Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

Re: Sezon na misia

marlowe / 2007-05-09 13:28 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
No i tak to wygląda... Jak są małe obroty to analitycy mówią: To nie spadki, przecież małe obroty były. Jak są duże obroty to mówią: Nie ma się co przejmować, wielkość obrotów pozwala na optymizm.

To ja się pytam, kiedy spadki to spadki???
Przebijemy 3600 od góry czy nie? Czy psychologia wygra, czy logika?
W Europie nieźle się dzieje...

Re: Sezon na misia

marlowe / 2007-05-09 09:06 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Witam wszystkich. Przypomnę Wam dzieło PedroGonzaleza
http://tinyurl.com/37v7j9
marlowe / 2007-05-08 19:39 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Chyba się trochę spóźnili. Już niedługo developerka może być passe. Zwłaszcza jak już się nią wszyscy zajmą ;P;P
marlowe / 2007-05-08 19:37 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
:D już po. Czas na ciekawsze rzeczy. Trochę ruchu, wiesz ;P;P
marlowe / 2007-05-08 19:35 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
no że spada :)
marlowe / 2007-05-08 19:34 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Szukać nie musi :) Już wczoraj znalazła całkiem sympatyczny ;P;P
marlowe / 2007-05-08 19:34 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
no ma znaczenie niestety. Tak tylko sobie myślę, że chyba to trochę bez sensu...
marlowe / 2007-05-08 19:31 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Jak bywało tyle na plus, to jednak często bioton nie rósł, ale dajmy już spokój :) Bo mnie koieta zara będzie traktorem od kompa odciągać ;P
marlowe / 2007-05-08 19:29 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Jak z Lepperem :) Dobrze, już dobrze. Po co się kłócić? I tak będę korzystał z AT indeksów, bo z rynkiem się nie dyskutuje, a rynek to większość i większość z tego korzysta. Co nie zmienia faktu, że uważam to za zaciemnianie obrazu...
marlowe / 2007-05-08 19:28 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Niech będzie. To trochę zaciemnianie obrazu. Stąd się bierze euforia i panika. I ludzie czasami podejmują decyzje typu: WIG20 idzie do góry to sobie kupię bioton, albo co ciekawsze: w wiadomościach mówili, że WIG20 rośnie to sobie kupię Lubawę, czy Fona. Był czas, że WIG20 spadał, a wtedy jeszcze midwig bił rekordy. Tak sobie tylko kombinuję :)
marlowe / 2007-05-08 19:24 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Prosty przykład. robisz AT wykresu indeksu i wychodzą CI spadki. Ale miedź drożeje i z AT KGHM wychodzą wzrosty, a ma on sporą wagę w indeksie, a dodatkowo ze dwa banki dały takie wyniki, że się w głowie nie mieści. I gdzie sobie możesz wsadzić AT indeksu? ;P;P
marlowe / 2007-05-08 19:20 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Warren, czy ja neguję AT? AT być dobra. AT być potrzebna. Na Boga czytaj co piszę. Neguję AT całego indeksu, bo to za grube uproszczenie. Napisałem niżej. Profesjonalna sprawa, to przeprowadzenie AT każdej z dwudziestu spółek W20 i obliczenie prawdopodobieństwa zachowania indeksu na tej podstawie. Dokładnie tak jak to robisz z własnym portfelem. Ja nie robię sobie AT portfela, tylko każdej spółki z osobna i na tej podstawie przewiduję zachowanie całego portfela. Rozumiesz mnie? AT na wykresie indeksu, gdzie dodatkowo różne spółki mają różną wagę jest po prostu bezcelowe! Co znaczy poziom 3600? Tyle że Bioton kosztuje tyle a KGHM tyle, ale może być tak, że bioton będzie po 100zł, a KGHM po 50 i dalej będzie 3600. Więc gdzie tu logika?
marlowe / 2007-05-08 19:14 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Spoko. Mówisz o psychologii jednej spółki. Ja próbuję wyjaśnić bezsens psychologii, kiedy ogólnie i w uproszczeniu badasz AT 20 spółek.
marlowe / 2007-05-08 19:09 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Uważam po prostu, że AT jest ważna jak cholera, bo to cała psychologia giełdy. Ale róbmy AT na: towarach, pojedynczych spółkach... Chyba, że ktoś gra na kontraktach, wtedy OK. Choć lepiej by było zrobić AT 20 spółek, i według tego obliczyć prawdopodobieństwo zachowania indeksu. Bo AT z wykresu indeksu to grube uproszczenie. Często za grube...
marlowe / 2007-05-08 19:07 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
No i co z tego? To co, że WIG20 spada? Co mnie to obchodzi, jak wszystkie moje spółki są z mWIG40? Po wykresach można odczytywać linię trendu - OK. To trzeba było kupić sobie bioton, jak trend był wzrostowy na W20.... Ciekawe co byś myślał o AT indeksów...

Najnowsze wpisy