Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2009-06-13 19:22 / Tysiącznik na forum
Problem jednak w tym, że on może przez jakiś czas (powiedzmy 9 miesięcy) nie czuć i nie rozumieć (głęboka śpiączka). To co się wtedy dzieje? Przestaje być człowiekiem?

Wracając jednak do tematu. Aby dyskusja miała jakikolwiek sens, musisz określić, kiedy istota staje się człowiekiem. Bo inaczej nie będziesz wiedział, od którego momentu należy chronić życie ludzkie...
studentMIM / 2009-06-13 19:06 / Tysiącznik na forum
Czyli tłumacząc Twoją wypowiedź:
"nie mam zielonego pojęcia, nie chcę się zastanawiać, ważne, aby mi było wygodnie"

Moim zdaniem ochrona życia jest tematem na tyle ważnym, że to pytanie trzeba sobie postawić i znaleźć na nie odpowiedź. Jeśli potrafisz znaleźć inną od mojej, to chętnie posłucham, podyskutuję.
Jeśli nie, to proszę Cię zastanów się, czy chciałbyś, aby kiedyś ktoś Twoje dziecko (albo Ciebie np. jeśli zostaniesz niepełnosprawny) uznał za "jeszcze (już) nie człowieka".
studentMIM / 2009-06-13 18:47 / Tysiącznik na forum
Pomijając infantylny styl wypowiedzi, czy mógłbyś mi podać inną definicję, kiedy dana istota zaczyna być człowiekiem?
studentMIM / 2009-06-13 18:02 / Tysiącznik na forum
Już kiedyś słyszałem dokładnie taką samą wypowiedź. Czy to ta sama osoba, czy po prostu jesteście tak indoktrynowani?

Żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości, to studiuję na Jednoczesnych Studiach Informatyczno-Matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Jeśli chcesz dyskutować z poglądami, to dyskutuj. Jeśli nie, to nie mamy o czym rozmawiać.

Co zaś się tyczy meritum, to taka interpretacja wynika z najprostszej możliwej i najlogiczniejszej definicji, kiedy dana istota staje się człowiekiem. Ja uważam, że jest to w momencie poczęcia, gdyż już wówczas otrzymuje genom, który w dużym stopniu warunkuje kim jest. Każda inna granica z natury rzeczy musi być sztuczna, bo musielibyśmy wyznaczyć arbitralną granicę, kiedy ta sama istota nagle staje się człowiekiem
studentMIM / 2009-06-13 15:39 / Tysiącznik na forum

Ciekawe, że nie uważa Pan za przejaw patologii urzędniczej armii.

Gdzie ja coś takiego napisałem?


Proszę porównać jaka część dochodu marnotrawiona jest na
bezproduktywne urzędy

To, że należy ograniczyć biurokrację jest oczywiste (choć wymaga to uproszczenia prawa!). Jednak wprowadzenie płatnych studiów jest sprawą osobną i z powodu rozrostu biurokracji nie należy z tego rezygnować (bo to nie jest argument)

Poza tym będę wdzięczny za jakieś wiarygodne opracowanie ile pieniędzy idzie na biurokrację.


nie bierzemy oczywiście pod uwagę
studiów na wydziałach gier i zabaw - jakaś europeistyka, hotelerstwo,
turystyka czy administracja

chyba niestety musimy brać je pod uwagę, gdyż one także są finansowane z budżetu państwa...
studentMIM / 2009-06-13 13:38 / Tysiącznik na forum
Ja sam z nam kilka osób studiujących 7 (lub 8) lat. Nie jest to może tragicznie dużo, ale jest to marnowanie publicznych pieniędzy...
Co do produkcji idiotów z papierkiem magistra to tak naprawdę, gdybyśmy za to nie płacili (płatne studia), to nie byłoby to problemem, gdyż dla pracodawcy liczy się skąd jest ten "papierek", a nie po prostu, że jest
studentMIM / 2009-06-13 12:57 / Tysiącznik na forum
Przeczytałem przed chwilą rzeczony fragment konstytucji i nie widzę sprzeczności tej propozycji z konstytucją.
Powiem więcej: w konstytucji napisane jest tylko, że bezpłatna jest nauka w szkołach publicznych (z warunkami specjalnymi dla uczelni wyższych), ale jak szkół publicznych by nie było, to nauka też nie musiałaby być bezpłatna;)
studentMIM / 2009-06-13 12:50 / Tysiącznik na forum
Ukróca się zjawisko tzw. "wiecznych studentów" i jest to działanie w dobrą stronę. Zdecydowanie za słabe, bo walczy się tylko z jedną z patologii, ale w dobrą stronę....
studentMIM / 2009-06-13 11:26 / Tysiącznik na forum
Tylko, że ta "inwestycja" rodzi patologie. Bo później mnóstwo studentów filozofii, socjologii, etc. i tak nie znajduje pracy w swoim zawodzie, a państwo (czyli my) musi za te studia zapłacić. Maturzyści często idą na studia, bo nie bardzo widzą inną alternatywę, a nie w wyniku świadomego wyboru.
Gdyby zaś studia były płatne, to wymuszałoby to odpowiedzialność za własne czyny. Lepiej obniżyć podatki i w taki sposób "inwestować" w ludzi, niż zachowywać patologiczny system

Re: Platforma wciąż obawia się in vitro

studentMIM / 2009-06-13 10:04 / Tysiącznik na forum
In vitor niesie niestety ze sobą przykre konsekwencje, bo aby dać życie jednej osobie muszę zabić dodatkowe dwie lub trzy:(

Re: Student zapłaci za zmianę kierunku

studentMIM / 2009-06-13 07:42 / Tysiącznik na forum
Studia w ogóle powinny być płatne (z kredytami gwarantowanymi przez państwo).
Jakie jest uzasadnienie, że kasjerka czy murarz mają płacić na studia później lepiej od nich zarabiającego "inteligenta"?

Re: Bułgaria: Konkubinat nie będzie zrównany z małżenstwem

studentMIM / 2009-06-11 18:08 / Tysiącznik na forum
Jeśli by zrównać konkubinat z małżeństwem, to jaki byłby cel istnienia instytucji małżeństwa?
studentMIM / 2009-06-09 14:04 / Tysiącznik na forum
A dlaczego uważasz wskaźniki podawane tu jako nierealne?
studentMIM / 2009-06-08 09:07 / Tysiącznik na forum
To inna "prawica". Taka bardziej lewicowa...
studentMIM / 2009-06-05 19:41 / Tysiącznik na forum

poza tym który zwykły człowiek wie jaki jest prawdziwy skłąd chlecha

odpowiedź jest prosta: Google ;P

Najnowsze wpisy