Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

Re: Prokurator zbada sprawę tortur stosowanych przez CIA

studentMIM / 2009-08-25 22:05 / Tysiącznik na forum
Jeśli USA zaczną skazywać swoich agentów to dość szybko doprowadzą do rozwalenia swoich służb...
studentMIM / 2009-08-25 07:57 / Tysiącznik na forum
Jak nie rozumiesz prostej wypowiedzi po polsku, to postaraj się nie komentować.
studentMIM / 2009-08-18 15:43 / Tysiącznik na forum
Ad 1. Chyba żyjemy w innych krajach. Ja żyję w Polsce, Ty w kraju Trzeciego Świata
Ad 2. Tutaj rzeczywiście szkoda słów na takie teksty....
Ad 3. Talibowie szkolili tych, którzy napadli na USA. Al Kaida miała siedzibę w Afganistanie. Trzeba było odpowiedzieć. Teraz armie NATO pomagają władzom (demokratycznie wybranym) Afganistanu walczyć z tymi właśnie talibami
studentMIM / 2009-08-18 13:47 / Tysiącznik na forum
1. Czy Ty naprawdę uważasz, że można w Polsce umierać z głodu? Jeśli tak, to nie ma sensu nawet traktować Twoich wypowiedzi poważnie.

2. Armia musi walczyć, aby być zdolna do późniejszej obrony kraju. Przed misjami mieliśmy armię defiladową, która do walki zupełnie się nie nadawała

3. Afganistan nie napadł na Polskę. Jednak Talibowie (a to oni wówczas tam rządzili i z nimi się walczy) napadli na sojusznika Polski, więc przynależność do NATO obliguje nas (przynajmniej moralnie) do działania.
studentMIM / 2009-08-18 10:50 / Tysiącznik na forum
Umrzeć z głodu???
To chyba żarty.....
studentMIM / 2009-08-15 23:19 / Tysiącznik na forum
To chyba nie jest prawdą. Przeznaczamy na armię (w stosunku do PKB) mniej niż kraje zachodnie...
studentMIM / 2009-08-15 23:18 / Tysiącznik na forum
Te misje to jest pierwsza okazja, aby nasza armia przekształciła się z defiladowej w walczącą...
studentMIM / 2009-08-14 09:16 / Tysiącznik na forum
Tu chodzi o osoby, które na allegro nie płacą podatków (mimo że powinni). Większość płaci i takie osoby są dla nich nieuczciwą konkurencją, więc dobrze, że będą ich ścigać.
studentMIM / 2009-08-10 13:20 / Tysiącznik na forum
Na mój też nie, bo głosowałem na partię, która nie weszła ;/
Ja nie chcę ślepo przestrzegać prawa. Jeśli coś jest wyraźnie niezgodne z moralnością, prawami człowieka, etc. to oczywiście się do tego nie zastosuję. W innym przypadku jednak łamania prawa uważam za całkowicie naganne moralnie (co do ustawy, to da się obejść egzekwowanie, ale prawo i tak będziesz łamał).

Może jednak warto głosować na partię, która jest najbliżej Twoim przekonaniom. Nawet jeśli nie wejdzie do sejmu, to będzie to sygnał dla rządzących, że "trzeba zabezpieczyć odpowiednią flankę" ;P i chociażby szczątkowe efekty pozytywne się uzyska
studentMIM / 2009-08-10 12:37 / Tysiącznik na forum
Jeśli jesteś osamotniony w swojej dezaprobacie dla prawa, to rzeczywiście nie masz co robić w demokracji. Taki ustrój.

Wybiera ich każdy z nas (także nie głosujący). A że statystyczny obywatel kiepsko analizuje politykę, to jest po prostu wadą demokracji (dodatkowym problemem mogą tu być kiepskiej jakości media)
studentMIM / 2009-08-10 12:30 / Tysiącznik na forum
Domyśliłem się (po czasie), że po to to napisałeś. Jednak i tak byś nie wygrał w sądzie, gdyż swoją wypowiedzią sugerowałeś co innego.
studentMIM / 2009-08-10 12:23 / Tysiącznik na forum
To z czego korzystam 70 lat też przekroczyło;)
studentMIM / 2009-08-10 12:21 / Tysiącznik na forum
Jeśli nie płacisz abonamentu to jesteś pospolitym przestępcą
studentMIM / 2009-08-10 12:09 / Tysiącznik na forum
Ad 1. Moim zdaniem przyznanie się jest wystarczającym dowodem do takiej wypowiedzi. A argument o tym, że tak jest lepiej oznaczał, że kogoś nie będącego złodziejem tak nie nazwę, bo to nie wypada. W przypadku złodzieja jest inaczej
Ad 2. W słowniku języka polskiego jest
Ad 3. nie mamy tu do czynienia z pomówieniem, gdyż osoba sama się przyznała
Ad 4. Przyznanie się do winy nie jest dowodem przestępstwa (gdyż ktoś mógłby się przyznać np. chcąc kogoś kryć). Jednak przyznanie się do winy, aby kogoś kryć jest też przestępstwem;P

Poza tym inaczej to wygląda w sprawie karnej, a inaczej w publicystyce. Argumenty do skazania muszą być "trochę" większe niż do wypowiedzi publicystycznej, bo też skala działania jest inna
studentMIM / 2009-08-10 11:48 / Tysiącznik na forum
1. Trafne by było, gdyby to było w jakikolwiek sposób możliwe. Jako że nie jest, to nie można mówić o trafności. A na dodatek prymitywizm je wyklucza.

2. Też jestem za bezpośrednimi wyborami w okręgach jednomandatowych (rozumiem, że to miałeś na myśli). Jednak nie uczestnicząc w wyborach, ani nie zgłaszając obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej tego nie osiągniesz. A obrażanie się na państwo nie ma większego sensu (bo nic nie daje). Pole do działania naprawdę nie jest takie małe...

Najnowsze wpisy