Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

hs2 / 2009-07-22 15:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no i październik się zbliża :)

Co do kghm - jeżeli MS chce pozbyć się jego akcji w tej cenie da ładny opór podażowy, z drugiej strony gdybym był wielkim graczem korzystnym dla mnie było by obniżenie wartości kghm jak najniżej w oderwaniu od indexu aby kupić od MS akcje tanio :)
hs2 / 2009-07-22 14:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
lepiej poczekaj na konsole, jak będzie szło pare dni bokiem można wejść z racjonalnym stopem.
hs2 / 2009-07-22 09:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nom, ale mam tylko 3 kluczowe:
sp500 -( z 3 - 4 dni temu podałem poziomy w kąciku ale tu chyba nikt na kontraktach nie gra więc zaniecham ich podawania. )
eur/usd
usd/jpy

Na reszcie nie gram, ostatnio analizuję też złoto i ropę ale to z ciekawości bardziej jak na nich technicznie wygląda gra
hs2 / 2009-07-22 09:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/ab;sa,ABE,informacje.html

to co widać wyżej. zakup długo terminowy, przy podanym c/wk i ROE zakup na najbliższe 3 - 5 lat był by opłacaln - na małych spółkach ja jestem długoterminowcem, gdy bąbel narośnie sprzedam, gdy zmieni się sytuacja wg mojej oceny spółki też się jej pozbędę aby nie ciążyła.
hs2 / 2009-07-22 00:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tzn o zgłoszeniach tel bo wybiegłem przed szereg- widziałem raz jak znajomy kupował akcje przez telefon i prosił o opisanie kształtu wykresu który sobie narysował na kartce
hs2 / 2009-07-22 00:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o się śmiejesz - w 1991 r rysowali wykresy w dodatku liniowe na papierze milimetrowym- znajdź kogoś kto teraz to robi (no po za zgłoszeniami telefonicznymi)? :)

Swoją drogą ten chłop ma za sobą wszelkie największe kryzysy finansowe jak i wiele baniek spekulacyjnych, jak by zajął na sp500 długą pozycję w wieku 20 lat po 32 pkt teraz był by milionerem :))
hs2 / 2009-07-21 23:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

sygnał kupna był dawno


w woli ścisłości, napisałem sobie wskaźnik uśredniający siłę sygnału kupna z podstawowych wskaźników z jakich ludki korzystają z podstawowymi ustawieniami bo mało kto przy nich majstruje, w układzie wskaźników sygnał kupna był w marcu (4 wskaźniki, potwierdzenie sygnału 2 tygodnie później przez kolejne 4)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

hs2 / 2009-07-21 23:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam panowie i panie o ile są :)

Bigu - co sądzisz o spółce AB SA
Fundamentalnie wygląda dobrze, spółka skupiła trochę własnych akcji w dobrej cenie wiec podejrzewam że nie zrobili by tego gdyby zakładali stratę.

Technicznie sygnał kupna był dawno, obroty są na niej strasznie małe więc do sygnałów z AT trzeba podchodzić z dystansem.
hs2 / 2009-07-20 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzięki, za moment poczytam :)
hs2 / 2009-07-20 20:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
948 jest dość mocne jak widzę po kilku podejściach wydaje mi się że teraz może być ono decydujące, jak nie przebije myślę że będzie konsola do środy między 948 a 941 pkt na s&p500

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

hs2 / 2009-07-20 16:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Część z was pewno płaci za dostęp do notowań zagranicznych lub też korzysta z opóźnionych o 15 minut notować a za granica nikt za to nie płaci!
http://www.odlmarkets.com/
Pod powyższym adresem można otworzyć konto demo za darmo z dostępem do notowań bez opóźnień - analizy wykonuje się w programie metatrader 4 który tam pobierzecie za darmo. W wersji free są Kontrakty CFD na indeksy oraz podstawowe surowce i waluty. ale najważniejsze dla mnie to wartość kontraktu na sp500 , dax i kilka innych indeksów bez żadnych opóźnień. Można też grać na demo - cfd są dobre dla osób które zaczynają przygodę z kontraktem terminowym z racji małych lewarów.

Polecam każdemu i życzę owocnych łowów - odnośnie brokera odl który udostępnia tą aplikację, prywatnie nie korzystam z ich usług, są drogie w stosunku do konkurencji.
hs2 / 2009-07-20 15:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
forbsa nie czytam, szkoda money mi na niego bo większość tych samych info jest w necie za darmo - zerknę na podany przez ciebie blog, angielski mi nie straszny :) Teoria chaosu Wiliamsa czy interpretacja fizyczna?

C/wk fajny wskaźnik ale ja mam kilka swoich własnych bo ten nie uwzględnia czy kurs rośnie czy maleje, wolumenu i kilku innych warzny spraw. W moim portfelu są walory których będę się trzymał.
Co do notowań to pamiętaj że WK może też spadać jeżeli zysk jest ujemny.

Puki co s&p walczy o przebicie poziomy 948 pkt, ważniejsze wsparcie jest na 944,75 pkt wsparte dodatkowo wstęgą odchylenia od średniej.
hs2 / 2009-07-20 15:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam :)
Rozumiem że odnosisz się do analizy cykli giełdowych w ujęciu astrologi?
Gdzieś z miesiąc temu miałem okazję przeprowadzić rozmowę z osobą która gra na giełdzie od 1991 roku, także sporo o nich wspominała ale warto dodać do nich analizę widmową z zastosowaniem transformaty feuriera - wychwycisz cykl podstawowy który ma ok. 1,7 - 1,8 roku + cykle harmoniczne, sporo info na ten temat znajdziesz w książkach poświęconych podstawą telekomunikacji, przerabiałem to na studiach w tym roku, groźnie to brzmi ale jest banalnie proste.
Apropo tego typu tradingu - z jakich książek/for korzystałeś przy jego nauce?
hs2 / 2009-07-20 15:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
biorąc pod uwagę wzrosty na indexach dane mogą pozytywnie zaskoczyć choć nie chciał bym aby mocno rozczarowały bo było by wtedy niezbyt ciekawie :)

sp500 od strony technicznej pod oporem na rejonie 948 pkt, na m15 wygląda dobrze - pro wzrostowo, kanał odchylenia od średniej pokonał już opór na 948 pkt więc teraz kwestia tylko danych.
hs2 / 2009-07-20 12:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
lepiej by było jak by na tych 3 % wzrostu się zatrzymało, skonsolidowało i dalej ku górze szło bo by dalej zaszło :)

Najnowsze wpisy