Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

hs2 / 2008-10-18 23:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Malutki spam w dobrej sprawie, mam nadzieję że gospodarz nie pogoni:)

Zapraszam wszystkich interesujących się analizą techniczną na forum:
http://gpw.unl.pl
przesiadamy się tam z kącika gabri-morfe, co jakiś czas wrzucę analizę obecnej sytuacji w20 no i postaram się porzucać techniki, gdyby więcej osób się zebrało i każdy bo coś od siebie dodał było by miło :)

Pozdrawiam wszystkich kącikowczów i życzę zyskownych pozycji :)
hs2 / 2008-10-18 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jutro przesiadka na nowy serwer bo ten trochę nawala :)
hs2 / 2008-10-18 23:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tylko tam taka zmiana - jak mamy temat np o jakiejś formacji albo czym innym to zaczynamy go, jak nie wiecie w którym dziale piszcie w początkach a ja wrzucę go gdzie trzeba.
hs2 / 2008-10-18 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak ma być porządek to od początku :) w zasadzie dwa działy - komentarze do sesji i analiza techniczna :)

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-10-18 19:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://gpw.unl.pl/

Powyższy adres to odnośnik do portalu, wersja wstępna, jak zbierze się trochę ludków chętnych do pisania będzie funkcjonował - zajmujemy się podejściem do inwestowania głównie technicznym. Postaram się co jakiś czas wrzucać swoje analizy i techniki jakie znajdę na zagranicznych forach.

Zapraszam do wypowiedzi i zamieszczania własnych analiz, portal pewno ma błędy, w osobnym temacie na portalu prosił bym o ich wskazywanie :)) Jakiś czas temu założyłem sobie forum aby napisać trochę wniosków dlatego takie daty tych kilku tematów :P
hs2 / 2008-10-18 17:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Stany zamknęly się super !!!!!! (to dobrze, że lekki minus !!!!) Są w ostrym
trendzie wzrostowym.

o trendzie w jakiej skali czasowej mówisz?

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-10-18 15:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chyba czas zebrać grupę ludzi korzystających z AT do jednej wielkiej samo edukującej się kupy i opuścić forum money.pl, wiedzy w temacie jest wiele ale jej uporządkowanie marne i aby z jej korzystać trzeba wertować strony, ile osób było by wstępnie zainteresowanych wypowiadaniem się na nowym, nie płatnym forum analityków technicznych i zamieszczaniem tam analiz bo nie wiem czy jest sens otwierać ?

Na forum będą wykresy i opisy technik AT, analizy i doświadczenia na początek chyba głownie moje :PP - im większa kupka będzie daną metodę techniczną nękać, tym więcej doświadczeń będzie a forum wprowadzi porządek.
hs2 / 2008-10-18 15:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie jest mi ten pakiet znany- możesz coś o nim więcej napisać?

wskaźniki i oscylatory sam pisałem,, nie korzystam ze standardowych, techniki banalnie proste podążania za trendem, gra w oparciu o techniki zakładające że rynek jest budowany w sposób uporządkowany - Gann i Fibonacci itp. głownie techniki opisywane na zachodnich forach, w przypadku Forexu podobnie, w brew pozorom tam też jest pełna harmonia.
hs2 / 2008-10-18 14:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to częsty problem ale jest na to prosta rada - większość na narzędzi analitycznych ma możliwość odwrócenia wykresu do góry nogami - paru osobą to poleciłem chyba miesiąc temu gdy pisali do mnie na mail no i gra na kontrakcie akcyjnym w pozycji krótkiej :) - zauważ że za czasów hossy wszyscy byli happy bo grali z trendem wzrostowym kupując akcje, teraz wielu akcjonariuszy jest pesymistami bo gra na korektach a nie sprzedaje krótko z trendem długo i średnio terminowym, w pl jest bardzo słaba krótka sprzedaż ale są za to kontrakty z pozycją krótką.

Co do zeszytu to warto go prowadzić a co do systemu to każdy jest skuteczny, nie każdy efektywny - zwróć uwagę że nawet korzystając z jednej średniej i trzymając się zasad można na luzie osiągnąć stopę zwrotu 20% rocznie jednak 90% traci, najsłabszy punkt giełdy to człowiek i tyle, większość graczy jest zbyt zarozumiała aby to zrozumieć i ma pretensje do całego świata a to szwagry a to zagranica ucieka itp później zrezygnują z giełdy bo ich zwyczajnie złamie, wymyślą jakąś bajkę aby broń boże ktoś nie pomyślał że są w tych 90% którzy tracą, ktoś w tą bajkę uwierzy zacznie grać i tak wiele depozytów dalej :)
hs2 / 2008-10-18 10:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wszystkiego nie przerobisz, gdyby rynek był przewidywalny nie było by tylu teorii które go opisują - najlepiej jak masz swój system i z każdą książką go doskonalisz, zaczynasz od stopy zwrotu na poziomie 10-15% rocznie zazwyczaj później to twoja dzienna norma, najgorzej na początku zaakceptować mi było małe straty i nie ciąć zysków teraz jak zerkam na pierwsze notatnki wyraźnie to widzę ale zwalczyć to nie tak łatwo:) Jak masz w systemie zasady zajęcia pozycji, stop loss, zasady zarządzania kapitałem, zasady zwiększania i odnawiania pozycji zbyt szybko zrealizowanej oraz elastyczne zarządzanie ryzykiem to w zasadzie ciężko nie zarabiać jeżeli trzymasz się tych zasad no i trendu bo zysk z korekt jest nieproporcjonalnie mniejszy do stresu w grze na nich.
hs2 / 2008-10-17 23:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tylko jedna uwaga - niech żaden z was nie przerabia tego na odwal bo to nic nie da po za zmarnowanym czasem, nie nie szkoła średnia gdzie uczy niepotrzebnych większości przedmiotów jak historia w zakresie takim, jaki chyba nigdzie na świecie ludzi nie uczą. Tu zrozumienie wiedzy = zysk, wykucie teorii i szablonowe jej stosowanie to nie gra dla pieniędzy tylko dla emocji.
hs2 / 2008-10-17 23:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zależy od twojego stylu gry - jeżeli miał bym ci podać na moim przykładzie wg kolejności co przerobiłem to po kolei od grudnia ubiegłego roku

3 książki o giełdzie -wydawnictwo złote myśli - osobiście odradzam ci je, wszystko jest na necie a w nich są błędy straszne - np. w teorii hamiltona 3 etap bessy to okres który kończy hossę, zgłosiłem im ten błąd ale olali i dalej sprzedają, po za tym nie piszą że oscylatora stochastycznego jest kilka rodzajów i trzeba zbadać w swoim programie jaki my stosujemy bo część jest do ....

Analiza techniczna murpchiego - przebiłem tą bible At, ponad 500 stron i nie żałuję - doskonała byłana początek, bardzo dobre wprowadzenie do Świata AT

Instrukcja obsługi metastock 7 - też dobra książko instukcja, ładnie opisane wskaźniki i ich podstawowe koncepcje, jak zaczniesz ściągać współczesne wskaźniki adaptacyjne itp będzie to podstawa, resztę niestety sam opiszesz.

Tyle przerobiłem do lata, przez lato:
Teoria Eliota - z grubsza, ta metoda mi nie podchodzi zbyt wiele niejednoznaczności ale uwzględniam ją w grze w pewnym zakresie

Technki świecowe steev nisson - wydanie polskie oraz drugie wydanie angielskie - polecam każdemu, ta metoda to baza mojej gry, początkowo interpretowałem świece jako formacje odwrócenia, teraz interpretuję je jako formacje kierunku.

Znaczenie wolumenu - Armsa - polecam każdemu ale od razu ostrzegam że wymaga przerobienia wielu wykresów i łączenie jej z innymi technikami wymaga dużo treningu aby dało efekt, dla mnie ta książka jest na równi z teorią eliota.

Fischer - Fibonaci - pozycja dobra ale wtedy nie rozumiałem jej wagi do puki nie wszedłem w dużo bardziej zaawansowane formy gry i w pełni uznaniowej całkiem niedawno.

Mniej więcej po tym okresie zrobiłem statystykę i wyszło wielkie nic - nie zarabiałem, co mnie dobijało z każdą transakcją bo znałem odpowiedź na każdy ruch rynku, dlaczego tu impuls, dlaczego korekta czemu horyzontalny co użyć itp. wtedy wszedłem w psychologię inwestowania - seria artykułów z parkietu i kilku for o największych błędach tradingu, jak bym czytał o sobie, wtedy pamiętam że czytałem chyba do rana te 80 czy 100 stron. Rano kupiłem następnego dnia zeszyt za 1 zł który mam do dziś, niestety już cały zapisany:) czas na drugi. Notuję każdą jedną nieudaną i udaną transakcję, dlaczego zamykam dlaczego otwieram dlaczego nie zamykam tu, jak oceniam rynek,co myślę przy stratach a co przy zyskach, po zapisaniu 20 stron odłożyłem zeszyt na 4 dni, później na trzeźwo oceniłem swoje myślenie i to był w zasadzie punkt przełomowy mojej gry, wszystkie straty to gra pod trend, wejście bez potwierdzenia czyli ogólnie nie trzymanie się systemu, mniej więcej 2 tygodnie zajęła mi praca nad samym sobą aby składać zlecenia tak jak to zakładałem i było dobrze :) 1 dzień + 20 pkt, drugi -10 pkt, trzeci - 30 pkt, 4 + 130 pkt i tak dalej do całkiem niedawna, po prostu spokojny trading:) Później wszedłem na forum forexowe zagraniczne gdzie poznałem ten rynek i ale to było naj mniej ważne - na angielskich forach jest jedno czego u nas nie ma i nie będzie a na zachodzie jest od 40 lat dlatego zachód tak nas robi. Przerób powyższe pozycje, sam o tego dojdziesz.

Programy obecnie:
Meta trader 4 - forex
idm trader - zagraniczne
metastock 10 - baza moich analiz
matlab - do badania rynku narzędziami analizy przebiegu prądu - mam to na studiach :P
i kilka innych raz do tygodnia.

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-10-17 22:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro wieczorkiem zapodam wykres w20 z poziomami, zagrałem się na s&p, tak dobrego DT nie miałem już dawno i pewnie długo takiego dnia jak ten nie będzie.
hs2 / 2008-10-17 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
postaram się pod noc wrzucić do kącika g&p analizę co i jak, chwilowo gram na kontraktach na s&p, piękny DT dziś tam jest, właśnie zaczęła się korekta od zagęszczenia DInapolego, co dalej zobaczymy :)
hs2 / 2008-10-17 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwracam waszą uwagę na wolumen, jest coraz wyższy to bardzo dobry znak, co do ucieczki kapitału to krążyły takie słuchy na polskich forach.

Najnowsze wpisy