Forum

Komentarze użytkownika "gracz79"

Komentarze użytkownika: gracz79

Re: TVN

gracz79 / 2012-04-18 11:07 / Bywalec forum
Co do TVN to obserwuje go od jakiegos czasu,choc cena akcji juz powoli zacheca do kupna to niepokoi mnie bardzo wysoki poziom zadluzenia.Pomimo ze TVN ma tak dobra stacje jak tvncnbc to komunikacja samego TVN z inwestorami nie jest zbyt dobra.Przez czesc osob mogloby byc traktowane wystapienie na antenie jak autoreklama ale przeciez to tez ich stacja wiec pytam-dlaczego nie?Ja zanim np chcialbym zostac akcjonariuszem TVN chcialbym przede wszystkim wiedziec jak chca rozwiazac problem zadluzenia oraz jakie maja nastepne projekty w celu pozyskania gotowki.Dopoki nie zobacze takich info-poczekam

Re: KOV

gracz79 / 2012-04-17 22:34 / Bywalec forum
boot / 2012-04-17 22:23 .-Czy bedzie zwala o 10-20 proc jak piszesz trudno powiedziec.Dariusz Miduski to wyksztalcony facet i juz jakis czas siedzi w tym biznesie.Fundamentalnie wiele sie nie zmienia.Jednak KOV czyt.Kulczyk Oil Ventures Inc indentyfikuje sie z jednym nazwiskiem czyli osoba pana Kulczyka.To postac charyzmatyczna i wsrod wielu inwestorow budzi naprawde rozne emocje od podziwu az po ,,nienawisc,,.Mysle ze poczatkowa reakcja rynkow bedzie negatywna ale z czasem nastapi stabilizacja.Dla wszytkich beda sie liczyc fakty tj raport kwartalny i ewentualne zyski.

Re: DSS

gracz79 / 2012-04-25 22:01 / Bywalec forum
Nowy prezeses p Roman moze sie spelnic 2 rolach albo ,,kozla ofiarnego,, albo ,,uzdrowiciela,, W Kolastynie mial troche prostsza sytuacje,tutaj bedzie ciezej.Upadlosc ukladowa wg mnie bedzie zatwierdzona natomiast problemy beda sie ciagnac latami.Sam prezes mowi ze ok 4 lat i mysle ze to optymistyczna wersja.Co do kursu akcji bbedzie jeszcze ostro bujac i to w 2 strony.Co do kwot jakie tu padaja tzn 3 zl 4 zl bedzie ciezko.Najbezpieczniejsze sa tu pozycje jednodniowe z ,,palcem na Enterze,,

Re: PBG

gracz79 / 2012-04-25 22:05 / Bywalec forum
NN100 / 94.154.30.* / 2012-04-24 12:06 .MYŚLĘ ŻE DNO UBITE ]]]]]]]]]]]]] -Ja niestety jestem przekonany ze dno nie zostalo ubite i proba wylamania sie z 20 zl jeszcze nastapi.Przed PBG jak i PXM jeszcze dluga droga...

Re: MIDAS

gracz79 / 2012-05-17 19:21 / Bywalec forum
Co do Midasa to tak jak z WIG20 -tyle ze jesli sa wzrosty na WIG20 to na Midasie sa duzo wieksze jezeli natomiast spadki to mamy jak naprzyklad dzisiaj.W takich dniach AT mozna schowac w kieszen:).Teraz sa mozliwe 2 scenariusze i oba bardzo mozliwe.Spadki beda podobne jak na przelomie sierpnia-pazdziernika2011 a w przypadku wyjscia Grecji duzo wieksze.Jest tez 2 opcja i wcale jej nie mozna wykluczyc: Jesli spadki w USA beda nabierac sily oglosza QE3 (wybory prezydenckie wiec nie mozna pozwolic na krach na gieldach} W Europie natomiast EBC rozpocznie skup obligacji od krajow tjk Hiszpania Wlochy aby niedopuscic do rozpadu strefy Euro.Pani Merkel oglosi z Francois Hollande kolejny sukces i powroca wzrosty na kolejny rok moze dwa.Obie wersje sa prawdopodobne wiec niech kazdy sam decyduje.Ja kiedys spanikowalem -sprzedalem a potem czulem sie jak jelen.Teraz postanowilem poczekac co tez nie daje zadnej pewnosci ze dobrze :)

Re: MIDAS

gracz79 / 2012-05-14 18:06 / Bywalec forum
Uwalili dzisiaj Midasa na cacy-pozostaje tylko zostawic ta sesje bez komentarza

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

gracz79 / 2012-05-12 13:33 / Bywalec forum
Mysle ze i nasz Bigu wroci jak i kiedys wroca wzrosty.Na ta chwile wszystko wyglada nieciekawie tzn. w Grecji nie uda sie stworzyc rzadu w takiej formie o jakiej marzy Europa.Wyjscie z Grecji moze wywolac lawine tzn w kolejce ustawia sie Hiszpania Wlochy itd.Coraz wiecej ludzi zaczyna grac na spadki i upadek strefy euro.Jednym slowem armagedon....i wtedy gdy juz nikt nie widzi cienia nadzieji pojawia sie nowa hossa-czego i sobie i wszystkim zycze

Re: POLIMEXMS

gracz79 / 2012-05-11 11:11 / Bywalec forum
producent wideł / 188.33.67.* / 2012-05-11 09:51 .+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia .wielka zwała uciekaććććććććććć -staram sie nigdy nikogo nie krytykowac ale ty jestes ponizej wszelkiej krytyki

Re: PBG

gracz79 / 2012-05-01 20:37 / Bywalec forum
Przyznaje ze ziom 111 robi dobra robote na tym forum.Fakt ze duzo wtopil ale przeciez informacje ktore znajduje i wkleja na forum moglby zachowac dla siebie.Co do PBG to podobnie jak PXM jest niedowartosciowane pod warunkiem,,ze nie oglosi upadlosci,,Chwilowo nic na to nie wskazuje.Sprzedaz Hydrobudowy i Aprivi zalatwi czesciowe problemy ale problem egzystencji tak duzego molochu nadal pozostanie.Potrzebna bedzie dalsza restrukturyzacja.PBG chce dzialac w energetyce.Jest w niej co robic tyle ze to wszystko jest odwlekane tak dlugo jak sie tylko da.Ponadto ALSTOM I PXM beda stanowic duza konkurencje.No coz ja PBG w portfelu nie mam ale przynaje ze jak rozwieja sie moje watpliwosci wejde w ta spolke bo dlugoterminowo 200 proc :) czemu nie...ale jeszcze nie teraz

Re: CEDC

gracz79 / 2012-05-01 20:20 / Bywalec forum
,,Ponadto, kierownictwo Spółki złoży sprawozdanie z wyników Spółki za rok 2011 oraz udzieli odpowiedzi na pytania
akcjonariuszy,,-tu bym sie juz szalu nie spodziewal i kursem moze znowu szarpnac.Nie znajduje tez nigdzie w tym wyciagu powodu do takiej radosci ale mniejszosciowych to cieszy bez wzgledu na powod.Obroty W USA na papierku srednie.Wg mnie najwazniesze bedzie ogarniecie spraw na rynku rosyjskim bo bez tego ciezko bedzie o zysk netto firmy a tym samym o stabilne fundamenty spolki.Nie zmienia to jednak faktu ze czesc osob ma udana majowke :}

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

gracz79 / 2012-04-30 21:19 / Bywalec forum
A ja wszystkim gosciom oraz gospodarzowi Bigowi zycze udanej majowki-oderwac sie ciut od tego wszystkiego i nalezycie sie odprezyc.Pozdrawiam

Re: PETROLINV

gracz79 / 2012-04-30 21:15 / Bywalec forum
Zawsze lubie wejsc na to forum choc nigdy OILA nie mialem.Nie ma takiego forum nigdzie jak forum OILA nawet na Biotku znajdzie sie ktos kto wierzy w zyski a tu.....zupelnie nikt.Powstaje pytanie-po co to trzymacie.Jedna akcja na pamiatke rozumiem ale reszta....no coz

Re: IBSYSTEM

gracz79 / 2012-04-28 00:45 / Bywalec forum
Ogladalem dzisiaj wywiad w tvncnbc z p Narkiewiczem i co do PC Guard wynik dla CTC bedzie ok.Co do DSS to nie wiem czy dobrze ze sie w to dalej ,,pchaja,,ale jak dobrze poczytac to w to wszystko z DSS zamieszani sa rowniez politycy od bylego premiera Marcinkiewicza zaczynajac Na corce pana Schetyny konczac.Wiec majac do wyboru Calatrava-wyjsc ze strata czy poczekac na dalszy rozwoj sytuacji wybrali to drugie.Z 2 projektow zaczetch w zeszlym roku jeden z nich moze byc zrealizowany w 3 kwartale choc szczegolow jeszcze nie podali.Gdybym mial doradzac na swoim przykladzie to wyjscie po tych cenach z CTC wydaje sie bezpodstawne natomiast tym ktorzy sie przygladaja spolce-poczekac az dojdzie do transakcji odnosnie PC Guard i wyjasni sie temat DSS.Patrzac na wyceny historyczne poziomy na wejscie sa ok ale jak zawsze istnie ryzyko ze moze byc jeszcze taniej,wiec decyzje kazdy musi podjac sam :)

Re: MIDAS

gracz79 / 2012-04-27 10:26 / Bywalec forum
Tak ktos pilnuje zeby kurs nie szedl do gory ze az trudno uwierzyc,ale wystarczy przejrzec historie transakcji.Za kazdym razem gdy zaczyna isc do gory ktos wywala 5 akcji aby uwalac kurs.To ze prowizja jest wieksza niz sama transakcja nie ma znaczenia.Chodzi o to ze ktos czeka na wieksze spadki na gieldach aby moc sie zaladowac i dlatego nawet w lepsze dni by nie doszlo do wzrostow

Re: KOV

gracz79 / 2012-04-17 21:20 / Bywalec forum
http://wiadomosci.stockwatch.pl/jan-kulczyk-rezygnuje-z-kierowania-kov,akcje,21191-kto moze niech przeczyta.Warto wiedziec bo rynek ta decyzje moze roznie postrzegac
,,Jeden z najbogatszych Polaków i główny udziałowiec spółki poszukiwawczo-wydobwczej nie będzie ubiegał się o fotel przewodniczacego Rady Dyrektorów KOV na następną kadencję. Następcą Jana Kulczyka w radzie będzie Dariusz Mioduski, prezes Kulczyk Investment.


Jan Kulczyk, zdjęcie z 2009 r. (fot. Kulczyk Investments, GNU Free License)
Spółka Kulczyk Oil Ventures (KOV) poinformowała w komunikacie, że 16 kwietnia podczas posiedzenia Rady Dyrektorów, organu zarządczego KOV, Jan Kulczyk zadeklarował iż rezygnuje z ubiegania się o funkcję przewodniczącego rady. Jego mandat wygasa wraz z najbliższym walnym zgromadzeniem, zaplanowanym na 16 maja. Do pełnienia tej funkcji nominowany został Dariusz Mioduski (członek Rady od grudnia 2008 r.). To najbliższy współpracownik Jana Kulczyka i zarazem prezes zarządu Kulczyk Investments. >> Pełen komunikat tutaj.
Jak podaje spółka w komunikacie prasowym, jest to kolejny krok w realizacji strategii biznesowej Kulczyk Oil Ventures i sygnał, że główny akcjonariusz spółki zamierza intensywnie wzmacniać jej potencjał i ściślej łączyć działania operacyjne KOV ze strategią całej grupy. Trudno jednak uznać odejście tak wizerunkowej osoby za sygnał pozytywny. Czy możliwy jest KOV bez Kulczyka? Jego następca przekonuje, że dla macierzystej spółki Kulczyk Investments jest to nadal strategiczna inwestycja.
- Dzisiaj KOV jest kluczowym aktywem w naszym portfelu spółek paliwowo-gazowych, gotowym na nowe, bardziej agresywne działania biznesowe i intensywną współpracę wewnątrz grupy. Zwiększenie zakresu tej współpracy i wykorzystanie wszystkich pozytywnych efektów synergii zachodzących pomiędzy poszczególnymi spółkami to główne cele, jakie stawiamy sobie w najbliższym czasie. Poprzez realizację kolejnych transakcji chcemy też dynamicznie zwiększać wartość samego KOV, wykorzystując jego potencjał. Jesteśmy strategicznym inwestorem tej spółki, ze wszystkimi tego konsekwencjami. – mówi Dariusz Mioduski.
Na wtorkowej sesji akcje KOV zyskały ponad 2 proc. Jednak w ostatnich tygodniach spółka ma za sobą mocną przecenę. Jej akcje spadły z ponad 1,80 zł w okolice 1,40 zł. negatywnie przez rynek została odebrana informacja, że Kulczyk Oil Ventures w ostatniej chwili zrezygnował z możliwości wejścia do konsorcjum Neconde, które ma eksploatować nigeryjskie złoża.

Najnowsze wpisy