 2008-05-25 23:32 / Bywalec forum
genieral nie wyjasnil jakie kroki bo sam nie wie, zachlana ruska p*******.

Najnowsze wpisy