Forum

Komentarze użytkownika "Garand"

Komentarze użytkownika: Garand

Re: "Kaczory" nie znieważają prezydenta

Garand / 2008-11-04 08:52 / portfel / Bywalec forum
ha, świetne zdjęcie :)
Garand / 2008-10-30 09:21 / portfel / Bywalec forum
Konstruktorzy już dawno wymyślili światła do jazdy w dzień. Nie są jeszcze seryjnie montowane w każdym samochodzie... I w związku z tym trzeba sobie jakoś radzić włączając zwykłe światła MIJANIA, powtarzam mijania, bo niektórzy jeżdżą z wlączonymi postojowymi światłami...
Garand / 2008-10-30 09:18 / portfel / Bywalec forum
Przeczytaj do końca, a potem komentuj. Napisałem, że ten przykład ze światłami jest chybiony jeżeli chodzi o temat podejmowania decyzji przez polityków.

Re: Dzik: Politycy tworzą przepisy. Potem sprawdzają czy mają sens

Garand / 2008-10-29 09:41 / portfel / Bywalec forum
Autor, chyba nie ma prawa jazdy i nie wie co naprawdę daje włączenie świateł przez cały rok. Powtarza tylko jakieś zasłyszane bzdety typu "żarówki się przepalają i zanieczyszczenie jest większe"...

Przyczyną niesłabnącej liczby wypadków jest fakt, że jest coraz więcej samochodów na drogach, których wcale nie przybywa aż tak bardzo, żeby zrekompensować liczbę pojazdów.

Jeżdżę dużo, więc wiem, że nawet w słoneczny dzień samochód z włączonymi światłami jest o wiele lepiej widoczny niż bez nich. Powyższe argumenty są bezsensu!

Przykład włączenia świateł jako potwierdzenie tezy podanej w temacie jest daaalece chybiony. Pozdrawiam

Re: Źródła geotermalne zamiast węgla i gazu?

Garand / 2008-10-03 09:39 / portfel / Bywalec forum
A czy ktoś się orientuje czymozliwe jest stworzenie "przydomowej elektrowni" na potrzeby własne i ile to może kosztować?
Garand / 2008-09-30 14:42 / portfel / Bywalec forum
Jakoś im udaje się składać takie wnioski, które nie są odrzucane o to chodzi...

Re: Litwini polecą do Stanów bez wiz

Garand / 2008-09-30 13:59 / portfel / Bywalec forum
No proszę, wcale nie trzeba takiej wazeliny, jak wysyłanie wojsk na wojnę, zgody na nieopłacalny offset i tarczę, która tylko zaostrza nasze stosunki z Rosją i nadaje nowych wrogów... Brawo, lepiej było wziąć przykład od naszych sąsiadów.

Re: Dzień bez samochodu. Ekolodzy polecają autobusy

Garand / 2008-09-23 10:54 / portfel / Bywalec forum
Haha... Śmiech na sali, to co miało miejsce wczoraj, to był dzień bez możliwości normalnego dojechania do pracy. Już dawno nie stałem w takich korkach jak wczoraj :D (jechałem autobusem).

Pozdrowiania dla "proekologicznych" władz Stolicy, które chwalą się remantami dróg, ale bez wyznaczenia na nich bus pasów...

Re: J. Kaczyński: Euro w Polsce za 15-20 lat

Garand / 2008-09-19 14:49 / portfel / Bywalec forum
"obawiam się, że może być w interesie spekulantów. Tych międzynarodowych spekulantów, których w eleganckim języku nazywa się rynkami finansowymi, ale tzw. rynki finansowe to nic innego jak międzynarodowa spekulacja, właśnie głównie walutowa"

o kurczę, słuchając słów tak "poważanego" ekonomisty zaraz wycofam moje wszystkie oszczędności z tego "zagłębia spekulacyjnego" jakim są rynki finansowe i oddam wszystko dla mamy, ale nie na konto w banku tylko do skarpety, bo tam żaden spekulant już raczej nie dotrze... ;)
Garand / 2008-09-12 09:50 / portfel / Bywalec forum
Jak stocznie mają nie iść na dno podczas koniunktury, kiedy głównie tam się protestuje, a nie pracuje?!
Panowie "związkowcy" zamiast postarać się sami o jakiegoś inwestora, który wreszcie ruszyłby tą firmę z miejsca, wolą wrzeszczeć w Brukseli o to, aby wszystko zostało po staremu. Czyli aby pieniądze państwowe nadal szerokim strumieniem wlewały się do stoczni... Oni z tego żyją, więc muszą tego bronić. Jak przyjdzie prywatny inwestor, który już bez państwowej pomocy zacznie tam działać, to pierwsze co zrobi to powie "papa" dla Szanownych Panów Związkowców, no i wtedy będzie już tylko lepiej.
Pod warunkiem, że inwestor wprowadzi jakąś przemyślaną koncepcję.
Garand / 2008-09-10 12:24 / portfel / Bywalec forum
"Czy my jako RP jesteśmy na to przygotowani? Czy UE, USA i
ktokolwiek inny oprócz Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest na to przygotowany?"

Nikt nie jest na razie przygotowany, ale jak ciśnienie w kurkach drastycznie spadnie to nie będzie wyboru. Jestem pewien, że jeżeli komuś naprawdę będzie zależało to da radę i przerzuci się na nowe technologie.
I nie chodzi mi tutaj tylko o produkcję paliwa, ale również o inne produkty ropopochodne jak na przykład tworzywa sztuczne itd. Wprowadzenie samochodów elektrycznych nie rozwiąże problemu braku ropy. (a osobiście bardziej mi odpowiada napęd wodorowy :)
Garand / 2008-11-14 14:38 / portfel / Bywalec forum
akurat spadek wartości złotówki inflacja i droższe kredyty, to nie jest sfera rządu, tylko bardziej RPP i NBP, w których siedzą ze Skrzypkiem na czele niedouczeni kumple PISowszczyków. I to ich błędne decyzje lub brak decyzji miały większy wpływ na problemy z systemem finansowym...
Więc nie zachowuj się jak krzykacz, który wszystko zwala na obecne władze, tylko zastanów się dlaczego tak jest naprawdę.
Garand / 2008-11-14 14:54 / portfel / Bywalec forum
W stosunku do dolara wszystkie waluty spadają... W takich sytuacjach jak ma miejsce teraz na rynkach jest to powszechne zjawisko, że inwestorzy pozbywają się innych walut i lokują je w bezpieczniejszych czyli EUR,CHF i USD...
Garand / 2008-11-14 15:59 / portfel / Bywalec forum
Nie pokazuj tutaj wyników za jeden dzień, bo to nie pokazuje rzeczywistego obrazu. Wystarczy spojrzeć na długoterminowe wykresy kursów walut (http://www.money.pl/pieniadze/nbparch/porownanie/), żeby zobaczyć, że od ponad dwóch lat złotówka bardzo się umocniła w stosunku do innych walut. to co ma miejsce teraz to zwykłe odreagowanie inwestorów, którzy wcześniej zakupili b. duzo polskiej waluty

Re: Jarosław Kaczyński zmieni twarz

Garand / 2008-12-04 08:46 / portfel / Bywalec forum
Tej twarzy i całego wizerunku nic nie zmieni...
Dziesięciogodzinne lekcje "marketingu medialnego" nie zmienią sposobu w jaki ludzie ich odbierają, słuchając, czy oglądając w telewizji...
Wydaje mi się, że nawet operacja plastyczna nic nie zmieni, bo nie chodzi o to jak ktoś się prezentuje tylko co sobą prezentuje...

Najnowsze wpisy