Forum

Komentarze użytkownika "mjazzga"

Komentarze użytkownika: mjazzga

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-05-28 21:24 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hmm jest takie stowarzyszenie AAII od 1987 bada sentyment amerykańskich inwestorów, 11 kwietnia tego roku optymistów było mniej niż 20 procent co zdarzało się naprawdę rzadko, to oczywiście potwierdza Twoje słowa:)
w tej chwili już 50% obstawia wzrosty, ogólnie w ostatnim czasie w tym badaniu sentyment skacze od bandy do bandy, w krótkich odstępach, ludzie po tylu latach są zwyczajnie zagubieni

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-05-28 21:14 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A Kostolany jest mi znany, występuje nawet na pierwszej stronie mojej pracy dyplomowej, jednak znać to jedno a stosować się to drugie kiedy się dostaje srogie baty przestaje się ufać nawet sobie i chyba potrzeba lat żeby z samym sobą wygrywać

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-05-28 21:12 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
fajnie, na tym samym walnym robią też inną uchwałę w sprawie tego majątku mianowicie:
1

1. Walne Zgromadzenie postanawia wyrazić zgodę na zbycie (w tym wniesienie do innego podmiotu w formie aportu) przez Spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki, (w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego oraz art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i art. 2 pkt. 27 lit. e ustawy o podatku od towarów i usług) w postaci aktualnie funkcjonującej obejmującej organizacyjnie i finansowo wyodrębniony w Spółce zespół składników materialnych i niematerialnych (w tym zobowiązań), przeznaczonych do realizacji przydzielonych zadań gospodarczych, tworzącej wyodrębniony w wewnętrznej strukturze organizacyjnej zespół składników materialnych i niematerialnych (w tym zobowiązań), przeznaczonych do prowadzenia na własny rachunek zarządzania, wynajmu oraz sprzedaży posiadanych nieruchomości.

2. Zorganizowana część przedsiębiorstwa Boryszew S.A. zostanie zbyta (w tym wniesiona aportem) na podstawie wyceny jej rynkowej wartości sporządzonej przez uprawniony podmiot.

§ 2

Wykonanie uchwały, w tym wybór podmiotu na rzecz, którego zostanie zbyta zorganizowana część przedsiębiorstwa Spółki, ustalenie warunków umowy zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, oraz ceny zbycia, powierza się Zarządowi Spółki, z tym, że Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zobowiązuje Zarząd Spółki, przed zawarciem umowy, do uzyskania zgody Rady Nadzorczej wyrażonej w uchwale na dokonanie tej transakcji.

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-05-28 18:17 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Dude, pisałeś, że spółka OIL zwrówna się kursem ze spółką BRS, ale nie miałeś racji, albowiem zgodnie z projektem uchwal na najbliższe walne dalej będą kupować ale już od 10gr, dlatego też kurs za 2 lata będzie 10gr, akurat na początek bessy:D

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-04-09 20:25 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
co do Babel I i Babel II to pełna zgoda, lecz zwróć uwagę, że i tego spółka nie podała do informacji, jakiś dziennikarzyna podchwycił informacje na forum nieruchomości i poszło info na forum skysprapper a następnie do tvn itd, a ta sama spółka jednocześnie zamyka nierentowne zakłady, całe linie produkcyjne przenoszone są w tańsze miejsca, np zakład chełmek II, słyszałeś o tym z komunikatów? zatrudnienie też się zmniejsza nie wiem czy widziałeś co się stało we włoskiej fabryce bo tego się można było dowiedzieć z prasy jedynie włoskiej,

spółka o której piszemy nie daje żadnych komunikatów od 2 lat, tylko przygłupawy skup, jedyne dwa istotne komunikaty to było o pierwszym zamówieniu z VW a w tym roku z Valeo, także to jest celowy wybór aby o niczym nie mówić tylko o dupie marynie;/

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-03-27 19:52 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ta kolejka zawsze znika z obu stron kiedy trzeba, przeciez to wszystko ich wlasne akcje wystawione na posmiewisko, np ostatnio zeby kupic 2.5 miliona akcji musieli zrobic obrot 20 milionow, bezsensowny pomysl ale co zrobic

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-03-27 19:43 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
myślę że idea scalenia akcji jest dla tych ludzi niepojęta, teraz muszą wykombinować 350 milionów na budowę, pan Krezel oczywiście problemu nie widzi;], co do mlodziezy to mam wrazenie ze naiwnych do zabawy juz nie ma, ale jak wejdzie ten nowy system transakcji to dla nich moze sie nie oplacac wyjsc z przedzialu groszowego nigdy

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-03-27 19:18 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a maklerzy to w ogole maja jakas prace? licencje ma kilka tysiecy osob a ilu ich pracuje w zawodzie?, wydaje mi sie ze wiekszosc pracuje sprzedajac szkolenia i kursy maklerskie;)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-03-27 19:16 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj Dude,
ideonik urósł do Twojej ceny sprzedaży bo chyba dostaną te 55mln odszkodowania;o
pozytywnie wyglądaja ostatnie sesje na lubawie, za to wszystkie karkosiki poza krezusem balonem niezle sa butowane, szkoda tylu roz;]

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-03-26 20:59 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
z drugiej spadnie do 13500 i już będzie wyprzedany, nie mam możliwości żeby śledzić co tam się dzieje, patrzę na najbliższe otoczenie i wszystko mi źle wygląda, a polski rynek to już ponury żart

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-03-26 20:43 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ok czyli jednym słowem sprzedać i wakacje lub zakopać i wakacje, najlepiej w kanadzie żeby nie patrzeć na to wszystko?;p

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-03-26 20:38 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
oczywiście w KRS;)eh ;/

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-03-26 20:38 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A to mi się podoba:) ja ci mogę zapodać nazwisko Jerzy Jan Rowicki w KRD występuje w setkach firm oczywiście upadłych, a kluczem jest to że nigdy nie istniał, ot dowód jakiegoś żula i robimy w polsce biznesy;f

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-03-26 20:37 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
my tu gadu gadu, a kasa wyssana z UE już pracuje i winduje s&p w chmury, więcej biurokratów nam trzeba a zostaniemy totalnym skansenem

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

mjazzga / 2013-03-26 20:29 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale run na banki raczej pewny, tylko co robić z tym bogactwem po 5 suchych latach:D
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 +25

Najnowsze wpisy