Forum

Komentarze użytkownika "georg"

Komentarze użytkownika: georg

Re: Brytyjska prasa: W Polsce lepiej niż na Wyspach

georg / 2008-08-01 08:46 / Bywalec forum
"W 2006 roku z W. Brytanii wyemigrowało w poszukiwaniu lepszego życia ponad 41 tys. Brytyjczyków"
Warto dodac, kto emigruje: glownie emeryci, ktorzy ze swoich emerytur i kapitalu moga swietnie zyc gdzie indziej (a Wlk Brytania jest wciaz bardzo droga nawet po spadkach funta wobec euro). To nie jest emigracja zarobkowa ale kkonsumpcyjna.
georg / 2008-08-01 02:05 / Bywalec forum
Zazwyczaj wyborcy karza partie rzadzaca za kryzys gospodarczy.
georg / 2008-08-01 01:28 / Bywalec forum
Ty parien nie stiesniajsja, govori po russki.
georg / 2008-07-26 02:49 / Bywalec forum
Tak, tylko z tego koszyka wyjeto najpierw mieszkania a ostatnio tez zywnosc i energie. To oszustwo robia rzady wszystkich krajow gdzie swiadczenia spoleczne podnosi sie wraz z inflacja. Np. w US i UK inflacja liczona dawnymi metodami bylaby teraz 2-3 razy wyzsza niz niby jest. W Polsce jest tak samo, i rzeczywista inflacja przekracza teraz 10%.
georg / 2008-07-26 02:32 / Bywalec forum
No nie, Noga zwykle dobrze wie kiedy podniesc Stope.
georg / 2008-07-24 00:52 / Bywalec forum
No nie tylko zywnosc ale rowniez pracochlonne uslugi sa w Polsce tansze, np. uslugi seksualne. Mozna sie niezle zabawic za 200 zl nawet w Warszawie--a w UK ponizej 100 gbp absolutnie nie ma szans na nic (nie)przyzwoitego nawet na prowincji przed poludniem, nie mowiac juz o poza godzinach szczytu.
georg / 2008-07-19 02:48 / Bywalec forum
dobrze mowi

Re: Natalli-Świat: Podwyżki stóp zatrzymająwzrost gospodarczy

georg / 2008-07-19 02:36 / Bywalec forum
Posel ekonomista (!) ktora nie rozumie co to jest inflacja, skad sie bierze, i jak wyglada i jak sie konczy pseudo-wzrost nia napedzany. Jesli PiS ma takie mozgi, to koniec z nimi. A to niedobrze, bo w demokracji potrzebna jest dobrej jakosci opozycja.
georg / 2008-07-19 01:52 / Bywalec forum
wykrycie tego bedzie wymagalo mrowczego wysilku
georg / 2008-07-18 23:21 / Bywalec forum
Nie zapomnialem. Nie polecam sprowadzania ludnosci ktora sa tak inna ze sie nielatwo zasymiluje. Ale takiej nie ma w sasiadujacych z nami krajach slowianskich, tak ze nie ma problemu. A dodatkowo sciagniecie Bialorusinow i Rosjan oslabiloby wrogie nam rezimy. Rosja i tak sie znacznie wyludni (prawdopodobnie spadnie do 100 mln) ale mozna im w tym pomoc.
georg / 2008-07-17 16:02 / Bywalec forum
szron zapowiada zimna wojne...wlasciwie logiczne

Re: Co piąty Rosjanin uważa nas za wroga

georg / 2008-07-16 01:39 / Bywalec forum
Troche sie Ruskim we lbach maci, ale w tymszalenstwie jest metoda.
Państwa bardzo przyjazne Rosji to wedlug nich: Niemcy (ktorzy nie tak dawno o malo co ich nie wybili i nadal ich maja za podludzi) i Chiny (ktore rosna w sile i maja roszczenia do ich terytorium).
A wrogowie to ci ktorych Rosja dawniej zniewolila (Gruzja, Łotwa, Litwa, Ukraina i Polska) i moglaby to znow zrobic gdyby nie ten pozostaly wrog (USA). Zatem pierw wypchnac Jankesow z Europy, a potom uze liechko pobiedim wragow!
georg / 2008-07-15 17:54 / Bywalec forum
Pan jest skrajnie naiwny.
Czy Tarcza dziala czy nie, jest dla Polski prawie niewazne. Wazne jest, by zatrzymac Amerykanow w Europie w ogole, a najlepiej w Polsce, bo dopoki tu sa, jestsmy bezpieczni od Rosjan. (Oczywiscie jesli Tarcza bedzie na Litwie to dla Polski prawie tak samo dobrze.)
georg / 2008-07-15 17:34 / Bywalec forum
Pewnie, ze franki pochodzą z bardzo nisko oprocentowanych zagranicznych depozytow. A te z kolei biora sie z ucieczki od podatkow. Fiskus niemiecki dusi swoich, to ci pieniadze do walizki i hop do Szwajcarow! A ci co potem maja z tym wszystkim zrobic? Ano, niezle jest pozyczyc Polakom. To tylko podejrzenia, bo jako teoretyk ja nic na pewno o swiecie nie wiem. Ale jesli mam racje, to robimy w jednym z najlepszych interesow--praniu pieniedzy. Niemiecki socjalizm--niech zyje! Panie ober, jeszcze sznapsa tutaj!
georg / 2008-07-15 17:04 / Bywalec forum
Prawda, za wyjatkiem tranzakcji na wlasny uzytek, ja jestem teoretycznym ekonomista ale tacy potrafia widziec rzeczy jasno. Czasami zaluje, ze nie jestem praktykiem, bo moje oceny sa zwykle trafniejsze od tych ekspertow (niech Pan zobaczy w archiwum np. moje stare prognozy o WIG-u ktorym nikt tu nie wierzyl).
Odroznianie kapitalu spekulacyjnego i inwestycyjnego, czy zlego i dobrego, to zabawa dla socjalistow starej daty: pomylona, niemozliwa i jalowa. Jak Pan chce to rozroznic? Czy teoretycznie, czy praktycznie? I po co (tzn. co Pan zrobi z tym rozroznieniem, nawet zakladajac ze Pan go jakos dokona)? Rozne kraje wymagaja roznych stop procentowych, i tu nie ma zadnej prostej zaleznosci z poziomem rozwoju. (Dlatego tez Euro jest projektem politycznym i ta waluta sie rozpadnie.) Widac, ze Pan cos wie o ekonomii ale pewnie z dawnego SGPiSu albo czegos takiego. Albo moze przejal sie Pan niemiecka socjaldemokracja lub frncuskim etatyzmem? Polecam zapomniec to wszystko i studiowac literature austriacka i anglosaska. Zycze powodzenia.

Najnowsze wpisy