Forum

Komentarze użytkownika "morielf"

Komentarze użytkownika: morielf

morielf / 2008-12-09 13:14 / portfel / Bywalec forum
ja sie tylko zastanawiam na ile reprezentuja banki a na ile interes partyjny
morielf / 2009-01-19 21:23 / portfel / Bywalec forum
Ja myślę, że realna wartość to stosunek ich waluty do naszej z XV wieku!
morielf / 2009-02-03 17:43 / portfel / Bywalec forum
Dobrze, że nie kupiłeś samochodu, bo przedstawiciel Opla przy sprzedaży też by Ci nie powiedział, że możesz mieć wypadek, zabić się albo skończyć na wózku.
morielf / 2009-01-19 15:44 / portfel / Bywalec forum
Ogólnie się zgadzam, ale skąd ta wiara w niezależność instytucji?
morielf / 2009-01-19 13:56 / portfel / Bywalec forum
...i prognoza JP Morgan

Re: Niższe stopy w strefie euro

morielf / 2009-01-16 08:29 / portfel / Bywalec forum
Dlaczego stopy nie mogą synosić 0 (zero) procent?

Za darmo to jest tak: ja pożyczam tobie 100 zł, ty mi nie oddajesz, albo oddajesz część. Jeżeli oddajesz 100zł to nie jest za darmo!

Natomiast, jeżeli powiedzmy ja jestem jedyną instytucją w państwie, która jest upoważniona do emisji pieniądza i pożyczam Ci 100zł nawet na 1%, to skąd weźmiesz dodatkową złotówkę?
morielf / 2009-01-14 20:12 / portfel / Bywalec forum
Ja zakupy rzadko robię, ale dosyć często zamawiam chińszczyznę i pizzę. Drożeje jak cholera :)

Re: Kolejne dane zbierają żniwo strachu

morielf / 2009-01-14 16:35 / portfel / Bywalec forum
Nic nie rozumiem...


Środa była kolejnym dniem ucieczki od ryzyka. Przejawiało się to w umocnieniu dolara wobec euro i jednoczesnym osłabieniu amerykańskiej waluty w relacji do dolara.


Jak dla mnie to właśnie amerykańska gospodarka powinna odpychać, europejska zdaje się być trochę stabilniejsza. No i ta amerykańska waluta osłabiła się do dolara? To o którą amerykę chodzi?
morielf / 2009-01-14 13:52 / portfel / Bywalec forum
Ciekawe. To niby, że w trakcie kryzysu zaoszczędzimy pieniądze? Spójrz jak już teraz Rosja i Brazylia "wypłukuje" się z rezerw. Kryzys potrwa 1-3 lata a minie jeszcze kolejne parę zanim rezerwy wrócą do normy.
morielf / 2009-01-14 12:45 / portfel / Bywalec forum

A po zadeklarowaniu kursu wymiany NBP będzie MUSIAŁ utrzymać
kurs w ustalonych widełkach.


Co się zmieni w tej kwestii jak minie "kryzys"? Dopóki nie wprowadzimy euro to zawsze będziemy podatni na tego typy "inwestycje".
morielf / 2009-01-11 01:18 / portfel / Bywalec forum
Pewnie jeszcze kredytobiorcy w PLN, bo oni lubią płacić wysokie raty no i oczywiście zwolennicy PISu, bo muszą być przeciw PO.
morielf / 2009-01-11 01:11 / portfel / Bywalec forum
bez jaj :) To juz dla mnie troche euro-hurra. Przeciez teraz tez ta nasza praca jest tansza i fakt powstaja nowe fabryki, firmy itp ale jakiegos szturmu nie widac.

Po wprowadzeniu euro zniknie jeden z najwiekszych problemow inwestorow (nie mylic czasem ynwestorami takimi jak JP Morgan), eksporterow i importerow, czyli wahania kursu na zlotowce, ktore praktycznie kazdy normalny biznes przeobrazaja w cyrk, polegajacy na spekulacji walutami.
Kazda normalna umowe na swiecie podpisuje sie w euro lub usd, natomiast Polakom placi sie w zlotowkach i nikt nigdy nie wie ile za ta prace przyjdzie mu zaplacic. A zabezpieczanie sie opcjami juz przerobilismy (tudziez wlasnie przerabiamy :))
morielf / 2009-01-11 01:01 / portfel / Bywalec forum

Gazetka Bez Napletka

nie no, powalający poziom. Sam to wymyśliłeś czy powtarzasz za kimś jak papuga?

Re: Spekulacja na złotym trwa

morielf / 2009-01-07 16:20 / portfel / Bywalec forum
Zdaje sie, ze autorowi wkradl sie blad


dzięki czemu kurs EUR/PLN dotarł w okolice 2,8560, a kurs EUR/PLN pod poziom 3,88.

Re: Przełomowy dzień dla złotego

morielf / 2009-01-06 18:39 / portfel / Bywalec forum
a czy to przypadkiem nie jest tak, ze znowu jakis amerykanski bank manipuluje polska waluta..?

Najnowsze wpisy