Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

Re: GPW: Czas na realizację zysków

marlowe / 2009-06-03 17:25 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
"2009-06-02 16:57:12 | 83.26.247.* | greg345
witaj marlowe :)
w Polsce też możesz zwrócić towar do 30 dni bez podania przyczyny.

no mylisz się.............tylko wybrane slkepy albo sprzedawca sie zgodzi
................jesli towar nie ma wady to kasa przepadla.;)
pozdrawiam "
------------------------------------------------------------------------------------------------

To informuję Cię, że zgodnie z polskim prawem sprzedawca sprzedający towar poza lokalem ma obowiązek przyjąć towar bez wyjaśnień dlaczego go zwracamy do 30 dni od zakupu, jeśli nie umieści w regulaminie, oraz nie poinformuje Cię pisemnie o możliwości zwrotu bez podania przyczyny do 10 dni. A wielu sprzedawców daje punkt w regulaminie, że 10 dni jest na zwrot bez podania przyczyny, ALE NIE INFORMUJĄ O TYM KUPUJĄCEGO PISEMNIE.

Dla przykładu podam punkt regulaminu z mojego sklepu:
"18. Nasz sklep w pełni respektuje Państwa prawa wynikające z ustawy z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. (Dz. U. Nr 22, poz. 271). Z towaru zakupionego w naszym sklepie możecie Państwo zrezygnować bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Odstąpienie od umowy wolne jest od zapłaty jakiejkolwiek sumy, czyli odstępnego. Towar ulega zwrotowi w stanie niezmienionym. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Razem ze zwracanym produktem należy przesłać kopię faktury. Jeżeli na fakturze znajdują się również inne towary nie podlegające zwrotowi, to po zmianie zamówienia odeślemy Państwu fakturę korygującą. Gwarantujemy zwrot ceny produktu w terminie 14 dni od chwili jego otrzymania, którą prześlemy przekazem pocztowym lub przelewem na Państwa konto. Koszt dostawy oraz zwrotu produktu nie jest zwracany przez sklep Nibylandia. Jednocześnie informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem."
Jeśli nie prześlę tego punktu w paczce razem z towarem - to kupujący może zwrócić towar do 30 dni. A jak prześlę to do 10-ciu. Dlatego go wysyłam w paczkach :)

Pozdrawiam
marlowe / 2009-06-02 16:49 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
w Polsce też możesz zwrócić towar do 30 dni bez podania przyczyny. I jest to wymuszone prawnie. Tylko, że jedynie dla transakcji dokonanych poza lokalem sprzedawcy (akwizycja, zakupy przez internet, domy wysyłkowe).
marlowe / 2009-05-31 21:30 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
pół żartem - pół serio :))

fundamentach pisze bardzo duzo, ale należy umieć mnie czytać

sprawdźmy czy umiemy czytać:
Jedziesz na zmywak do Anglii, żeby odkuć straty z giełdy, Mo? :))))
pozdro
marlowe / 2009-05-31 19:28 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
System też grali :)) Jeden z najlepszych kawałków!!!
Trzy dni mnie szyja bolała po koncercie :)

Re: Inwestorzy na świecie są w rozterce

marlowe / 2009-05-31 19:20 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
http://www.youtube.com/watch?v=zOVZQ4dy41s

Niesamowity koncert goście dali na krakowskich Juwenaliach. Dwie godziny świetnego grania. Przebili gwiazdę wieczoru, którą była grupa Myslovitz, bo gwiazda wieczoru zachowała się dziwnie, wręcz obcesowo w moim odczuciu. Obrzydzenie po Myslovitz nie zaburzyło jednak świetnego wrażenia po Comie. Zacni następcy Kultu, który na Juwenaliach nie grał już drugi raz (rok temu w Wawie dawali popalić, w tym roku we Wrocławiu). Polecam.
marlowe / 2009-05-31 18:06 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Irys po prostu miała to szczęście w nieszczęściu, że trafiła na mnie, a ja ją miło na forum powitałem.
Mogła trafić na JB, który by jej jak ognia unikał.
Na spamerów, którzy by jej wciskali telefon do Jusia, lub Bytom.
Na kogoś akuratnie wk u r wionego, co by ją opieprzył, ze nie zalogowana.
Ale trafiła na mnie...
A Wam niech będzie głupio :)))
marlowe / 2009-05-31 17:47 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Ja wiem jak wygląda Stiwen, bo moja matka ogląda modę na sukces. I oglądała 10 lat temu. Wtedy się dowiedziałem :)
Matek też należy unikać jak ognia?
marlowe / 2009-05-31 17:22 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
też nie mam żony... A wiem :)))
marlowe / 2009-05-31 16:26 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Jako ateista, mogę liczyć jedynie na siebie. Nie na opatrzność.
Staram się kończyć, co zacząłem. Prócz prawa - z tym skończyłem.
A kiedy jest się w odpowiednim wieku na stały związek? Istnieje taki wiek? :)))
Dzięki :)
A czym Ty się zajmujesz, Irys?
marlowe / 2009-05-31 15:55 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Witaj Irys :)
Prawo jest pasjonujące, stąd wybór studiów. Ale też ma kilka minusów - stąd decyzja o rzuceniu studiów. Kilka, jeśli nie kilkanaście powodów było za rzuceniem, więc rzuciłem.
Ale masz rację, jestem poszukującym. W każdej dziedzinie...

Pozdrawiam i dziękuję za życzenia :)
marlowe / 2009-05-31 15:31 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
hehehehe
marlowe / 2009-05-31 15:18 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
od lutego tak mówię. 100% na getinie zgarnąłem :)))
marlowe / 2009-05-31 15:16 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
błędna konstrukcja, dla zmyłki.

Obliczmy 3 razy 9 to 27 i barman ma 2 PLN razem 29

A więc poprawnie jest tak:
3x9 to 27, z czego 25 za drink, a 2 dla barmana - razem 27, bo trzy złote reszty dostali.
marlowe / 2009-05-31 15:11 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
:))))
marlowe / 2009-05-31 14:56 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a niech ktoś tylko powie, że wyglądam jak Stiwen z Mody na Sukces to ukatrupię...

Najnowsze wpisy