Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2009-08-01 10:24 / Tysiącznik na forum
Czytanie bez dużej dozy krytycyzmu ogłupia, bo GW manipuluje faktami.

Artykuł rzeczywiście ciekawy (ukazuje rolę Okulickiego, choć warto sprawdzić te dane jeszcze w innym źródle). Nie odpowiada on jednak na pytanie, czy gdyby nie Powstanie Warszawskie, to nie bylibyśmy kolejną SRR?
studentMIM / 2009-08-01 09:36 / Tysiącznik na forum
A ja nie polecam czytania GW (a jeśli już to ze sporą dozą krytycyzmu). Niestety to ogłupia.
studentMIM / 2009-07-30 19:45 / Tysiącznik na forum
Torów (czyli PKP PLK) na razie nie chcą prywatyzować.
studentMIM / 2009-07-30 19:44 / Tysiącznik na forum
To jest możliwe. Powinni podzielić PKP Intercity na kilka części (ogólnokrajowych, nie lokalnych) przed prywatyzacją (i prywatyzować każdą oddzielnie), aby wymusić konkurencję.
studentMIM / 2009-07-29 19:46 / Tysiącznik na forum
ani jednym ani drugim
studentMIM / 2009-07-29 13:45 / Tysiącznik na forum
Coś mi się wydaje, że próbujesz zakrzyczeć oponentów zamiast podawać jakieś sensowne argumenty.
To, co napisał Berti nie jest bez sensu. Jak coś Ci się w tej wypowiedzi nie podoba, to wymień to, podaj kontrargumenty, a nie bezmyślnie atakuj.
studentMIM / 2009-07-03 13:38 / Tysiącznik na forum
1. Komplikacje wynikałyby z faktu, że może opłacałoby się przepisać spółkę na jedną osobę. Poza tym uprzywilejowywałoby to firmy z pojedynczym właścicielem (w sumie to nie mam jakiejś głębszej wiedzy, więc możliwe, że te argumenty są bez sensu. Jeśli wiesz coś więcej, to chętnie ja też się dowiem;))

Skąd przeświadczenie, że jeżeli to działa w przypadku
konkretnego produktu

Stąd, że jeśli stanieje wódka, to mogę na przykład kupić mniej czekolady, a więcej wydać na wódkę (bo ma to dla mnie większą użyteczność). Jeśli zaś będę miał do czynienia z "większą skalą", to takie przesunięcia nie będą możliwe
studentMIM / 2009-07-03 11:16 / Tysiącznik na forum
Oczywiście, że same w sobie nie zrekompensują. Przynajmniej nie, gdy równocześnie chcielibyśmy znieść CIT (co jest naturalnym krokiem, istnienie CIT bez PIT komplikowałoby system podatkowy i skłaniało do nadużyć)

Tu też należałoby poczynić kilka oszczędności, ale mogłyby być one mniejsze...

Pewnie pamiętasz jak obniżenie akcyzy na alkohol spowodowało...wzrost
dochodów budżetu z tego podatku.

To oczywiście jest możliwe w przypadku podatku od konkretnego produktu (ludzie przestawią się z innych produktów na ten). Poza tym chyba wówczas zadziałała jeszcze koniunktura...
studentMIM / 2009-07-03 10:39 / Tysiącznik na forum
Wybacz, ale to jest czysta spekulacja niepoparta żadnymi dowodami...
Przeczy temu nawet prosta matematyka (no chyba, że zbieranie PIT kosztuje istotnie więcej niż połowa przychodu z tego podatku, co jest bzdurą)
studentMIM / 2009-07-03 10:37 / Tysiącznik na forum
Każdy chociaż trochę inteligentny dostrzega, że silna waluta ma swoje wady i zalety. No bo można mieć słabszą walutę, większy rozwój i równocześnie mniej móc kupić (czyli globalnie być biedniejszym) lub mieć mocną walutę i kupować taniej.

Równocześnie pragnę zauważyć, że Polska nie chce mieć "za wszelką cenę" silnej waluty, gdyż u nas jej siłę w większości kontroluje rynek...
studentMIM / 2009-07-03 09:38 / Tysiącznik na forum
Musisz obniżyć o 40 mld (jeśli chcesz znieść PIT). No chyba, że równocześnie chciałbyś znieść CIT, to wtedy wzrasta to do 73 mld...
studentMIM / 2009-07-03 09:35 / Tysiącznik na forum
To musisz podać, które wydatki chcesz obniżyć...
studentMIM / 2009-07-03 09:25 / Tysiącznik na forum
Też jestem za. Nawet kosztem podniesienia VAT i akcyzy.
studentMIM / 2009-07-03 08:51 / Tysiącznik na forum
Więcej możesz kupić za te same pieniądze:)

No i PKB liczony w dolarach jest wyższy;P
studentMIM / 2009-07-02 18:07 / Tysiącznik na forum
Może 50? Czy jeszcze jakieś ciekawsze pomysły?

Najnowsze wpisy