Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

marlowe / 2007-05-08 19:05 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
e tam obraz. Orlen to był tylko przykład. Równie dobrze mogłem napisać cokolwiek. Pewnie, że jak wszystko spada to spada wszystko. Ale wykres indeksu nie ma nic do tego... Cały czas mam na myśli to, że wykres indeksu odzwierciedla sytuację w jakiś sposób, ale nie koniecznie ją determinuje. Prawda jest taka, że zatrzymanie przy 3600 oznacza tylko tyle, że częśc ludzi pomyśli, że dalej spadnie, a część że się odbija. Cały myk polega na ty, ilu będzie więcej. A tego AT wykresu Ci nigdy nie powie. To zawsze wiadomo po fakcie....Co innego za AT wykresu spółki, czy jej wskaźnikami...
marlowe / 2007-05-08 19:01 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Ja się muszę opcjami bawić, na których jest mały obrót i duże wahania cen, przez to że nie ma krótkiej sprzedaży. I nie jest to przyjemne... Poza tym wymaga siły granie w dwie strony. Ale jest tego plus. Bardzo minimalizuje to moje emocje. Bo nie cieszą mnie już ruchy indeksów. Jak leci w dół to dobrze, jak idzie do góry to też dobrze. Dzięki temu zachowuje spokój.
marlowe / 2007-05-08 18:59 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Rzadko ktoś ma akcje i ubezpiecza się kontraktami... Jak już się zaczniesz bawić kontraktami i Ci się udaje to po co Ci akcje?? A nawet jeśli ktoś tak robi to tylko dlatego, że w naszym pięknym kraju krótka sprzedaż jest legalna, ale czy dostępna???
marlowe / 2007-05-08 18:55 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
A bo niech se WIG20 spada, jak ropa drożeje... Po prostu Orlen jest powiązany z wykresem ropy, KGHM z wykresem miedzi, a Banki ze stopami procentowymi. Indeks to tylko indeks. Inaczej mówiąc indeks należy rozumieć jak portfel. Wyobraź sobie, że GPW ma kilka portfeli. I jak portfel spada to znaczy, że wszystkie spółki spadają? Nie. Więc czemu mam sobie czegoś nie kupić?
marlowe / 2007-05-08 18:50 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
No dobrze. Rozumiem AT w przypadku spółek. Ale przecież piszę, że przy zakupie Orlenu zwrócę uwagę na jego wykres a nie na wykres W20, bo co ma 19 innych spółek do Orlenu??
marlowe / 2007-05-08 18:47 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
co to 31,12?? Data, procenty, czy wartość WIG20 z niepotrzebnym przecinkiem?
marlowe / 2007-05-08 18:45 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
2340 czy 4340?? :):)

Re: Hamowanie na linii 3600

marlowe / 2007-05-08 18:44 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
A dla mnie te psychologiczne poziomy indeksów są bez sensu. Bo jak ktoś kupuje bioton, czy orlen, czy inną spółkę z WIG20 to przecież olewa wykres indeksu i skupia się na wykresie spółki, nie? Co mnie do ciężkiego diabła obchodzi ile ma punktów WIG20, kiedy chcę sobie kupić akcje dobrego banku, czy Polimexu albo cersanitu? Tyle w tym psychologii co w kozie erotyki...
marlowe / 2007-05-08 18:37 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
u mnie -7,32%

Ale stopa zwrotu z 51% do 40% spadła :)
marlowe / 2007-05-08 17:28 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
e tam, przesadzasz...
marlowe / 2007-05-08 17:26 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Jeszcze jedno. Nie wiem jak to jest, ale wydaje mi się, że jak się ma milion czy dwa miliony, to się tak nie gra. Trudno jest sobie szastać taką kasą w taki sposób: a teraz trząchnę indeksem o ponad dwa procent niech się leszcze dziwują. Nie wydaje CI się, że to by było chore? Ktoś po prostu sprzedał, po cenie po jakiejś ktoś inny chciał kupić, a że była niższa niż wczoraj? Tak to już jest na rynku. Zresztą, co to są dwa miliony przy miliardzie obrotów?
marlowe / 2007-05-08 17:18 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Zupełnie bez sensu jest takie myślenie... Kto to są grubasy? Nie lepiej ich po prostu nazwać sprzedającymi? Może zebrało się kilka tysięcy inwestorów indywidualnych i sprzedało sobie trochę akcji? Grubasy też czasem tracą. Po biciu rekordów rozważnym jest zrealizowanie zysków, a czy to Karkosik robi, czy ja, albo kilka tysięcy takich jak ja? Ta sama kasa... Dopóki obroty są duże i jest ktoś kto chce kupować, nic się nie dzieje...Ale nie nazwałbym tego odleszczaniem. Ja się nie dałem odleszczyć, ale znaczy to tylko tyle, że nie sprzedałem wczoraj, ani dzisiaj.
Choć wydaje mi się, że nie ma ludzi, co by trzymali akcje od początku hossy, bo zawsze dla kogoś jest już za drogie, a dla kogoś innego jest jeszcze tanie. I wtedy dochodzi do transakcji. A duże spadki wynikają stąd, że część ludzi panikuje i chce sprzedać. Druga część obniża oferty kupna bo zawsze można taniej kupić. Część nie zdąży obniżyć oferty kupna i kupią, a potem i tak spada. Część zdąży to zrobić i kupią taniej. A część wogóle nie kupi, bo może to już początek bessy? I Ci kupują dopiero jak już z 10% odbicia zaliczy papier. Różnica między korektą a bessą polega na tym, że jak to jest korekta i kupisz po 10% odbiciu, to zarabiasz bo potem są rekordy. A jak jest bessa i kupisz po 10% odbiciu, to tak jakbyś kupił na samej górce, bo następnego dnia znowu spada. I po kilku miesiącach już się każdy boi kupować. Ale nałóg giełdowy nie pozwala przestać. Więc kupujesz. Raz trochę zarobisz, innym razem stracisz, ale suma wychodzi in minus. Po trzech latach już Ci się rzygać chce. Rzucasz to w cholerę i wtedy zaczyna się hossa. Albo dopiero pół roku później.
O czym ja w ogóle miałem pisać? ;P

hehehe

PS. Od prawie dwóch lat jestem początkujący i prosty ciułacz. Pozdrawiam :):)
marlowe / 2007-05-08 17:05 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
trudno kogoś lać w japę jak był niezalogowany. Nawet mu reputacji nie zszargamy, bo jutro się pojawi pod innym nickiem i tyle... A szkoda ]:->
marlowe / 2007-05-08 17:01 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
niezła sesja. Stopa zwrotu z 50% zmalała mi do 40%. Dobrze, że ciągle trzymam opcje R310. Na wypadek większych spadków. Ale mogłem wczoraj zrobić sell in may and go away...
marlowe / 2007-05-08 16:59 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
? Jak można coś odrobić sprzedając akcję? Wtedy na nich więcej nie zarobisz, prawda?

Najnowsze wpisy