Forum

Komentarze użytkownika "GBorawski"

Komentarze użytkownika: GBorawski

Dziwny zbieg okoliczności...

GBorawski / 2007-10-22 16:14
Ciekawe, że opóźnienia dotyczą głosów z krajów, w których z wielkim prawdopodobieństwem wygrała PO.

Jak to się stało, że nie ma problemu z przesyłką danych z USA, gdzie w wielu miejscach sukces odniosło PiS?

Poprzez unieważnienie wyborów w Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Francji, Hiszpanii i Szwecji, PiS może zyskać niezbędne głosy w Sejmie, a PO tracić szansę na walkę z veto Prezydenta.

Jakoś trudno mi uwierzyć w to, że chodzi tu tylko o jakiś zbieg okoliczności i wadę systemu informatycznego...
GBorawski / 2007-10-22 11:29
"Niemcy robią wszystko by Gazprom nie przejął ich firm zajmujących się dystrybucją". To prawda, ale nie w tym rzecz, ŻE robią, tylka JAK robią! Kontakty Niemców z Rosjanami jakoś na tym "robieniu" nie ucierpiały.
Potrzebujemy polityków-dyplomatów, a nie wojujących strategów.
GBorawski / 2007-10-22 11:23
Na Manhattanie wygrało PO.
I powinno to coś zwolennikom PiS powiedzieć.
GBorawski / 2007-10-22 11:21
bo w USA są daleko
GBorawski / 2007-10-19 14:27
"Mityczni" specjaliści zajmują się rozwiązywaniem konkretnych problemów społecznych, gospodarczych i politycznych w celu utrzymania władzy, która ma być tylko środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. W takim ujęciu parcie na władzę, jako narzędzie niezbędne do kierowania państwem, nabiera zabarwienia pozytywnego. Jarosław Kaczyński jawi mi się jednak jako człowiek ogarnięty manią prowadzenia wojny i pokonywania wrogów dla samej tylko władzy. Wydaje mi się, iż JK jest przekonany, że każdy, kto sprzeciwia się jego sposobom walki z korupcją, jest za korupcją. To nie jest logiczne, ale spełnia pewien wymóg zaspokojenia niezdrowych emocji. Przyznaję - jego wizja Polski, jako kraju silnego, niezależnego i dumnego jest wspaniała, ale nie można jej budować poprzez samą tylko walkę i rzucanie butnych sprzeciwów. Można z dumą, a jednak przyjaźnie, bronić swoich interesów. Nie powinien dzielić narodu na "swoich" i "wrogów", bo gdzież tu solidarność?
Co do tematu CBA-KGB - jest to bzdurne i naciągane porównanie. I tyle.
Aleksander Wielki i Napoleon to zdobywcy. Dziś potrzebujemy sprawnych polityków-dyplomatów, a nie wojujących przywódców.
GBorawski / 2007-10-19 10:26
Nie sądzę, aby LiD zdominował władzę po wyborach wygranych przez PO. Będzie raczej w opozycji, więc chyba najlepiej głosować na PO.

Bartoszewski

GBorawski / 2007-10-24 12:30
Władysław Bartoszewski to człowiek inteligentny. Jest realistą i dyplomatą. Jego wiek i dotychczasowa praca wskazują na to, że ma ogromne doświadczenie polityczne. Można go lubić, albo nie, ale wypada szanować wypowiedzi takiego eksperta.
GBorawski / 2007-10-24 14:42
dikens może się obrazic co najwyżej za słowo "głupi", a że jest to subiektywna ocena sformułowana przez jakiegoś tępego antysemitę i ksenofoba, to nie warto się nią przejmować.

lygkgv - lepiej nie odkrywaj na forum swoich poglądów. Mamy demokrację, ale Twoje poglądy obrażają innych, a tego nawet w demokracji nie wolno.
GBorawski / 2007-10-25 10:25
Nikt nie ma prawa nikogo obrażać.
GBorawski / 2007-10-11 09:39
Barloc. Twoja uwaga jest nielogiczna i bez sensu, jak lokata. To, że ktoś uważa kogoś, kto nie ma konta za nienowoczesnego nie oznacza, że ta osoba sądzi, iż atrybutem nowoczesności jest posiadanie konta. Posiadanie konta jest już od dawna finansową podstawą funkcjonowania w społeczeństwie ludzi płacących podatki i rachunki. Jesli ktoś nie ma konta, to tak, jakby nie miał telefonu (żadnego). A telefon nie jest atrybutem nowoczesności. Czy nasz kochany maluśki Premierek ma telefon, czy tego szatańskiego wynalazku tez się boi?

Re: Pawlak: Sprawa EXPO 2012 już rozstrzygnięta

GBorawski / 2007-11-26 11:44
Kolejne zaniedbanie Kaczyńskich... Ile jeszcze!
GBorawski / 2007-11-26 11:41
No pewnie.
A gdyby Tusk kazał sobie pałacyk wybudować, to dopiero byś narzekał i złorzeczył!

Re: Putin: Koniec blokady na polskie mięso

GBorawski / 2007-11-23 12:14
Przypomina mi się prosta zasada dyplomatyczna. Prosta, bo ukazana nawet w tak prostym (choć kultowym) filmie, jak Gwiezdne Wojny. Amidala pokłoniła się tam gościowi, który co prawda imperatorem nie był, władał tylko podwodną częścią planety, ale potrzebował tylko uznania i połechtania ego, aby zmienić się z wrednego bufona w miłego partnera do robienia interesu.

Stara zasada: TROCHĘ POKORY NIGDY NIE ZASZKODZI, JEŚLI W GRĘ WCHODZĄ WIELKIE INTERESY!

Jarosław Kaczyński tego nie rozumiał, był dumny, nieprzejednany, niczym ratlerek ujadający na wilczura. Wreszcie wraca normalność... Uff...

PIS ustawia swoich ludzi

GBorawski / 2007-11-09 13:32
PiS ich ustawia tylko po to, żeby dorobili się na odprawach, gdy PO zacznie ich zwalniać.

Re: Co każdy poseł dostać powinien

GBorawski / 2007-11-06 15:53
Problem nie tkwi w tym, ile poseł zarabia, lecz w tym, że JEST POSŁEM TYLKO po to, żeby się dorobić i urządzić swoją rodzinę. Dziś wystarcza samo BYCIE posłem, z małym dodatkiem kombinatorstwa.
A praca? Pół biedy, gdy poseł wykonuje swoje obowiązki i ciężko pracuje DLA KASY. Już lepiej, gdy PRACUJE tylko po to, żeby wybrano go na następną kadencję. Ale byłoby idealnie, gdyby PRACOWAŁ (a nie tylko BYŁ posłem) dla swojego kraju (nie za darmo, ale DLA KRAJU - CEL się liczy!).
Cóż, to chyba niedościgniony ideał...

Najnowsze wpisy