Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2009-10-14 10:34 / Tysiącznik na forum
Zarzuty o wykorzystywanie stanowiska do celów partyjnych będą pojawiały się zawsze. Zwłaszcza ze strony grup, w które działania antykorupcyjne będą uderzały (w tym przypadku rząd i popierająca go większość mediów).
Nie oznacza to, jednak, że należy przestawać z korupcją walczyć...

Re: Wojna premiera i prezydenta o nominacje i CBA

studentMIM / 2009-10-14 09:25 / Tysiącznik na forum
Z tym listownym powoływaniem to jakaś dziecinada...
studentMIM / 2009-10-14 00:00 / Tysiącznik na forum
Myślę, że są to ostatnie działania Kamińskiego przed odwołaniem. Bał się albo że później te afery (stoczniowa oraz ta opisywana tutaj) będą zamiecione pod dywan albo, ew. że wykorzystają tę aferę, aby udawać że coś robią (przypiszą sobie zasługi)
studentMIM / 2009-10-13 10:24 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieję (a tylko mi się wydaje), że nie porównywałeś filozofii PiS do NSDAP, bo byłoby to bardzo nie na poziomie...

Ad 1. Zgadzam się, ale
a) w działaniach CBA nie ma nic JAWNIE sprzecznego z prawem
b) prawo można stworzyć też takie, aby nie dało się z korupcją walczyć
c) "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie"
Ad 2. Nie zgadzam się. Ważny jest efekt, a nie motywy. Korupcję najlepiej ścigać niezależnie od sympatii. ale nawet jeśli robi się to z pobudek politycznych jest to lepsze, niż gdyby się tego nie robiło
b) CBA ścigało zarówno osoby z rządu PiS, jak i z rządu PO
Ad 3. Ogólnie się zgadzam. Jednak czasem przestępstw nie da się udowodnić, pomimo iż oczywiste jest ich popełnienie (Al Capone). Choć warto oczywiście tylko sugerować przestępstwa, a nie mówić wprost
studentMIM / 2009-10-13 10:13 / Tysiącznik na forum
Pisałem o poglądach gospodarczych, nie o konkretnych działaniach, a te są raczej mało liberalne. Nie przeczę, że PiS mógłby wprowadzić trochę reform i to zrobił, ale też zrobił wiele złego dla gospodarki (deficyt pow. 20 mld przy 6% wzroście PKB).
Ogólnie bilans rządów PiS jest dodatni, jednak to nie są moje poglądy. Mi bliżej do UPR (choć wiem, że wielu ludzi tam jest niepoważnych)
studentMIM / 2009-10-13 08:47 / Tysiącznik na forum
PiS stworzyła CBA. Jej działania np. tutaj:
http://www.cba.gov.pl/portal/pl/20/Aktualnosci.html

Re: Winiecki: CBA reanimuje PiS

studentMIM / 2009-10-13 08:42 / Tysiącznik na forum
Teza, że Rzepa wspiera PiS jest postawiona chyba po to, aby odwrócić uwagę od swojej do tej partii niechęci (a może nawet nienawiści). Nie przeczę, że możliwe, że części dziennikarzy bliższe jest PiS niż inne partie, jednak gazeta ta stara się zachować obiektywizm. Co innego reszta mediów (np. GW) oraz Pan Winiecki. Oni nawet się nie kryją, że w ich mniemaniu powrót PiS do władzy to katastrofa dla demokracji (sic!).

P.S. Aby uprzedzić:
Nie popieram PiS i nigdy na niego nie głosowałem. Mają sprzeczne z moimi poglądy gospodarcze. Jednak cenię walkę z korupcją i nieuczciwością, które przeżarły nasz kraj. A większość mediów dla nadrzędnego celu niedopuszczenia PiS do władzy jest gotowa o tym zapomnieć.
studentMIM / 2009-10-10 00:38 / Tysiącznik na forum
Na ambitniejszy komentarz Cię nie stać?

P.S. Antyklerykalizm jest inną odmianą rasizmu, nienawiści do konkretnej grupy społecznej.
studentMIM / 2009-10-09 18:02 / Tysiącznik na forum
Wszystko zależy na czym opiera się rankingi. Oczywiście nauka w Polsce nie może być na wystarczającym poziomie, bo nie ma na to chociażby pieniędzy. Jednak nauczanie, szczególnie tanich przedmiotów, jest na wysokim poziomie (oczywiście na określonych uczelniach). A to przykład:
http://www.eduskrypt.pl/polska_znow_prowadzi_w_miedzynarodowym_rankingu_informatykow-info-88.html

Co zaś się tyczy frustracji, to jest ona szkodliwa dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Jeśli już na nią cierpisz, to postaraj się przynajmniej nie zarażać nią innych.
studentMIM / 2009-10-09 17:39 / Tysiącznik na forum
To nie jest ani złodziejstwo, ani oszustwo. Grający DOBROWOLNIE zrzeka się pieniędzy w zamian otrzymując chwilę napięcia i niewielką szansę wygranej
studentMIM / 2009-10-09 17:37 / Tysiącznik na forum
To jest niejako dobrowolny podatek. Chyba takie są najlepsze;P
studentMIM / 2009-10-09 16:01 / Tysiącznik na forum
Bon oświatowy jest dobrym pomysłem (Milton Friedman) i szkoda, że go nie wprowadzą. Jednak twierdzenia, że polska edukacja tkwi w komunie sugerują, jakby na zachodzie było lepiej (co jest bzdurą). Także bzdurą jest twierdzenie o braku perspektyw po szkole (chyba, że mówimy o jakiś prywatnych szkółkach itp.)

P.S. Czy to przypadkiem nie jest tradycyjne wylewanie swoich frustracji?

Czyżby tradycyjne wylewanie swoich żalów?
studentMIM / 2009-10-06 14:34 / Tysiącznik na forum

władza partii to między innymi mnogość różnych służb

A większa ilość firm telekomunikacyjnych, to większa władza urzędu regulacji. Czy z tego powodu powinno być tych firm mniej nawet, jak ma ucierpieć klient?

P.S. Czyżby pod nickiem Pils ukrywał się znany wszem i wobec Pilsener czy tylko naśladowca?
studentMIM / 2009-10-06 09:37 / Tysiącznik na forum
Przejawem słabości demokracji nie jest mnogość służb (taki stan rzeczy, choć może kosztowny, jest nawet korzystny, gdyż wywołuje konkurencję), ale właśnie korupcja i układy polityczno-biznesowe
studentMIM / 2009-09-03 13:57 / Tysiącznik na forum

Do Wielkiej Orkiestry Owsiaka jest jej tak daleko jak


To świadczy o braku wiedzy. Wielka Orkiestra zbiera 40 mln zł, Caritas 240 mln

Resztę pomijam jako prymitywną

Najnowsze wpisy