Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

marlowe / 2007-06-11 18:32 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Cześć Needle.
Czy Elektrim kiedyś wpływał na decyzje zarządu Rafako? Jeśli tak to będę wdzięczny za przykłady. Każda uwaga jest cenna, a Twoje w przeważającej większości są wartościowe (w przeciwieństwie do moich głupawych wtrąceń :D:D )
marlowe / 2007-06-11 18:30 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
I słusznie. Ja zamierzam w Rafako zwiększyć zaangażowanie. Szefostwo tej spółki naprawdę wie co robi. A przede wszystkim podoba mi się to, że nie kręcą i nie wypowiadają się tajemniczo. Widać, że wiedzą na czym stoją i ile mogą z tego wyciągnąć. Same konkrety. Mało teraz takich spółek.

Re: Byki powrócą na parkiet

marlowe / 2007-06-11 17:53 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Acha. I zapraszam na marlowe.bblog.pl.
Wkleiłem tam ciekawy artykuł z Nowin Raciborskich.
Trochę mnie on podbudował w trzymaniu CeZ-u PEPu i Rafako w portfelu.

Re: Byki powrócą na parkiet

marlowe / 2007-06-11 17:51 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Faktycznie panowie. Pomyliłem się trochę niżej. Miało być Ponar żondzi.

:D:D

Re: Byki powrócą na parkiet

marlowe / 2007-06-11 16:10 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Ponar rzondzi

Re: Byki powrócą na parkiet

marlowe / 2007-06-11 11:31 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Dzień dobry
marlowe / 2007-06-10 20:03 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
żyje. Jedzie do szpitala.
marlowe / 2007-06-09 20:21 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Fakt. Przecież Ty też z Krakowa. I na zlocie byłeś :) Może na następny mnie podwieziesz, bo na pierwszy się nie udało :D:D:D
marlowe / 2007-06-09 20:12 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
W Kra na razie spokój na niebie :D
marlowe / 2007-06-09 19:56 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Z kilku względów. Chciałem mieć w portfelu coś z sektora spożywczego. Ponadto w Polsce się je dużo makaronu. I jeszcze fakt, że się go je niezależnie od koniunktury gospodarczej. To pierwsza grupa powodów. Kolejnym istotnym powodem były plany przejęcia Stoczek sp. z o.o. - spółki robiącej żywność gotową. Przejęli Stoczka i od razu komunikat o zawarciu znaczącej umowy przez spółkę zależną. Do tego wszystkiego dochodzi psychologia. Widzisz, kupiłem jakiś czas temu kolastynę, licząc na podobne jej zachowanie do sfinksa. I puściłem ją albo z lekką stratą albo z lekkim zyskiem. Kupowałem za około 3,80zł. A teraz mam makarony i nie zamierzam ich puścić tanio. Do dwóch razy sztuka?
marlowe / 2007-06-09 19:46 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Powiem szczerze, że zastanawiam się nad netią. Wskaźnik cena/wartość księgowa Netii to obecnie 0,94. Myślę, że jeszcze trochę spadnie,bo mało kto w nią wierzy. Czy osiągnęła dno bessy? Tego nie wiem. Spółka znana jest z tego, że nic jej nie wychodzi. Z internetem nie tego, z konkurencją wobec tepsy nie tego. Miała być konkurencja w telekomunikacji, a wyszło z tego niewiele. Teraz chcą być konkurencją w komórkach. I z tym wydaje mi się, że trafili. Współczesne firmy telekomunikacyjne muszą łączyć dostawę internetu, telefonię stacjonarną i komórkową. Najlepiej z dostawą telewizji. Dlatego UPC weszło w telefonię, dlatego tepsa ma centertel. Jednakże kupując akcje trzeba myśleć o zyskach. A zyski Netia wykaże: może w 2010roku. Czekam na tą spółkę. Czekam, aż Play będzie bliski zarabiania na siebie. Wtedy może się okazać, że netia nie jest taka zła. Można oczywiście wejść w ten papier już teraz, ale pod dwoma warunkami: nie uśredniania w dół, i trzymania przez 10lat. Ale nie wiem, czy Netia da sobie radę. W każdym razie, obecnie myślę o niej, ale nie kupię jej chyba jeszcze długo. Najwyżej nie zarobię, a na pewno nie stracę. :)
marlowe / 2007-06-09 17:38 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ups... To dane ze środy :/ No tak... Zatem skład ten sam, tylko w totalu spadek zaliczony o 2%.

Re: Niedźwiedzie nadal rządzą rynkiem

marlowe / 2007-06-09 17:36 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Witam wszystkich :)
Zgodnie z tradycją wrzucam skład portfela z zyskiem/stratą na spółkę:
Stalexport +34,73%
PBG +7,94%
Makarony Polskie +3,50%
BBI Dev średnia -10,99%
Rafako -5,53%
Rafako PDA -2,00%
CEZ 0%
Ponar PDA +1,85%
Mispol -1,69%
PEP -4,57%
marlowe / 2007-06-07 18:18 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
One wzrosły o ponad 100%, a nie spadły. Był tam split, jeśli się nie mylę. Jak przeczeszesz forum, to pewnie coś znajdziesz w tym temacie.
marlowe / 2007-06-07 18:17 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Trzymam STX jeszcze przez 5 lat i nie oddaję. :)

Najnowsze wpisy