Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

marlowe / 2007-06-07 17:48 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
O. Widzę, że Cię uznali :D
marlowe / 2007-06-07 17:47 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
no właśnie. Jak jutro będzie?
marlowe / 2007-06-06 16:50 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
cze gollum. Co tam u Ciebie?
marlowe / 2007-06-06 16:49 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
hm... Wydawało mi się to dużo prostsze. Cóż, nie jestem przygotowany do tego typu dyskusji.
:D Odezwę się jak przejrzę wyniki wprowadzenia Euro w poszczególnych krajach. Choć wtedy kto inny się znajdzie, kto powie, że u nas jest inna rzeczywistość. I tak można dyskutować. :)
Prawda jest taka, że jak dolar słabnie to im eksport nie wzrasta, bo Chińczycy ciągle produkują taniej. W każdym razie nawet jak wzrasta eksport to import jest dużo większy.
W skrócie - za dużo tu czynników. Niemal niemożliwe jest ogarnięcie tak złożonego organizmu jak naczynia połączone kilkudziesięciu gospodarek. Politycy tylko myślą, że to możliwe i błądzą we mgle. Ja tam lubię złotego, nie mam nic przeciwko naszej walucie. Ale niech mi ktoś naprawdę powie, że takie czy inne rozwiązanie jest lepsze. I tak nie będę wiedział komu wierzyć. W Irlandii mają Euro i się rozwijają, W Wielkiej Brytanii nie mają i też się rozwijają. Co o tym myśleć? Jak będzie recesja to jedni i drudzy polecą na łeb, bo są powiązani ze sobą. Jakie będzie wtedy miało znaczenie, czym płacą za chleb?
marlowe / 2007-06-06 16:35 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
też racja.
marlowe / 2007-06-06 16:31 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
dobre
marlowe / 2007-06-06 16:30 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
nie jestem w żadnym klubie :) Po prostu się zastanawiam. Może mnie Samuraj przekona?

Re: WIG20 ma małe szanse na dalsze wzrosty

marlowe / 2007-06-06 16:22 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Samuraju, to o czym mówisz to już import, nie export, prawda?
...............................................
2007-06-06 15:54:55 | 80.53.32.* | samuraj jack nielogo
ale ci sami eksporterzy mogą kupić taniej linie technologiczne na zachodzie, zwiększyć
wydajność pracy i tym nadrobić wzrost wartości złotego
i tak się dzieje
.............................................................
Jak ktoś jest eksporterem i kupuje coś za granicą, to na moment staje się importerem. Znamy plusy i minusy posiadania odmiennej waluty. Cały myk polega na tym, że plusy i minusy zostaną, bo jak mówisz, dodatkowe czynniki (czyli stosunek towarów przywożonych nie ważne w jakich celach, do stosunku towarów wwożonych nie ważne w jakich celach) rozwijają się w stałych ramach. Znika jedynie to ciągłe uciążliwe przeliczanie. I o to chodzi w jednej walucie dla Europy. Czy nie jest tak, że oprócz podatków, prawa i innych utrudnień eks i im porterzy mają dodatkowe utrudnienie? Jest nim przecież codzienne liczenie, tyle złotych to tyle lirów, tyle marek, i tyle franków, a w funtach to tyle, a w koronach tyle. Euro nam ułatwiło sprawę. A bez przeliczania, to jak sprzedaż towaru komuś z Suwałk. A przywiązanie do złotego z pobudek narodowych wydaje się mi zupełnie bez sensu. Mieliśmy dukaty, mieliśmy marki, ruble, centy, teraz mamy złote, jutro będziemy mieli euro. I tyle.

Re: WIG20 ma małe szanse na dalsze wzrosty

marlowe / 2007-06-06 15:47 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Ależ mi się portfel skorekci dzisiaj. Można by rzec, skorekci się, że hej!
Z takim tęsknogóralskim hej...

:D:D
marlowe / 2007-06-06 14:52 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Ale dlaczego przepraszasz? :)

Re: WIG20 ma małe szanse na dalsze wzrosty

marlowe / 2007-06-06 14:45 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
rotux, ja wiem dlaczego mispol jest świetną spółką i dlaczego makarony rosną. Ciekawe jest to, że indeks branży spożywczej, jako jedyny dziś jest na plusie. Małym bo małym, ale na plusie.

Re: WIG20 ma małe szanse na dalsze wzrosty

marlowe / 2007-06-06 14:24 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Hossa przechodzi pomału z budowlanki na spożywczy. Makarony i mispol rządzić będą w moim portfelu? Ciekawe...

Re: WIG20 ma małe szanse na dalsze wzrosty

marlowe / 2007-06-06 13:48 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
o ja pindole! Ludzi oszaleli z tym PCG???

Re: WIG20 dalej w górę czy mała przerwa?

marlowe / 2007-06-05 16:22 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
No i kupiłem PDA Ponaru po 81... Ciekawe co będzie jutro.
marlowe / 2007-06-05 15:12 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
no... hm... eee... spadają?

Najnowsze wpisy