Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

hs2 / 2008-11-24 21:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:) co tu dużo pisać zapuszczam trailing i idę do pubu :) nadszedł dobry czas, udanego wieczoru i reszty roku :)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

hs2 / 2008-11-24 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/676c8d89e1fcf441.html

zasięg docelowy korekty na s&p to rejon 850 lub 857 pkt, czasówka wypada w ciągu do 15 minut od momentu pisania tej wiadomości. Powinna zacząć się korekta tego ruchu za moment jeżeli poziomy będą wybronione, przebicie obu poziomów oznacza impuls wzrostowy.
hs2 / 2008-11-21 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i po korekcie, dała ona zarobić ok 52 pkt indeksowych (1 pkt =50 dol) - teraz przechodząc do gry średnio terminowej formacja która kończy się na ok 801 punktach jest z reguły strukturą kontynuacji spadków, jakość formacji jest średnia ale kąt( teoria i praktyka ganna) czyli stosunek przyrostu ceny o czasu jest piękny, przyjmując zamiast czasu wolumen wręcz wzorcowe zjawisko :) Oczywiście należy pamiętać o tym że każdą bessę cechuje jedna, korekta, duża korekta, nie jakieś tam p********** jakie były w tym roku - poznacie ją po nietypowym kącie ale nie dajcie się jej zaślepić bo nowe bański spekulacyjne takie jak ta ostatnia czy to na ropie czy to na akcjach często nie powstają, pękają nagle - grunt to nie być wtedy w szoku i grać z trendem - głównie odwrócić pozycję, wiem że to trudna sprawa ale jak zerknąłem w ostatnie statystyki mojej gry na odwróconych pozycjach sporo zarobiłem, lepsze to nisz stop los :P
Udanej gry.
hs2 / 2008-11-21 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
poziom docelowy korekty to rejony 787 - 789 - mocny opór, jego przełamanie to kontynuacja ruchu do 801 - 803 pkt, w tych rejonach kończy się pewna struktura.
hs2 / 2008-11-21 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pamiętajmy że indeksy bazują na akcjach, ludzie otwierają pozycja z chciwości, zamykają ze strachu dlatego tak teraz jeżeli janki nie utworzą następnego dna zacznie się większa korekta, volumen ma teraz bardzo ładny profil - wygląda na to że dystrybucja stanęła problem w tym że nie widzę żadnego ważniejszego wsparcia tam :P - nigdy nie ocenisz czy człowiek mówi prawdę,ale obserwując wolumen i cenę jak na dłoni widać czy teraz na rynku jest strona chciwa czy też strona strachu - co do końca świata to nie sądzę aby krezusi tego świata na to pozwolili, ale jeżeli pozwolą to na pewno w nowym ładzie dalej bogaty będzie rypał biednego jak to z powodzeniem robi od początku istnienia świata.

Re: S&P ledwo się trzyma

hs2 / 2008-11-18 10:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
napiszcie chociaż że to dno dla ceny zamknięcia... dno intraday jest niżej niż 840 pkt.....
hs2 / 2008-11-17 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
swoją drogą jak macie możliwość nanieście te poziomy na interwał 5-cio minutowy, to naprawdę bardzo ładna konsola cen, niemal idealna, tak ładnego zjawiska jeszcze nie miałem okazji oglądać na wykresie, jeszcze idealnie rozłożony wolumen - po prostu coś przepięknego co cieszy oczy:)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

hs2 / 2008-11-17 21:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak kto z was gra na
kontraktach na s&p to zerkajcie na poziomy:
873,4 - 874,6
885,47 - 886,22

najważniejszy to
910,13 pkt, jego przebicie to droga do dalszej zwyżki

prywatnie po informacji o zwolnieniach w jednej z firm w usa stawiam na
całonocny dryf pod 873.4 na terminowym i do otwarcia kasowego żadnych
ważnych zmian ewentualnie spadek do 862


co robiły indexy dziś między tymi poziomami wiecie, między 862 a 874 konsola, właśnie wybiła, można było zagrać klasycznie pod konsolę.
Te poziomy co podałem wczoraj są aktualne do czasu aż dno nie zostanie pogłębione, w razie jego pogłębienia nie stosować ich, na maile odpiszę na dniach (nie sprawdzałem skrzynki tej przez chyba miech więc sory za opóxnienie) a widzę że trochę z kącika biga ich było. Pozdrawiam gospodarza i wszystkich co ostali na polu bitwy :)
hs2 / 2008-11-16 22:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no c/wk to jedno ale jeżeli taka firma generuje długi to wk spada więc i ułamek rośnie :)

A tak serio to fibony i gann dają dobre sygnały, jak kto z was gra na kontraktach na s&p to zerkajcie na poziomy:
873,4 - 874,6
885,47 - 886,22

najważniejszy to
910,13 pkt, jego przebicie to droga do dalszej zwyżki

prywatnie po informacji o zwolnieniach w jednej z firm w usa stawiam na całonocny dryf pod 873.4 na terminowym i do otwarcia kasowego żadnych ważnych zmian ewentualnie spadek do 862 - chyba że pojawią się niezdyskontowane dane za dnia lub też ktoś się nagle ocknie i powie jak to buffet (ten z ameryki :P) że w perspektywie kilku lat kupuje akcje. Tak dla innych - stwierdził on niedawno że nie ma już krótkich na dolcu gdy rozliczeniowy był bodajże koło 2.13 zł. teraz jaki jest sami wiecie- + 50%. choć moim zdaniem buffet wie że tak naprawdę pieniądz jest wart tyle, ile rzecz za niego kupiona a że ma już swoje lata i prowadzi dosyć osobliwy sposób życia z tego co mi wiadomo stawiam że ma on swój plan a jego wypowiedź że nie ma już krótkich na dolcu była tylko testem siły jego słowa i podejrzewam że jego plan się sprawdzi ale historia uzna że przyczyną wzrostu był plan pulsona. Tymczasem znikam, z racji że gram uznaniowo nie przebywam na forum, warto być bezpartyjnym - ni bykiem ni niedźwiedziem bo nie ma wtedy kłopotu z odwróceniem pozycji i otwarciem jej w trakcie trendu a moim zadaniem od tego zależy sukces na giełdzie - zainteresowanym polecam artykuł monkey vs profesional traders - nie załamcie się jak to przeczytacie tylko wyciągnijcie wnioski :P
do zobaczenia bigowcy :))
hs2 / 2008-11-16 22:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
skoro akcje są warte połowę swojej ceny księgowej to czemu ich nie kupować?
każda recesja się kończy, wrzucam systematycznie zysk jaki wypracowuję na kontraktach w akcje, w tej chwili można było kupić wiele za pół ceny - tak jak byś za 10 zł dała 5 zł :) sprzedam za 5 lat, po kiego grzyba trzymać papierowy patytet pieniądza skoro można kupić akcje. Prywatnie całość wkładam w zagraniczne spółki które nie padną+ pokrycie kontraktami cfd w momentach gdzie at wskazuje spore prawdopodobieństwo na korektę/spadek, oczywiście założenie że na pewno nie padną może być błędnym ale prawdopodobieństwo że nie padną jest wysokie:) Analizując te zmagania w bessie pamiętajcie o starej wojskowej prawdzie - każdy generał wygrał by uprzednią bitwę/wojnę ale tyko doświadczony w boju wygra przyszłą :) Powodzenia i zadowolenia z gry życzę bo pieniądze to nie wszystko :)

Re: Komentarze do portfela "barabaszek"

hs2 / 2008-10-31 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oki mam więc pytanko - jak są rozliczane kontrakty cfd - tzn chodzi mi o to czy jak mam równą sobie przeciwstawną liczbę kontraktów (czyli wyszedłem z rynku) to one rozliczane sa pod koniec dnia czy od razu? (mam programik od brokera gdzie jest stan rachunku i tam ciągle zmienia się stan konta w części groszowej)

Re: kto poradzi kiedy kupować

hs2 / 2008-10-25 15:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
graj z trendem, nie jeden mln zł zarobiono od początku roku na spadkach.

Re: Komentarze do portfela "barabaszek"

hs2 / 2008-10-19 20:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam gospodarza - mam takie pytanko - doszły mnie słuchy że grasz na CFD od dłuższego czasu, ja dopiero wsiadłem niedawno w ten temat - miał bym kilka pytań odnośnie cfd, na odpowiedzi mogę liczyć ?:)
hs2 / 2008-10-19 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moim zdaniem wszystko zależy od tego jaki jest docelowy zasięg pozycji - wiadomo że w grze DT nie można zakładać zysku w ciągu dnia rzędu dziesiątek % z jednego wejścia, od docelowego zależy stop.Zerknijcie kiedyś na wykresy, każda pozycja jest dochodowa, wszystko zależy od perspektywy czasowej :) Największe bessy na s&p500 były w latach 20 minionego wieku przy poziomach 100 pkt, niecałe 90 lat później poziom tego indeksu wynosi ponad 8 razy więcej i tu taka prosta kalkulacja :P
800 - 100 pkt = 700 pkt * 50 dol 35 000 $ na 1 kontrakcie. zakładam że będę żył powiedzmy 70 lat, mam lat 21, kupuję w ciemno 98 kontaktów i żyję z zysków 2 kontaktów rocznie czyli w tym przypadku jest to ok. 70 k $ /rok. rynek był rok temu na poziomie 1400 pkt co dało zysk 1300 pkt czyli 65 k dol/ kontrakt, myślę że po 9 latach od tego zakupu przeszedł bym na emeryturę kupując kontrakt na dowolnej rozwiniętej giełdzie światowej w tych latach.
hs2 / 2008-10-19 14:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oferta idm jest godna polecenia, korzystam z ich usług, jestem zadowolony - zapraszam na gpw.unl.pl - znajdziesz tu trochę opinii o DM i brokerach :P

Najnowsze wpisy