Forum

Komentarze użytkownika "###zeppelin"

Komentarze użytkownika: ###zeppelin

zeppelin / 2007-05-23 21:09 / Tysiącznik na forum
Sorry ale jestem na delegacji i niestety nie pamietam autora. Moge odpowiedziec dopiero w przyszlym tygodniu. Jest niezbyt gruba biala twarda okladka z kolorowym rysunkiem na srodku :)))
zeppelin / 2007-05-23 21:07 / Tysiącznik na forum
A moglem kupic dzialke na zachodnim wybrzezu... :)

Re: Zasłużony odpoczynek

zeppelin / 2007-05-23 21:06 / Tysiącznik na forum
Slucham wlasnie Deep Purple i naszly mnie refleksje. Pzypomnialem sobie to o czym myslalem kiedy stwierdzilem z pare lat temu, ze chce inwestowac na gieldzie. Nie interesowalo mnie to zeby od razu zarobic - chcialem poznac gielde, poznac mechanizmy, wiedziec na czym to polega. Zalozenie bylo takie, ze bede inwestowal zawsze. Pieniadze, ktore przeznaczylem na gielde sa nie do ruszenia w zwiazku z tym w moim zyciu nic nie zmieniaja - zarobki lub straty na gieldzie nie przekladaja sie na moj codzienny standard zycia. Niestety trudno mi sie przyzwyczaic do luznego traktowania wirtualnych pieniedzy. Wszystkie straty okropnie bola. Zbyt szybko zapominam o sukcesach a rany porazki jatrza sie dlugo. To mi najbardziej przeszkadza w podejmowaniu wlasciwych decyzji...
zeppelin / 2007-05-23 20:48 / Tysiącznik na forum
Ten o ktorym Ci pisze nie ma 25 milionow ale mysle, ze z kilkanascie to ma na pewno. Na dodatek zarobil ta kase na gieldzie. Byl maklerem gieldowym od poczatku istnienia gieldy. Teraz zyje tylko z handlu akcjami i jest w kilku radach nadzorczych.
zeppelin / 2007-05-23 20:42 / Tysiącznik na forum
Moim zdaniem najwazniejsza ksiazka to Inteligentny inwestor Grahama.Nie traci na aktualnosci. Poza tym przeczytaj sobie ksiazke psychologia inwestowania - krotka a konkretna. Jesli moge Ci udzielac rad to inwestowanie na gieldzie jest banalne - trzeba kupic dobre spolki i spokojnie czekac az zdrozeja. Dobre to takie ktore sa tanie (niskie C/Z, oraz C/WK, maja systematyczny wzrost dochodow i sa perespektywiczne. Jest to oczywiscie dosc nudne i moze wydawac sie malo satysfakcjonujace ale bieganie po spekulacyjnych akcjach to tylko sposob na straty. Jezeli bedzie Ci sie wydawalo, ze jestes madrzejszy od innych i nie bedziesz stosowal zelaznych zasad oraz zaczniesz spekulowac to tylko stracisz ewentualnie malo zarobisz. W portfelu wirtualnym, ktory zalozylem rok temu mam zysk pieciokrotnie wyzszy niz w rzeczywistosci - tylko dlatego, ze nie mialem cierpliwosci na to zeby czekac az dobre spolki urosna. Poza tym nikt nie powiedzial mi tego co Ci napisalem.
zeppelin / 2007-05-23 20:27 / Tysiącznik na forum
A wracajac do WZA i do Kruka to kolega mial pakiet akcji wynoszacy kilka procent. Mysle, ze dlatego go zapraszali. NIe wiem jaka ilosc akcji uznaja za znaczaca i jaki jest limit przy ktorym zapraszaja na WZA
zeppelin / 2007-05-23 20:25 / Tysiącznik na forum
No tak - jak moglem! Paice? nie jestem pewien jak sie pisze nazwisko ale pamietam jak wyglada :)
zeppelin / 2007-05-23 20:22 / Tysiącznik na forum
Kolega mial pakiet wynoszacy kilka procent. Mysle, ze informacje o WZA wysylane sa tylko do osob, ktore maja znaczace udzialy. Nie wiem dokladnie od ilu procent uznaja za znaczacy udzial.
zeppelin / 2007-05-23 20:17 / Tysiącznik na forum
a nick zeppelin to nie tylko od zeppelinow ale od sterowcow, ktore obieraja kierunek i szybko go nie zmieniaja ;)
zeppelin / 2007-05-23 20:16 / Tysiącznik na forum
sorry ale pojawiam sie przy kompie troche z doskoku jestem w gorach i wyszedlem wlasnie zobaczyc jak sie zbiera na burze. Zaraz nadrobie zaleglosci!
zeppelin / 2007-05-23 20:13 / Tysiącznik na forum
Tylko nie kojarze kto gra na tej gitarze. Na Ritchiego nie wyglada. Moj ulubiony sklad to: Gillan Glover Lord i Blackmore. Achh ... przypomnialem sobie jak nagralem sobie pierwszy kawalek Purpli z telewizora - jakims dziwnym trafem puscili go w koncercie zyczen w "2" to jakies 25 lat temu a ja mialem wtedy 11 :)
zeppelin / 2007-05-23 20:07 / Tysiącznik na forum
Swietny kawalek. I love Deep Purple!!! :)
zeppelin / 2007-05-23 19:16 / Tysiącznik na forum
Łatwo powiedziec pozamykac pozycje. A jak przychodzi co do czego to czlowiek szybciej by sie z zona rozstal niz z wirtualnymi papierami ...
zeppelin / 2007-05-23 19:08 / Tysiącznik na forum
Jak sie chce zeby cos uroslo to trzeba kupic i siedziec sobie cicho czekajac na odpal. Niepotrzebne naganianie i wywody na temat spolki, ktora sie trzyma przynosza pecha. Najlepiej rosna papiery zapomniane - takie jest moje zdanie.
zeppelin / 2007-05-23 17:35 / Tysiącznik na forum
Wlasnie mialem takie przemyslenia, ze nie bardzo mam koncepcje na dalsze silne wzrosty ale bez mocnego sygnalu z zagranicy nie widac tez powodow do spadkow. Obstawiam raczej na konsolidacje w pewnym zakresie ... Wbrew sobie trzeba bedzie zaczac spekulacje kupowac w dolkach i sprzedawac na gorce bo inaczej trudno bedzie zarobic. Nie jest to chyba jednak zly scenariusz ...

Najnowsze wpisy