Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2009-06-22 16:24 / Tysiącznik na forum
......
przecież to było pisane z myślą o osobach wyjeżdżających na wakacje.
Jeśli ktoś chce jechać na wakacje, to musi kupić waluty. Pytanie tylko kiedy.
studentMIM / 2009-06-22 15:00 / Tysiącznik na forum
Wybacz, ale "zaczepki ortograficzne" są na poziomie przedszkola:(
A fakt, że ludzie na forach mają tragiczną znajomość ortografii usprawiedliwia moje zachowanie.
studentMIM / 2009-06-22 14:40 / Tysiącznik na forum
nad poczuciem "chumoru" ciężko mi będzie popracować;)
studentMIM / 2009-06-22 14:15 / Tysiącznik na forum
Ja rozumiem, że język jest niejednoznaczny i dotyka to także moich wypowiedzi. Jednak ja nie mówię, że wkutwiało mnie w szkole pytanie pod tytułem "co autor chciał powiedzieć" , tylko staram się cierpliwie wyjaśnić.
studentMIM / 2009-06-22 13:53 / Tysiącznik na forum
Język naturalny jest niejednoznaczny, więc takie pytanie jest konieczne. Człowiek tym się różni od komputera, że w większości przypadków go rozumie.

Jeśli nie pasują Ci wypowiedzi w języku naturalnym, to zawsze możesz pisać w logice pierwszego rzędu, która jest jednoznaczna.


ciekawsze jest jak autor został zrozumiany

To jest ciekawe z punktu widzenie socjologicznego/statystyki. Pozwala badać nieprecyzyjność języka naturalnego i/lub inteligencję czytających.
studentMIM / 2009-06-22 13:30 / Tysiącznik na forum
Ech....
Wypowiadałem się bardzie ogólnie i mówiłem tu o budżecie państwa. Budżet nie ma pieniędzy i musi sobie jakoś z tym poradzić.
A nie ma wiedzy, kiedy kryzys się skończy, więc nie może być także wiedzy jak bardzo drasytczne będą musiały być działania.
studentMIM / 2009-06-22 12:50 / Tysiącznik na forum
Myślę, że nie ma.
Jeśli nie masz pieniędzy, to musisz sobie z tym jakoś poradzić. A że jeszcze nie ma żadnych jasnych przesłanek, ile będzie trwał kryzys i co za tym idzie, jak będą wyglądały finanse publiczne, to też nie może być takiej decyzji.
studentMIM / 2009-06-22 12:48 / Tysiącznik na forum

moim zdaniem niech sobie media publiczne będą, ale finansowane z DOBROWOLNEGO abonamentu

to jest utopia i nie ma szansy działać. Jeśli chcesz, to powiedz, że chcesz zlikwidować media publiczne, a nie wymyślaj projekty, które są nierealne

Moim zdaniem sensownym rozwiązaniem byłoby organizowanie przetargów na wyświetlenie programów misyjnych (produkowanych niezależnie od wyświetlania). Łatwo byłoby tu stworzyć jakiś miarodajny współczynnik oceny, np. f(oglądalność stacji o danej porze, cena).

Pieniądze na działalność misyjną mogłyby zaś pochodzić z opłat stacji (specjalnie do tego podniesionych) za otrzymanie koncesji na pasmo nadawania.
studentMIM / 2009-06-21 14:12 / Tysiącznik na forum
Czy wypowiedzi forumowych zwolenników PO (równoważnie PiS) muszą naprawdę stać na tak niskim poziomie?
studentMIM / 2009-06-21 08:17 / Tysiącznik na forum
Ciekawe, gdzie Ty studiowałeś, że traktowali studentów jak śmieci....
studentMIM / 2009-06-20 22:26 / Tysiącznik na forum
Irlandia miała KONIECZNOŚĆ zapytać naród. Gdyby nie taki zapis w konstytucji, to także by tego nie zrobili.

Re: Platforma błaga prezydenta o podpis. "To pomoże Buzkowi"

studentMIM / 2009-06-20 22:25 / Tysiącznik na forum
Tania polityczna zagrywka......
Ale po części komentarzy widać, że działa:(
studentMIM / 2009-06-20 21:46 / Tysiącznik na forum

ale nie sztuka wykształcić jednego na 30-stu, lecz wszystkich!

Cała idea dobrych studiów polega, że zarówno studenci, jak i kadra rekrutują się z najlepszych.
Próba wykształcenia wszystkich jest bez sensu. Głupsi nie powinni iść na studia, bo będą to zmarnowane pieniądze.


Ilu jest studentów, którzy z pasją studiują to, co chcą a w
dodatku na dobrym wydziale?

Pasja do tego, co się studiuje jest fajna, ale absolutnie nie jest konieczna. Nie powinno się iść na studia dla rozrywki, ale dla zdobycia pewnych umiejętności (i w konsekwencji pracy)


Nie dostałem się na zarządzanie (36
osób na miejsce), ale mogłem iść na rybołówstwo

Myślę, że rybołówstwo jest akurat bardziej sensownym kierunkiem niż zarządzanie (bo jest chyba bardziej konkretne; zarządzanie to taka nauka wszystkiego i niczego)


Inny temat to marnotrawstwo, nepotyzm i upartyjnienie
publicznych uczelni a korupcją przy rekrutacji

Może odnosi się to do regionalnych uczelni. Nie sądzę, aby np. na UW miało coś takiego miejsce (na moim wydziale tego nie zauważyłem)


jestem za tym, aby
uczelnie były prywatne! Wszystkie! Ale żeby niekoniecznie
oznaczało to odpłatność za studia dla wszystkich

Ja uważam z kolei na odwrót. Wszystkie studia powinny być płatne, bo nie idziemy na nie, dla zabawy, ale dla zdobycia lepiej płatnej pracy (oczywiście dla wyrównania szans kredyty gwarantowane przez państwo dla każdego studenta)
Jednak prywatność uczelni niekoniecznie musi przynieść poprawę ich statusu. Prywatyzacja może być celem długoterminowym, ale w krótkim terminie może spowodować np. obniżenie poziomu (głównym celem zarobek, nawet jak miałoby to być kosztem poziomu)


przeznaczmy na jasny i przejrzysty system
stypendialny

System stypendialny zawsze jest niesprawiedliwy. Dla wyrównania szans powinny być kredyty (dla każdego, kto chce), a nagrodą za dobrą naukę powinna być dobra praca (oczywiście trzeba do tego sensownie wybrać kierunek)

spory % członków partii wywodzi się
z edukacji, z premierem włącznie

To wynika z tego, że wiele nauczycieli pracuje za krótko i nie ma co robić. Analogicznie z profesorami pewnych kierunków humanistycznych...


każda próba zreformowania sektora czy choćby głos rozsądku
spotyka się natychmiast z kontratakiem starej, partyjnej
nomenklatury.

Wszędzie upatrujesz się partii;P Ja myślę, że jest to tradycyjny, choć nie najsensowniejszy, mechanizm ("chcą nam zabrać darmowe studia!!!")
studentMIM / 2009-06-16 14:22 / Tysiącznik na forum

Popatrz na przeciętny poziom!

Nie jest istotny poziom przeciętny, ale poziom najlepszych. Przeciętni nie ciągną gospodarki do przodu, a najlepsi.
No i nie mogę się się zgodzić, że najlepsi będą pracować za granicą. Z tego, co słyszę u siebie na wydziale, to jednak wolą zastać w Polsce (dla nich warunki rozwoju są dobre wszędzie)
studentMIM / 2009-06-16 14:19 / Tysiącznik na forum
1. Zauważ, że ja też jestem za płatnymi studiami, tylko sprzeciwiam się Twojemu generalizowaniu i stwierdzaniu, że nie ma dobrych uczelni w Polsce
2. Wybacz moje pytanie, bo będzie trochę wredne:
jaki to był konkurs, skoro wygrałeś go, a nie dostałeś się na UWM (które raczej wysokiego poziomu nie reprezentuje)?
3. Ja nie zauważam polityki na swoim wydziale. Ci ludzie myślą przede wszystkim o informatyce i matematyce, a nie o polityce.
4. To, że uczelnie niepubliczne wykorzystają lepiej pieniądze z czesnego jest mocno dyskusyjne. Jednak najlepsza kadra jest na uczelniach publicznych i to się długo nie zmieni.

Najnowsze wpisy